Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Pekhartova výtečná premiéra: rozhodl o výhře Norimberku

18:03aktualizováno  20:45
BERLÍN - Český fotbalový útočník Tomáš Pekhart se uvedl ve svém bundesligovém angažmá v Norimberku vítězným gólem. Dvaadvacetiletý kanonýr rozhodl brankou v 80. minutě dnešní utkání prvního kola německé ligy na Olympijském stadionu v Berlíně proti nováčkovi Hertě.

Pekhart. foto: ČTK

Pekhart odehrál při svém debutu před více než 60 tisíci diváků celý zápas. Domácí fanoušky rozesmutněl deset minut před koncem po akci spoluhráče Jense Hegelera, jenž od brankové čáry přihrál zpět na malé vápno, kde Pekhart skluzem levačkou vstřelil jediný gól utkání.

Rozhovor s Morávkem před startem Bundesligy:

Svého krajana neměl na starosti český stoper Herty Roman Hubník, jenž si minulý týden zranil pravý nárt a nebyl ani na lavičce náhradníků.

Pekhartův spoluhráč z reprezentace do 21 let Jan Morávek se vrátil po ročním hostování v Kaiserslauternu do Schalke porážkou. Vítězové Německého poháru a nedávného Superpoháru prohráli v úvodním kole 0:3 ve Stuttgartu.

Trojnásobný český reprezentant Morávek se dostal na trávník v 68. minutě za stavu 0:1, nicméně svěřencům Ralfa Rangnicka to k vyrovnání nepomohlo.

Naopak Stuttgart přidal ještě dva góly a dokráčel k pohodlnému vítězství. Skóre zpečetil minutu před koncem krásnou střelou z 18 metrů japonský útočník Šindži Okazaki.

Křišťálová lupa 2011

Porážkou 0:3 vstoupil na bundesligovou scénu norský trenér Stale Solbakken, jenž po dlouholetém úspěšném působení v Kodani převzal před sezonou Kolín nad Rýnem. Jeho tým prohrál s předloňskými mistry z Wolfsburgu, přičemž dvakrát se trefil bývalý útočník Kolína Patrick Helmes.

Svůj první bundesligový zápas v historii dnes absolvoval Augsburg a doma remizoval 2:2 s Freiburgem. Oba góly nováčka vstřelil hlavou Sascha Mölder.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Hertha Berlín - Norimberk 0:1 (80. Pekhart), Brémy - Kaiserslautern 2:0 (60. a 81. Rosenberg), Hannover - Hoffenheim 2:1 (15. Schlaudraff, 30. Abdellaoue - 18. Salihovič), Stuttgart - Schalke 3:0 (37. Cacau, 56. Harnik, 89. Okazaki), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 0:3 (17. a 90.+3 Helmes, 85. Schäfer), Augsburg - Freiburg 2:2 (53. a 81. Mölders - 48. Cissé, 55. Makadi).