Petružálek v Rusku září: rozhodl o vítězství Chabarovsku

17:53
MOSKVA - Čeští útočníci Martin Růžička a Jakub Petružálek pomohli v dnešním utkání KHL svými góly k vítězství Chabarovsku 5:4 po samostatných nájezdech v Chanty Mansijsku. Nejproduktivnější hráč letošního extraligového play off Růžička navíc rozhodl dvěma proměněnými nájezdy penaltový rozstřel.

Amur Chabarovsk: Jakub Petružálek. foto: hcamur.ru

Lídr kanadského bodování Petružálek se po návratu z reprezentačního turnaje Karjala zapsal do statistik už ve 4. minutě, kdy přihrál na gól Dmitrije Tarasova. Domácí Jugra následně třemi trefami vývoj otočila a jeden z nejlepších týmů soutěže musel dohánět dvoubrankové manko.

VÝSLEDKY KHL

Omsk - Novokuzněck 1:2 v prodl., Barys Astana - CSKA Moskva 2:4, Chanty Mansijsk - Chabarovsk 4:5 po sam. nájezdech (za hosty RŮŽIČKA 1+0 a rozhodující sam. nájezd, PETRUŽÁLEK 1+1), Jekatěrinburg - Lev Poprad 5:4 v prodl. (za hosty KRISTEK 1+0, CHABADA, NETÍK a NEDOROST všichni 0+1), Magnitogorsk - Novosibirsk 6:4. Čerepovec - Atlant Mytišči 3:5, Spartak Moskva - Viťaz Čechov 2:3, Dinamo Riga - Petrohrad 5:4 v prodl.

Povedlo se mu to díky Růžičkovi, jenž tři sekundy před koncem druhé třetiny snížil na 2:3, a poté Petružálkovi, který na začátku třetí části vyrovnal. Petružálek má nyní na kontě 29 bodů a se dvanácti góly se dotáhl na spoluhráče Petra Vránu, jenž se kvůli zranění omluvil z turnaje Karjala a dnes se neprosadil. Nejlepším střelcem soutěže je s 16 trefami Roman Červenka z Omsku, který dnes další trefu v prohraném utkání 1:2 v prodloužení s Novokuzněckem nepřidal.

Zápas v Chanty Mansijsku dospěl za stavu 4:4 k nájezdům, v nichž sice neskórovali Petružálek ani Vrána, ale dvě úspěšné penalty mistra světa z roku 2010 Růžičky rozhodly o bodu navíc pro Chabarovsk.

Zatímco Amur vede tabulku Východní konference, Západu a celé KHL kralují navzdory dnešní porážce 4:5 v prodloužení v Rize hokejisté Petrohradu. Tým s brankářem Jakubem Štěpánkem, jenž poprvé v sezoně dostal více než tři góly, zachránil bod díky vyrovnání Jevgenije Arťuchina 15 sekund před koncem třetí části. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl v přesilovce tvrdou střelou Guntis Galviňš krátce poté, co byl protestující petrohradský trenér Miloš Říha vykázán z lavičky.

Hokejisté Popradu prohrávali ještě deset minut před třetí sirénou 2:4 v Jekatěrinburgu, nicméně vybojovali alespoň bod za porážku 4:5 v prodloužení. Na 4:4 vyrovnal po spolupráci s Martinem Chabadou a Tomášem Netíkem další český útočník Jaroslav Kristek, asistenci si v průběhu zápasu připsal také Václav Nedorost.