Sparta padla v závěru. První čtvrtfinálovou výhru slaví Brno

17:25aktualizováno  20:32
PRAHA/PLZEŇ - Góly v samém závěru rozhodly o vítězích prvních zápasů čtvrtfinále play off hokejové extraligy, ve kterých se představily nejlepší dva celky základní části. Vítěz dlouhodobé soutěže Sparta nečekaně zaváhala proti Kometě Brno, o jejíž výhře rozhodl 67 sekund před koncem Jakub Svoboda. Plzeň porazila Zlín 3:2 díky gólu Radka Dudy dvacet sekund před sirénou.

Kometa Brno. foto: ČTK

Sparta se v bouřlivé atmosféře před 10.585 diváků rozjížděla pomaleji, Kometa již ve 3. minutě vedla 1:0. Pražané dokázali na začátku druhé třetiny skóre otočit, ale Brno ještě do konce prostřední části získalo vedení zpět. Ve třetí třetině sice Krstev vyrovnal, ale poslední slovo měl v 59. minutě Jakub Svoboda. Kometa vyhrála 4:3.

Plzeň porazila Zlín i díky dvěma gólů a asistenci Ondřeje Kratěny, tři asistence si připsal kapitán Martin Straka. Zlín dokázal v ČEZ areně dvakrát s Indiány srovnat krok, na gól Dudy v samém závěru však již neměl čas odpovědět.

Obě série pokračují v Praze a v Plzni v neděli.

Čtvrtfinále play off

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Bližňák (Tenkrát, Milam), 24. I. Rachůnek (Broš, Pacovský), 43. Krstev (Pacovský, I. Rachůnek) - 3. L. Čermák (Kováčik, Dlouhý), 37. Divíšek (Vašíček, Jakub Svoboda), 39. Erat (L. Čermák), 59. Jakub Svoboda (Divíšek, T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.585. Stav série: 0:1.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Kratěna (Martin Straka, Havlíček), 51. Kratěna (J. Jeřábek, Martin Straka), 60. Duda (Kratěna, Martin Straka) - 31. Důras (Galvas), 52. Holík (Leška). Rozhodčí: Pešina, Hrubý - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 8213. Stav série: 1:0.