Pittsburgh vyhrál popáté v řadě a prodloužil trápení Tampy

7:06
NEW YORK - Hokejisté Pittsburghu porazili ve svém prvním utkání v novém roce Tampu Bay 6:2 a prodloužili vítěznou sérii v NHL na pět zápasů. Hosté naopak prohráli počtvrté v řadě. Po dvou porážkách oslavil výhru Columbus, jenž udolal 2:1 v prodloužení Philadelphii. Z českých hokejistů v šesti nedělních zápasech žádný nebodoval.

Pittsburgh porazil hokejisty Tampy a prodloužil, tak svoji vítěznou sérii foto: AP Photo/Keith Srakocic

Penguins nastoupili poprvé od silvestrovského triumfu nad Montrealem a po sedmidenní přestávce se na ledě chvíli rozkoukávali. Od 23. minuty prohrávali 0:1, pak však čtyřmi góly skóre otočili a pohodlný náskok si udrželi až do konce.

Gudas, Voráček a Neuvirth pomohli Flyers přerušit sérii porážek

Pod šest vstřelených gólů se podepsalo šest různých střelců, nejlepší kanonýr ligy Sidney Crosby ale vyšel ve druhém utkání za sebou naprázdno. Připsal si však aspoň dvě asistence a v tabulce produktivity tak na druhém místě vystřídal spoluhráče Jevgenije Malkina.

S náskokem čtyř bodů dál vévodí kanadskému bodování Connor McDavid, jenž rovněž přihrál na dva góly, jeho Edmonton ale prohrál na ledě Ottawy 3:5.

Columbus sahal v duelu s Philadelphií po vítězství už v základní hrací době, když dlouho hájil nejtěsnější vedení 1:0. Až sedmnáct sekund před závěrečnou sirénou překonal Sergeje Bobrovského při hře bez brankáře Brayden Schenn a poslal zápas do prodloužení. V něm nakonec rozhodl o triumfu Blue Jackets Nick Foligno.