Plavcem roku se stala podle očekávání znakařka Baumrtová

17:56
PRAHA - Mistryně Evropy v krátkém bazénu Simona Baumrtová se podle očekávání stala nejlepším sportovcem v anketě Českého svazu plaveckých sportů. Druhá skončila prsařka Petra Chocová, třetí místo obsadila polohovkářka Barbora Závadová. Ocenění převzali všichni vyhlášení ve středu odpoledne v pražském hotelu Lindner.

Simona Baumrtová vyhrála na olympijských hrách svoji rozplavbu na 200 metrů znak v novém českém rekordu 2:10,03 minuty. foto: ČTK

Nejlepším juniorem minulé sezony se stal talentovaný vytrvalec Jan Micka před další nadějnou reprezentantkou Lucií Svěcenou. Vítězství mezi dálkovými plavci patří Janu Pošmournému a kategorii synchronizovaných plavkyň podle očekávání ovládl duet Soňa Bernardová, Alžběta Dufková.

Baumrtová měla loni skvělou sezonu. Na letním mistrovství světa v Barceloně se dostala do finále závodu na 100 metrů znak, v němž obsadila šesté místo. Na poloviční trati byla devátá, na dvoustovce jedenáctá.

Svou formu udržela až do prosince, kdy na ME v krátkém bazénu získala v absolutní konkurenci titul na sprinterské padesátce, dvě stříbra na 100 a 200 metrů a bronz ve smíšené štafetě. Vše v českých rekordech.

Celkem má Baumrtová ve své sbírce už dvanáct medailí z vrcholných akcí.