Plavkyně Baumrtová obhájila na ME bronz

19:02aktualizováno  19:04
ŠTĚTÍN - Plavkyně Simona Baumrtová obhájila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu třetí místo v závodě na 50 metrů znak. Bronzovou medaili získala v českém rekordu 26,94 sekundy, kterým o dvanáct setin vylepšila deset let staré maximum Ilony Hlaváčkové. Titul získala Ruska Anastasia Zujevová časem 26,23 před Georgií Daviesovou z Velké Británie, jež českou reprezentantku porazila o jedinou setinu.

Česká znakařka Simona Baumrtová byla na sprinterské trati až třicátá výkonem 29,37 a ani napodruhé do semifinále na MS neprošla. foto: ČTK/APReuters

Dvacetiletá česká plavkyně zopakovala umístění z loňského šampionátu v Eindhovenu, kde by její dnešní čas stačil suverénně na titul. "S tím jsem nepočítala, je to fantastický výsledek i čas. Tady byla celá špička, šampionát je kvalitnější než v Eindhovenu," radovala se Baumrtová v rozhovoru s Českou televizí.

Ve Štětíně se stále zlepšovala, když z dopoledních rozplaveb postoupila jedenáctým časem (27,75), z odpoledních semifinále sedmým (27,33). V polském bazénu už byla ve finále znakařské stovky, kde v pátek skončila šestá, v neděli se představí na dvoustovce. "Teoreticky je to moje nejsilnější disciplína, tak uvidím, jestli se mi podaří pošetřit síly," dodala Baumrtová.

Martin Verner ve finále stovky volný způsob doplaval devátý a časem 47,94 přesně o sekundu zaostal za vlastním českým rekordem. Titul získal Sergej Fesikov z Ruska časem 46,56.

Finále si zaplave v neděli také Martina Moravčíková, jež dohmátla v semifinále prsařské stovky jako osmá, zatímco Petra Chocová, jež byla čtvrtá v dopoledních rozplavbách, čtrnáctým časem vypadla. Na 100 metrů znak se mezi finalisty nevešel ani Martin Baďura a skončil patnáctý, Petr Bartůněk byl na poloviční prsařské trati šestnáctý.