Pavelec vychytal výhru nad Minnesotou. Zařadil se mezi hvězdy zápasu

8:00
NEW YORK - Jakub Voráček po deseti zápasech ukončil v NHL čekání na gól, svou 11. trefou v sezoně však jen zmírnil prohru Philadelphie v Pittsburghu 2:6. Skvělý výkon podal v brance Winnipegu Ondřej Pavelec, jenž 28 zákroky vychytal výhru 5:1 nad Minnesotou a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas. foto: Reuters

Jágr už má jistotu. Sezonu si prodlouží účastí v play off NHL

Voráček skóroval poprvé od 20. února, mezitím ale přes tři týdny nehrál kvůli zranění. V Pittsburghu, kde jeho tým prohrával po polovině utkání už 0:3, se prosadil ve 49. minutě, kdy povedenou tečí snižoval na 2:4.

Hned za necelé dvě minuty ale vrátil domácím tříbrankový náskok Eric Fehr a stejný hráč pak pečetil triumf Penguins trefou do prázdné branky při power play.

Flyers tak dál zůstávají v tabulce Východní konference na poslední postupové příčce do play off, s jednobodovým náskokem před Bostonem, který už v odpoledním duelu prohrál 4:6 v Chicagu. Letci, kterým stále chybí zraněný brankář Michal Neuvirth, však mají jeden zápas k dobru.

VÝSLEDKY NHL:

Chicago - Boston 6:4 (2:0, 4:2, 0:2)
Branky: 19., 21. a 35. P. Kane, 14. Anisimov, 23. Toews, 26. Panarin - 40. a 43. Bergeron, 40. Pastrňák (Krejčí), 50. Marchand.

Pittsburgh - Philadelphia 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 50. a 59. Fehr, 16. Crosby, 17. Bennett, 31. Hörnqvist, 45. Hagelin - 40. Simmonds, 49. Voráček.

Anaheim - Dallas 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 41. a 60. Kesler, 33. Thompson - 59. Faksa.

Colorado - St. Louis 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Duchene - 6. Backes, 9. Pääjärvi, 17. Parayko, 24. Pietrangelo, 58. Brouwer.

Winnipeg - Minnesota 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 18. Scheifele, 33. Thorburn, 50. Copp, 53. Stafford, 58. Wheeler - 48. Granlund. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta.

Jistou účast ve vyřazovacích bojích má po neděli Florida s českou hvězdou Jaromírem Jágrem. Rozhodla o tom právě porážka jejího divizního rivala Bostonu, kterou neodvrátil gólem David Pastrňák. Panteři jsou po sobotním vítězství nad Montrealem v čele tabulky Atlantické divize a před čtvrtým Bostonem, jemuž zbývají odehrát už jen tři zápasy, mají k dobru nedostižných sedm bodů.

Boston prožil v Chicagu katastrofální první polovinu zápasu. Do 35. minuty inkasoval šest branek a prohrával 0:6. Hattrick zaznamenal nejproduktivnější hráč soutěže Patrick Kane, jenž ještě přidal asistenci a dostal se na hranici 100 bodů v sezoně. Čtyři body (1+3) si připsal také Artěmij Panarin.

Blackhawks si však zápas zkomplikovali poté, co v poslední minutě druhé části dovolili Bostonu vrátit se alespoň částečně do zápasu. V čase 39:44 vstřelil první gól Bruins Pastrňák po sólovém nájezdu, do nějž ho vyslal David Krejčí. O 11 sekund později skóroval ještě Patrice Bergeron, jenž přidal třetí gól na začátku třetí části. Na rozdíl dvou gólů dostal hosty v 50. minutě Brad Marchand, ale víc už Bruins nezvládli.

V Západní konferenci už zbývá vyřešit poslední postupové místo. Zajistit si ho mohla Minnesota, jenže ztroskotala na bezchybném Pavelcovi a prohrála potřetí v řadě. Divočáci však stále mají komfortní náskok pěti bodů před Coloradem, které prohrálo stejným rozdílem 1:5 se St. Louis a Minnesotu může ve zbývajících třech zápasech dohnat spíše už jen teoreticky.

Vedle Voráčka a Pastrňáka se z českých hokejistů střelecky prosadil také Radek Faksa, který byl autorem jediného gólu Dallasu při prohře 1:3 na ledě Anaheimu. Faksa tak skóroval potřetí během posledních čtyř zápasů a své statistiky v premiérové sezoně zaokrouhlil na 10 bodů za pět gólů a stejný počet asistencí.