Pavelec neodvrátil porážku Winnipegu, Anaheim natáhl sérii výher

7:35aktualizováno  10:31
NEW YORK - Český brankář Ondřej Pavelec nezabránil v nedělním utkání NHL domácí porážce Winnipegu 1:3 s Nashvillem. Kladenský odchovanec, který kryl 23 střel, inkasoval všechny góly v prostřední třetině, v níž hosté převzali kontrolu nad vývojem zápasu. Jets už jenom v závěrečné části korigovali skóre.

Pavelec inkasoval tři góly ve druhé třetině. foto: ČTK

Winnipeg v předchozím utkání v poslední třetině obrátili stav z 1:3, proti Predators byl však podobný zvrat nad jejich síly. "Nemůžeme si myslet, že takhle budeme otáčet zápasy pokaždé. Musíme něco okamžitě změnit. Pokud totiž budeme hrát stejně celou sezonu, nebudeme úspěšní," podotkl Pavelec. Podle trenéra Clauda Noela musí Winnipeg přidat zejména na bojovnosti. "Dvě třetiny jsme hráli bez dostatečné vášně a emocí. To nám příště nesmí chybět," podotkl domácí kouč.

Anaheim přestřílel Dallas 6:3 a díky sedmé výhře za sebou vylepšil nejlepší start do sezony v klubové historii. Začátek zápasu přitom nenasvědčoval, že by Ducks, kteří prohráli jen úvodní duel sezony, sérii prodloužili. Ve druhé třetině však třemi góly otočili stav z 1:3 a v závěrečné části dalšími dvěma zásahy pečetili vítězství. Hlavní strůjce obratu byl Ryan Getzlaf, jenž jeden gól vstřelil a na tři přihrál.

Selänne stáhl Jágrův náskok

"Jsem rád, že jsme vyhráli, přestože jsme v jednu chvíli o dva góly prohrávali. Je to ukázka naší vnitřní síly," uvedl Teemu Selänne. Finský útočník dal proti Stars jednu branku a skóroval potřetí za sebou, což se naposledy hráči v 43 letech a více povedlo v roce 1979 Gordiemu Howeovi, kterému tehdy bylo jednapadesát. Selänne navíc stáhl povedenou sérií náskok Jaromíra Jágra v souboji o nejlepšího kanonýra z Evropy v historii soutěže. Finský útočník má na kontě 678 branek, česká hvězda o pět více.

Hokejisté Columbusu dali svému trenérovi Toddu Richardsovi dárek k 47. narozeninám v podobě výhry 3:1 nad Vancouverem. Vítězný gól vsítil za nerozhodného stavu v 52. minutě R. J. Umberger. Skvěle se v novém působišti uvedl náhradní brankář Curtis McElhinney, který v premiérovém startu za Blue Jackets zlikvidoval 37 z 38 střel a po téměř dvou letech zaznamenal v NHL výhru.

Výsledky NHL

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Gáborík, 52. Umberger, 60. Johansen - 31. H. Sedin. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14 168.

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 50. E. Kane - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 39:26. Diváci: 15 004.

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
Branky: 21. a 32. Perry, 3. Selänne, 39. Etem, 45. Getzlaf, 56. Perreault - 11. Garbutt, 15. Dillon, 19. Horcoff. Střely na branku: 47:36. Diváci: 14 531.

4. Nashville 9 5 1 3 19:22 11
5. Minnesota 9 3 3 3 19:22 9
6. Winnipeg 9 4 0 5 22:25 8
7. Dallas 8 3 0 5 20:28 6

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.