Pavelec pětkrát inkasoval. Winnipeg dělí od vyřazení jeden zápas

7:05
NEW YORK - Hokejistům Winnipegu nepomohlo v úvodním kole play off NHL ani domácí prostředí a po prohře 4:5 v prodloužení je v sérii s Anaheimem dělí jeden zápas od vyřazení. Rozhodující gól vstřelil českému brankáři Ondřeji Pavelcovi v 66. minutě Rickard Rakell.

Ondrej Pavelec foto: ČTK

Winnipeg, který nastoupil před svými fanoušky ve vyřazovací části poprvé od roku 1996, opět doplatil na neschopnost dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Ve všech třech utkáních série Jets na začátku třetí třetiny vedli, ale soupeř našel vždy sílu duel otočit a vyhrát. Tentokrát byl kanadský tým úspěchu nejblíže, neboť Anaheim si prodloužení vynutil až gólem z 58. minuty. Pavelec v zápase zastavil 26 střel.

Jets v sérii tahají za kratší konec. Musíme víc přemýšlet, nabádá Pavelec

„Je to pořád stejná písnička. Celou dobu vedeme, přesto v sérii prohráváme 0:3,“ posteskl si útočník Winnipegu Blake Wheeler. Tým je v podobné situaci jako před čtyřmi

lety, kdy ještě pod názvem Atlanta Thrashers vypadl ve svém posledním play off v nejkratší možné době. „Stojí před námi velká výzva, budeme bojovat,“ dodal další forvard Jets Bryan Little.

Ze základky až do NHL. Trio českých válečníků dobývá Winnipeg

Pavelec dostával góly z bezprostřední blízkosti, když jeho spoluhráči špatně obsadili protivníky, přičemž vítězná branka padla po Rakellově šikovné teči. V zápase byl vidět i Pavelcův spoluhráč Michael Frolík, který u gólu na 2:2 clonil brankáři a v utkání si připsal jeden kladný bod.

New York Rangers, vítězný klub základní části, položil základ úspěchu v úvodních dvou třetinách, kdy si vypracoval trefami Carla Hagelina a Krise Kreidera dvoubrankový náskok. Domácí Penguins přidali na aktivitě až v závěrečné části, ale gólem Patrika Hörnqvista už jenom snížili.

„...přeháněli jsme to s přihrávkami“

„V poslední třetině jsme hráli s daleko větším nasazením než v předchozím průběhu zápasu. A rozdíl byl hned znát. Takhle musíme hrát celý zápas,“ prohlásil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. „Problém byl i v tom, že jsme to v úvodu přeháněli s přihrávkami. Měli jsme možnost střílet, ale hledali jsme ještě, jak situaci vylepšit. Volbou ale musí být střela. Když to jde, puk musí hned mířit na bránu,“ doplnil kouč týmu Mike Johnston.

Pavelec vychytal v NHL třetí čisté konto a stal se hvězdou zápasu

O druhý bod Minnesoty v sérii se zasloužila její první formace, která na konci prostřední části zlomila zásahy Jasona Pominvilla a Zacha Pariseho bezbrankový stav. Při závěrečné power play zpečetil výhru gólem do prázdné branky Nino Niederreiter. Mezi hrdiny zápasu patřil i gólman Devan Dubnyk, jenž kryl 17 střel a připsal si první nulu v zápasech play off.

„Nebyl jsem nadšený z toho, jak jsme hráli v St. Louis. Mohli jsme být lepší. A dnes jsme naštěstí skórovali. Byl to velký rozdíl. Měli jsme častěji puk, byli jsme více v jejich pásmu, více jsme se dostávali do přečíslení. Hráli jsme lépe,“ řekl k utkání Parise.

„Hodně jsme ztráceli kotouče ve středním pásmu a umožnili jim tím hladší přechod do útoku. To je nastartovalo. Musíme se příště zlepšit ve hře mezi modrými čarami,“ podotkl hostující kouč Ken Hitchcock.

VÝSLEDKY PLAY OFF NHL

1. kolo play off NHL: Východní konference - 3. zápas

Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 54. Hörnqvist - 9. Hagelin, 32. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Kreider (NY Rangers). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Branky: 35. Pominville, 37. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 24:17. Diváci: 19.165. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Pominville, 3. Dubnyk (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.

Winnipeg - Anaheim 4:5 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1) Branky: 10. Stempniak, 27. Myers, 30. Wheeler, 39. Little - 20. Fowler, 24. Perry, 37. Silfverberg, 58. Kesler, 66. Rakell. Střely na branku: 35:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,87 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Myers (Winnipeg). Stav série: 0:3.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.