Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Pekhart v Německu září. Trefil se i podruhé

17:52
BERLÍN - Český útočník Tomáš Pekhart se trefil i ve svém druhém bundesligovém zápase. Branka českého reprezentanta však jen zmírnila prohru Norimberku 1:2 s Hannoverem. Mistrovský Dortmund ztratil ve druhém ligovém kole poprvé body, když venku podlehl Hoffenheimu 0:1.

Tomáš Pekhart (vlevo) v dresu Norimberku foto: Reuters

Dvaadvacetiletý Pekhart skóroval v 56. minutě po centru Timothyho Chandlera zřejmě z mírného ofsajdu zblízka hlavičkou, v té době už ovšem pouze snížil na 1:2. Bývalý sparťanský útočník mohl vzápětí dokonce srovnat, jeho pokus ale konečky prstů vyrazil brankář Ron-Robert Zieler.

Dortmund nenavázal na jasné vítězství nad Hamburkem z prvního kola a od začátku byl na hřišti Hoffenheimu pod tlakem. V 6. minutě ještě zachránilo brankáře Weidenfellera břevno, o tři minuty později však parádní střelu bosenského Sejada Salihoviče zastavila až síť.

Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:1

Kolín nad Rýnem vedl na stadionu Schalke už od 12. minuty díky brance Lukase Podolského a zdálo se, že gelsenkirchenský tým bude zažívat v úvodu ligy podobné trápení jako v poslední sezoně. Poločasovou přestávku ale svými brankami orámoval Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar a zbytek zápasu už jednoznačně ovládlo Schalke, které s Janem Morávkem v základní sestavě zvítězilo 5:1.

Po porážce z úvodního kola byl blízko dalšímu zaváhání Bayern. První gól mnichovského týmu v novém ročníku vstřelil až v úplném závěru duelu s Wolfsburgem záložník Gustavo. Trenéru Juppu Heynckesovi citelně chyběl záložník Arjen Robben, jehož vyřadilo zranění zad.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný se představil proti svému předchozímu zaměstnavateli, berlínské Hertě, a podle německých médií patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Zabránit nedokázal jen dvěma brankám, té druhé z kopačky Mijatoviče dvě minuty před koncem. Hamburk, za který si na posledních 20 minut zahrál i záložník David Jarolím, nakonec se soupeřem remizoval 2:2.

V kádru Mohuče pro zápas ve Freiburgu nebyl český obránce Zdeněk Pospěch, který má pohmožděnou hrudní kost. Zato na druhé straně se do stoperské dvojice dostal Pavel Krmaš. Jeho tým držel dlouho bezbrankový stav, ve druhém poločase však obrana dvakrát povolila a Mohuč si odvezla výhru 2:0.