Pešek skončil v Brně dvanáctý, Abraham upadl hned v úvodu

13:12aktualizováno  14:56
V jedenáctém podniku mistrovství světa dnes v Brně obsadil ve dvěstěpadesátkách český jezdec Lukáš Pešek popáté za sebou dvanácté místo, Karel Abraham upadl hned v prvním kole.

Lukáš Pešek si domácí prostředí užíval. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v kategorii do 250 ccm vyhrál Ital Marco Simoncelli.

Pro nejlepšího Čecha v kvalifikaci Abrahama skončil závod velmi rychle.

Velká návštěva

Téměř 218.000 diváků navštívilo Velkou cenu České republiky. Podle tiskové zprávy pořadatelů v průběhu tří dnů zavítalo na Masarykův okruh 217.907 fanoušků.

Letošní ročník se tak stal třetím nejnavštěvovanějším v historii. Rekord padl v roce 2007, kdy v součtu všech dní přišlo na okruh 245.039 diváků.

Před rokem zavítalo do Brna 239.000 lidí.

Dnešní závody podle organizátorů sledovalo 138.096 diváků, sobotní kvalifikace 58.112 a páteční volné tréninky 21.699 fanoušků.

Domácí jezdec měl hned v nájezdu do první zatáčky kolizi s Thomasem Lüthim ze Švýcarska, po které pro oba jezdce klání předčasně skončilo. Většina Abrahamvých fanoušků včetně fanklubu jej tak na trati vůbec neviděla.

Zdravotně indisponovaný Pešek se po startu usadil na třináctém místě, ve druhé větší skupině. Poté se po problémech Alexe Debona posunul na dvanáctou pozici, kterou uhájil až do cíle. Stejně jako v předešlých čtyřech dílech MS tak získal čtyři body.

Španěl Nicolas Terol ovládl Brno v nejslabší třídě do 125 ccm. Nejlepší z trojice českých zástupců na startu byl sedmadvacátý Karel Pešek.

Fenomenální Ital Valentino Rossi vyhrál závod královské kubatury MotoGP a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. Osminásobný světový šampion má po jedenáctém dílu mistrovství světa na druhého Španěla Jorgeho Lorenza, jenž dnes v Brně upadl, náskok 50 bodů.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...