Plážové volejbalistky Kolocová, Sluková vyhrály na MS skupinu

18:48aktualizováno  20:40
STARE JABLONKI (Polsko) - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková postoupily na mistrovství světa v Polsku do play off z 1. místa. Základní skupinu vyhrály navzdory závěrečné prohře se Španělkami Lilianou Fernándezovou s Elsou Baquerizovou 1:2 na sety.

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková foto: Reuters

České olympioničky nasazené jako patnáctky tak splnily první cíl a o postup do osmifinále budou hrát ve Starých Jablonkách ve čtvrtek. Zahrají si proti neznámé dvojici Elwinová, Iatikaová z oceánského ostrova Vanuatu. "Nooo, určitě to není špatný los. Tým ale moc neznáme a našeho trenéra Simona dnes čeká dlouhá noc, příprava taktiky bude důležitá," reagovaly na los play off. Před dvěma lety na MS v Římě Kolocová se Slukovou v prvním kole vyřazovací části vypadly.

V utkání se Španělkami vyhrály suverénně první set, ale druhý ztratily v těsné koncovce a pak i tie-break. "Celý zápas jsme hrály téměř bezchybně a asi jsme si ty chyby šetřily do závěru druhého setu. Dopustily jsme se nepřesností na příjmu, náhře i útoku a to nás stálo koncovku," napsaly. "Každopádně jsme postoupily z prvního místa a teď začne nová fáze turnaje. Nenecháme se jednou nešťastnou porážkou rozhodit a půjdeme do toho naplno." Naopak po třetí porážce se rozloučily se svým prvním šampionátem Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou.

Bilanci 1:1 a velkou šanci na postup ale mají po dvou zápasech další debutanti Robert Kufa s Janem Hadravou, i když dnes prohráli 1:2 s nizozemskou dvojicí Brouwer, Meeuwsen. Veteráni Přemysl Kubala s Petrem Benešem se opět nedočkali ani vyhraného setu. Ve čtvrtek se pokusí vybojovat postup ze třetího místa, z něhož půjde dál osm týmů ze 12 skupin. Po MS nicméně úřadující mistři republiky definitivně ukončí společnou kariéru.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Starých Jablonkách (Polsko)

Muži
Skupina K
Ricardo, Álvaro Filho (10-Braz.) - Kubala, Beneš (34) 2:0 (16, 20)
Doppler, Horst (15-Rak.) - Jakovlev, Kulešov (39-Kaz.) 2:0 (18, 15)

Tabulka
1. Dopler, Horst 2 0 4:0 4
2. Ricardo, Álvaro Filho 2 0 4:0 4
3. Jakovlev, Kulešov 0 2 0:4 2
4. Kubala, Beneš 0 2 0:4 2

Skupina M
Brouwer, Meeuwsen (13-Niz.) - R. Kufa, Hadrava (37) 2:1 (-14, 19, 9)
Kadziola, Szalankiewicz (12-Pol.) - Jackson, Leon (36-Ven.) 2:0 (14, 15)

Skupina F
Goricanecová, Hüberliová (43-Švýc.) - Bonnerová, Hermannová (30) 2:0 (14, 12)
Antonelliová, Agatha (6-Braz.) - Ludwigová, Walkenhorstová (19-Něm.) 2:0 (17, 11).