Čech znovu dostal důvěru a vychytal za Chelsea v lize další nulu

Petr Čech

18:27
LONDÝN/PRAHA - Podruhé v řadě nastoupil v lize, podruhé udržel čisté konto. Chelsea s českým brankářem Petrem Čechem vyhrála ve 22. kole anglické ligy nad Swansea 5:0. Londýnský klub si tak pojistil náskok v čele ligy. Manchester United po třech zápasech bez výhry porazil QPR 2:0 a posunul se na průběžné třetí místo.

Český brankář Petr Čech slaví vítězství své Chelsea. foto: Reuters

Že by Chelsea v průběhu sezóny měnila brankářskou jedničku? Petr Čech využil v minulém kole proti Newcastlu lehké zranění belgického mladíka Thibauta Courtoise a předvedl parádní výkon. A v dalším kole proti Swansea se v základní sestavě objevil znovu.

Český reprezentační gólman si připsal čtvrtý letošní start v Premier League. A opět neinkasoval. Chelsea na hřišti Swansea udeřila už v úvodní minutě, kdy se trefil Oscar. Brazilský záložník poté skóroval ještě jednou, a to ve 36. minutě.

Ligové zápasy Petra Čecha v sezóně 2014/15

• Chelsea - Arsenal 2:0
  • Chelsea - Hull 2:0
  • Chelsea - Newcastle 2:0
  • Swansea - Chelsea 0:5

Dva góly si v první půli připsal také průběžně nejlepší střelec anglické ligy Diego Costa. Drtivě vítězství podrthl poté v 80. minutě Schürrle.

Mužstvo pod vedením Josého Mourinha si tak v čele ligy vytvořilo pětibodový náskok před Manchesterem City, který se v neděli utká ve šlágru ligy s Arsenalem.

Po třech zápasech se dočkali výhry také fotbalisté Manchesteru United, kteří porazili předposlední Queens Park Rangers 2:0. Svěřence Louise van Gaala sice musel v prvním poločase několikrát podržet brankář De Gea, po přestávce se ale prosadil střídající Fellaini a v závěru výhru potvrdil mladíček Wilson. „Red Devils“ před večerním zápasem Southamptonu poskočili na třetí místo.

Nemanja Matič, Branislav Ivanovič and Eden Hazard slaví gól Chelsea.

Trenér Chelsea José Mourinho.

Tři body si ze hřiště soupeře veze také Liverpool, který porazil Aston Villu 2:0 po brankách Boriniho a Lamberta. V boji o čtvrté místo si ovšem tabulkově nepolepšili. Zvítězit dokázal totiž i Tottenham, který porazil Sunderland 2:1, ačkoliv na vítězný gól Eriksena musel čekat až do 88. minuty.

Tottenhamu situaci zkomplikoval záložník Sunderlandu Sebastian Larsson, který při srovnání na 1:1 zaznamenal už svůj 11. gól z přímého kopu v anglické lize. Více branek z přímých kopů zaznamenaly jen legendy David Beckham (15), Gianfranco Zola a Thierry Henry (oba 12).

Skvělý kousek se povedl hráčům Crystalem Palace, kteří otočili utkání na půdě Burnley, ačkoliv po šestnácti minutách prohrávali 0:2.

Výsledky 22. kola anglické ligy:

Aston Villa - Liverpool 0:2 (24. Borini, 79. Lambert)
Burnley - Crystal Palace 2:3 (12. Mee, 16. Ings - 28. a 87. Gayle, 48. Puncheon)
Leicester - Stoke 0:1 (63. Krkic)
QPR - Manchester United 0:2 (58. Fellaini, 90.+4 Wilson)
Swansea - Chelsea 0:5 (1. a 36. Oscar, 20. a 34. Diego Costa, 79. Schürrle)
Tottenham - Sunderland 2:1 (3. Vertonghen, 88. Eriksen - 31. Larsson)