Pittsburgh sedmi góly zostudil Arizonu. Crosby zvýšil náskok na čele střelců

7:00
PITTSBURGH - Hokejisté Bostonu zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Montrealu 2:1 v prodloužení a přerušili sérii tří porážek. Češi David Krejčí, David Pastrňák i v domácím dresu Tomáš Plekanec vyšli bodově naprázdno. V druhém duelu rozstřílel Pittsburgh 7:0 Arizonu i díky jednomu zásahu Sidneyho Crosbyho, který tak v souboji o nejlepšího střelce ligy odskočil Pastrňákovi už na rozdíl tří gólů.

Hokejisté Pittsburgu spustili proti Arizoně kanonádu. foto: AP

Bruins vedli od 39. minuty po trefě Austina Czarnika, který si tak dal nejlepší dárek k 24. narozeninám. Domácí dokázali vyrovnat až v 57. minutě, kdy skvělého Tuukku Raska překonal po závaru před brankou Paul Byron.

Ve čtvrté minutě nastavení ale strhl výhru na stranu hostů Ryan Spooner, jenž se po pěkné souhře v útočném pásmu dostal za záda bránících hráčů Canadiens a Careyho Pricea prostřelil mezi betony.

Penguins rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly ve druhé třetině a připsali si šesté vítězství v řadě.

Každou ze sedmi branek vstřelil jiný hráč, gólman Matt Murray zneškodnil 32 střel Kojotů a vychytal druhé čisté konto v sezoně. Crosby svým 21. gólem zvyšoval ve 36. minutě v přesilové hře na 5:0.