Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Pekhart a Hubník se trefili v posledním podzimním kole

18:02
BERLÍN - V závěrečném podzimním kole německé fotbalové ligy vstřelili gól český útočník Tomáš Pekhart i jeho reprezentační kolega z obrany Roman Hubník. Zatímco Pekhart pomohl Norimberku k jasné výhře 3:0 v Leverkusenu, Hubník zachránil nováčkovi Hertě Berlín v nastaveném čase remízu 1:1 na hřišti Hoffenheimu.

Pekhart. foto: ČTK

Dvaadvacetiletý Pekhart v 73. minutě uzavřel třetím gólem skóre nečekaně jednoznačného zápasu a svůj premiérový půlrok v bundeslize zakončil s čtyřmi zásahy. Už v prvním poločase se prosadili záložníci Norimberku Daniel Didavi a Jens Hegeler. Leverkusen, za který odehrál první poločas další český legionář Michal Kadlec, ukončil šestizápasovou ligovou sérii bez porážky.

Bundesliga - 17. kolo

Freiburg - Dortmund 1:4 (34. Rosenthal - 7. a 70. Lewandowski, 59. Grosskreutz, 44. Gündogan), Hamburk - Augsburg 1:1 (66. Guerrero - 63. Oehrl), Hoffenheim - Hertha Berlín 1:1 (21. Salihovič - 90.+1 HUBNÍK), Leverkusen - Norimberk 0:3 (8. Didavi, 22. Hegeler, 73. PEKHART), Wolfsburg - Stuttgart 1:0 (74. Polter).

Sedmadvacetiletý Hubník se dočkal prvního letošního zásahu až v první minutě nastavení a odpověděl na vedoucí trefu bosenského středopolaře Sejada Salihoviče. Hertha hrála od 33. minuty bez vyloučeného záložníka Raffaela, ale domácí stoper Isaac Vorsah po hodině hry počet fotbalistů na hřišti vyrovnal.

Mistrovský Dortmund vyhrál 4:1 ve Freiburgu, za který nastoupil i český stoper Pavel Krmaš. Borussia se ujala vedení už v sedmé minutě díky polskému střelci Robertu Lewandowskému. V 34. minutě sice vyrovnal Jan Rosenthal, ale minutu před přestávkou vrátil hostům vedení z ofsajdové pozice Ilkay Gündogan.

V druhém poločasu už jasně dominující Dortmund ještě dvakrát skóroval. V 67. minutě se po Lewandovského přihrávce prosadil Kevin Grosskreutz a za jedenáct minut si útočníci role vyměnili.

Polák v základu

Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem v základní sestavě porazil 1:0 Stuttgart. Hamburk s Jaroslavem Drobným v brance a Davidem Jarolímem na lavičce remizoval 1:1 s dalším nováčkem Augsburgem.