Nedvěd: Jágr ještě nevolal. Asi čeká na finále

9:59
Šestnácti borců z NHL na soupisce soupeře se nezalekl. Český tým ve čtvrtfinále MS vyřadil domácí Švédsko, když o vítězství 4:3 rozhodl Milan Michálek v poslední minutě. "Bomba. Ani nenacházím slova," jásal po postupu Nedvěd. V cestě za titulem Čechům stojí reprezentace Slovenska.

Česko - Švédsko (Nedvěd a Koukal) foto: Reuters

Gratuloval vám už Jaromír Jágr?
Zatím ne. Čeká asi na finále.

Milanu Michálkovi se na turnaji příliš nedařilo, pak ale rozhodl čtvrtfinále. Překvapilo vás to?
Už dopředu jsem říkal, že odehraje velký zápas. Možná nedával branky, on se ale narodil pro tak důležité zápasy.

5 84

Soupeř vyrovnal hned v první minutě třetí třetiny na 3:3, přesto vás to nepoložilo.
Na led šla další lajna a hrála stále to, co předtím. Proto bych chtěl všechny vyzdvihnout, že to nikoho nezlomilo a pokračovali jsme v tom strojovém hokeji. I když jsme dostali gól, při dalším střídání formace odpracovala to, co měla.

Švédy jste přehráli. Co bylo základem úspěchu?
Říkali jsme si hlavně, že to jsou také obyčejní lidé z masa a kostí. Nechtěli jsme jen čekat na brejky. Když jsme cítili šanci, přidali jsme. Nakonec si myslím, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a zaslouženě vyhráli.

Švédům jste také přerušili fantastickou sérii. Ve čtvrtfinále vypadli naposledy v roce 2000.
Je to bomba. Momentálně ani nenacházím slova. Věřil jsem, ale nečekal tak skvělý výkon. Klobouk dolů před všemi spoluhráči.

Co říkáte na výkon brankáře Jakuba Kováře?
To je kapitola sama o sobě. Opět byl vynikající a dal nám šanci vyhrát.

Jaký zápas čekáte od semifinále se Slovenskem?
Asi mají velkou formu, ne nadarmo porazili Kanadu. To už svědčí o jejich výkonnosti. Bude to těžký zápas, ale těšíme se na něj.