Kvitová má před US Open formu. Vyhrála turnaj v New Havenu

US Open

23:21aktualizováno  23:35
NEW HAVEN - Tenistka Petra Kvitová získala v New Havenu druhý letošní titul. Dva týdny po triumfu v Montrealu dnes ve finále generálky na US Open zdolala Rusku Marii Kirilenkovou 7:6, 7:5.

Petra Kvitová s trofejí z turnaje v New Havenu foto: ČTK

Druhá nasazená česká hráčka zvítězila nad turnajovou sedmičkou za dvě hodiny a sedm minut a oplatila Kirilenkové porážku ze čtvrtfinále olympijského turnaje.

K vítězství si pomohla sedmi esy, zatímco Ruska nezahrála ani jedno. V úvodním setu si soupeřky třikrát prolomily podání a rozhodoval až tie-break, který loňská wimbledonská šampionka vyhrála 11:9.

Ve druhé sadě za stavu 2:2 přišla Kvitová dvakrát za sebou o svůj servis a zdálo se, že Kirilenková vyrovná na 1:1 na sety. Po velké bitvě v osmém gamu však dvaadvacetiletá česká tenistka zahájila velký obrat a zápas zakončila čistou hrou při podání ruské hráčky. Vzájemnou bilanci zápasů s Kirilenkovou tak vyrovnala na 3:3.

Za devátý titul v kariéře Kvitová získala 107 tisíc dolarů (přes dva miliony korun) a 470 bodů do světového žebříčku a potvrdila skvělou formu na amerických betonech, kde se jí až dosud nedařilo. Po premiérovém zámořském titulu z Montrealu hrála finále v Cincinnati a navázala dalším triumfem v New Havenu, po němž půjde v roli jedné z favoritek do US Open. V prvním kole ji čeká v pondělí Slovinka Polona Hercogová.