Perfektní práce, radoval se trenér Ancelotti po destrukci Schalke

14:02
PRAHA - Benedikt Höwedes, kapitán fotbalistů Schalke, se díval do země a hlesl: "Možná to bude znít divně, ale celkem dobře jsem zápas začali." Ale mít dobrý start nestačí, milý Benedikte. Schalke v osmifinále Ligy mistrů doma od Realu Madrid utrpělo debakl 1:6.

Smutek fotbalistů Schalke. foto: ČTK/AP

Liga mistrů je nejprestižnější klubovou soutěží světa. Kluby, které se do ní dostanou, jsou od pořadatelů štědře odměňováni. Během skupinové fáze se oddělí elita od těch, pro něž je už jen samotná účast vrcholem celoročního snažení.

Ale že mezi elitními kluby, které se probojovaly do vyřazovací fáze, bude až takový rozdíl... "Rozdíl v kvalitě byl evidentní," uznal záložník Julian Draxler.

Na střely na bránu to bylo 12:6, držení míče 57:43, což neukazuje na extrémní propast mezi oběma týmy. "Pomohl nám první gól, měli jsme pak hodně prostoru," poznamenal trenér vítězů Carlo Ancelotti.

• Žilina - Marseille 0:7, podzim 2010

"Myslím si, že jsme dobře začali, byli odvážní a po inkasované brance jsme měli tutovku. Kdybychom ji tak proměnili... Proti takovým týmům jako je Real nemůžete čekat, že si vytvoříte další a další," povzdechl si Jen Keller, trenér Schalke. "Pak jsme udělali strašně moc chyb a soupeř každou z nich potrestal."

V poločasu to bylo 0:2, což potupu ještě nesignalizovalo. Ale další tři góly během sedmnácti minut druhého poločasu zadělaly na debaklu, který v závěru dovršil Ronaldo brankou na 6:0. "Cristiano Ronaldo byl všude a u všeho. Viděli jsme nejlepšího fotbalistu světa," poznamenal Höwedes.

A to ještě brankář Ralf Fährmann portugalskému útočníkovi dvě tutovky zneškodnil, navíc Ronaldo trefil tyč.

"Královská destrukce," konstatoval renomovaný německý magazín Kicker. Real, to v překladu znamená Královský.

"Perfektní zápas, perfektní práce, perfektní večer," shrnul úvodní duel osmifinále Ancelotti.

Jediný gól Schalke dal v nastavení Huntelaar, bývalý útočník Realu. A stál za to: po centru z levé strany střílel z voleje z hranice vápna tvrdě a přesně do horního růžku brány. Fotbalová nádhera mu však náladu vylepšit nemohla.

Výsledek 6:1 je ve vyřazovací fázi Ligy mistrů neobvyklý, ale ne výjimečný. Před dvěma lety ve stejné fázi Bayern smetl Basilej 7:0 a Barcelona znemožnila Leverkusen 7:1. Rozdíl je v tom, že vítězové hráli doma. Sedm gólů dal v osmifinále Bayern i v roce 2009 Sportingu, o dva roky dřív Manchester United ve čtvrtfinále vyškolil AS Řím rovněž 7:1.

Na nejvyšší výhru venku dosáhl v osmifinále 2009 Bayern, který zvítězil nad Sportingem Lisabon 5:0.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...