Pittsburgh opět ve Stanley Cupu, Carolinu zlomil hloupý gól (VIDEO)

8:39
PRAHA/CAROLINA - Žádné drama se ve finále Východní konference na ledě Caroliny dnes ve 4. zápase nekonalo. Pittsburgh vedený Sidney Crosbym si na soupeři smlsnul, vyhrál 4:1 a celou sérii v nejkratším možném času 4:0 na zápasy a může se v klidu připravovat na finále Stanley Cupu. Soupeř mu vzejde ze sérii Detroit-Chicago, ve které vedou "rudá křídla" 3:1 na zápasy.

Trio hvězd Pittsburghu Malkin, Crosby a Gončar (zleva) s trofejí pro nejlepší tým Východní konference. foto: ČTK

Domácí Carolina se do svého soupeře od úvodního buly zakousla a důraz nesl své ovoce. Hráči druhého útoku vybojovali za brankou pittsburghského gólmana Fleuryho puk, k němu se dostal Eric Staal, jenž ještě nestihl vystřídat a bylo to 1:0. "Nemohu být spokojený, když vím, že je konec," neskrýval zklamání vůdce "Hurikánů" Eric Staal, pro kterého to byla jediná trefa v sérii. Dokonale jej totiž vymazala z ledu defenzivní letka "Pens" vedená jeho bratrem Jordanem.

Domácím vydrželo nadšení jen do 9. minuty. V ní se trefil Fedotěnko a zápas postupně začali ovládat taktickým výkonem hosté. Hokejistům Caroliny jakoby pomalu docházeli síly po předchozích dvou sériích, které obě odehráli na maximální počet sedmi zápasů. Do kolen je ještě více srazila Talbotova sražená střela necelé dvě minuty před koncem první třetiny.

CAROLINA - PITTSBURGH 1:4:

Brankář Cam Ward si možná zbytečně moc vyjel z branky, šel do rozkleku, jenže kotouč z hole Talbota srazil obránce Anton Babčuk a ten udělal oblouček kolem brankáře domácích. Ten se sice stačil zvednout, ale jeho laxní máchnutí lapačkou přišlo pozdě. "Ztratil jsem puk na chvíli z dohledu. Špatný moment, hrozný gól," komentoval klíčovou situaci Ward. Talbotova trefa byla totiž nakonec vítězná.

Pohodu hostí totiž završili chvíli po polovině zápasu Crosby s Guerinem, kteří parádně vyřešili únik 2 na 1 a druhý jmenovaný vstřelil již svůj sedmý gól v letošním play off. Vše zezadu jistil opět bezchybný brankář Fleury. Poslední zásah přidal v závěru do prázdné branky Adams.

"Abych byl upřímný, výsledek neodpovídá náročnosti série. Rozhodně to nebyla jednoduchá utkání," glosoval sérii trenér Pittsburghu Dan Bylsma. "Loni jsme na Stanley Cup nedosáhli, letos jsme odchodlání to změnit," nehodlal se spokojit jen s postupen do finále kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

"Tučňáci" se tak po roce opět dostal do finále Stanley Cupu, což se jim povedlo naposledy v letech 1991 a 1992 (kdy se dvakrát Lemieux a spol. radovali ze zisku "Svatého grálu"). A pokud dnes v noci zvítězi počtvrté Detroit nad Chicagem, dojde v NHL poprvé po pětadvaceti letech k opakovaní finále z předešlého sezony.

Semifinále play off NHL: Východní konference - 4. zápas:
Carolina - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 2. E. Staal - 9. Fedotěnko, 19. Talbot, 33. Guerin, 59. Adams. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.680. Konečný stav série: 0:4.