Plekanec pomohl Montrealu odvrátit vyřazení, Chicago postupuje

7:40
NEW YORK - Hokejisté Montrealu vyhráli ve čtvrtém utkání 2. kola play off NHL na ledě Tampy Bay 6:2 a snížili stav série na 1:3. Na jeden gól vítězů přihrál Tomáš Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V obou brankách domácích měl prsty Ondřej Palát, který na jednu přihrál a jednu sám dal.

Hokejový útočník Montrealu Tomáš Plekanec. foto: Reuters

Postup do finále Západní konference si v nejkratším možném čase zajistilo Chicago, které zvítězilo ve čtvrtém utkání v Minnesotě 4:3 a vyhrálo sérii 4:0. V bitvě o postup do finále Stanleyova poháru se Blackhawks utkají s vítězem duelu Anaheim - Calgary, v němž zatím vedou Ducks 2:1.

Zatímco v prvních třech zápasech měli hráči Canadiens problém s překonáním skvěle chytajícího Bena Bishopa, ve čtvrtek své trápení v koncovce rázně ukončili. Už ve 3. minutě dostal hosty do vedení Andrej Markov, v 9. minutě přidal druhý gól po úniku ve vlastním oslabení Max Pacioretty a když ve 26. minutě zvýšil na 3:0 David Desharnais, stěhoval se Bishop s pouhými jedenácti úspěšnými zákroky předčasně na střídačku.

Jenže ani výměna gólmanů rozjetý Montreal nezastavila. Náhradní brankář Andrej Vasilevskij se ve svém prvním utkání v play off NHL v kariéře ještě nestihl ani rozkoukat a už dvakrát lovil puk zpoza svých zad. Ve 30. minutě totiž nejprve Jeff Petry upravil v přesilové hře na 4:0 a o pouhých 15 sekund později posunul skóre na 5:0 Brendan Gallagher. Pak se teprve dvakrát prosadili domácí Lightning, jenže poslední slovo v utkání měli hosté, když ve 45. minutě uzavřel skóre Brandon Prust.

Série se tak stěhuje z Floridy zpátky do Kanady, páté utkání je na programu v Montrealu v sobotu.

Výsledky 2. kola play off NHL:

Východní konference - 4. zápas: Tampa Bay - Montreal 2:6 (stav série 3:1).

Západní konference - 4. zápas: Minnesota - Chicago 3:4 (konečný stav série 0:4).