Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Pavelec vychytal výhru a byl zvolen hvězdou zápasu

7:31
NEW YORK - Český hokejový gólman Ondřej Pavelec se v NHL po týdenní odmlce objevil v brance Winnipegu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V duelu s Edmontonem zneškodnil 22 z 24 střel a dovedl Jets k vítězství 3:2 v prodloužení.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec. foto: ČTK/AP

Pavelec chytal naposledy minulou středu při výhře 2:1 nad Buffalem. V pátečním zápase s Bostonem dostal přednost jeho kolega Michael Hutchinson a pak měli Jets čtyřdenní zápasovou pauzu.

Do programu základní části tak znovu zasáhli až v kanadském derby proti Oilers. Úvodní gól večera vstřelil ve 13. minutě Jacob Trouba, hosté ale do první přestávky vyrovnali a po bezbrankové druhé třetině se ve 42. minutě dostali do vedení. Vyrovnání domácích obstaral až tři minuty před třetí sirénou Dustin Byfuglien, vítězný gól pak vstřelil už po sedmnácti sekundách nastaveného času Mathieu Perreault.

Oilers si tak připsali jedenáctou porážku v řadě a ani na šestnáctý pokus neporazili rivala ze Západní konference. Z vítězství se naposledy radovali skoro před měsícem 9. listopadu proti New Yorku Rangers.

Pouze ze střídačky sledoval brankář Martin Brodeur první zápas po podpisu smlouvy se St. Louis, kteří postrádají týmovou jedničku Briana Elliotta. V Chicagu místo něj zaskočil Jake Allen a dlouho držel naději na příznivý výsledek. Pak však třikrát inkasoval během prvních pěti minut třetí třetiny a Blues prohráli 1:4.

Dvěma góly se o vítězství Blackhawks zasloužil Patrick Kane, branku a dvě asistence si připsal Kris Versteeg.