Pavelec je po kolapsu zpátky na ledě. Atlanta padla po nájezdech

9:29
ST. LOUIS - Brankář Ondřej Pavelec se 22 dnů poté, co 8. října v utkání s Washingtonem zkolaboval přímo na ledě, vrátil do branky Atlanty. V duelu se St. Louis vychytal pro svůj tým bod za prohru 3:4 po samostatných nájezdech.

Ondřej Pavelec se vrátil na led foto: ČTK/AP

Pavelec si proti St. Louis připsal 32 zákroků a dlouho kráčel se svým týmem za vítězstvím. Thrashers totiž vyhráli první třetinu 3:1 a náskok hájili až do 54. minuty. Pak však dvakrát udeřil autor prvního gólu domácích Jay McClement, který tak zkompletoval hattrick, a vyrovnal na 3:3. V penaltovém rozstřelu už se Pavelcovi nevedlo. Pustil oba nájezdy, zatímco jeho protějšek Jaroslav Halák obě penalty chytil.

Pavelec, jenž se před návratem do NHL rozchytával na farmě v AHL, byl navzdory porážce spokojený. Vždyť před třemi týdny nikdo netušil, zda nebude muset ukončit kariéru. "Jsem nadšený, že jsem zase zpátky! Nemohl jsem se dočkat," přiznal Pavelec. "Nevěděl jsem, co se mnou ta pauza udělá, ale po pár střelách jsem se cítil velice dobře. Škoda jen, že jsme nedokázali udržet náskok z první třetiny," dodal český gólman.

Radost z vítězství mu zkazil spíše sváteční střelec McClement, který je v St. Louis specialistou na oslabení. V sobotu si ale připsal premiérový hattrick v NHL - ve svém 410. utkání. "Jak se to mohlo stát? Byl jsem prostě dneska ve správný čas na správném místě," prohlásil McClement, jenž skóroval poprvé v sezoně.

Pavelec se vrátil na led.

Překvapivé vítězství

Zápas Montrealu s Floridou byl soubojem nejlepšího a nejhoršího týmu NHL a překvapivě skončil triumfem Panterů. Všechny jejich góly přitom vstřelili hráči, které trenér Peter DeBoer v předchozích duelech kvůli nepřesvědčivým výkonům stáhl ze sestavy.

Skóre utkání otevřel v 13. minutě svou první letošní trefou český útočník Michael Frolík, jenž poslední zápas proti Ottawě (3:5) strávil jen na tribuně. Poté, co Montreal vyrovnal na 1:1, přišla chvíle Davida Bootha.

Toho v 32. minutě při úniku podrazil český obránce Jaroslav Špaček a Booth proměnil trestné střílení ve vítězný druhý gól. Na konečných 3:1 upravil skóre v 57. minutě Shawn Matthias.

"Jsem rád, že se mužstvo dokázalo po prohře s Ottawou sebrat a podalo výkon, jaký jsme si představovali," pochvaloval si kouč Floridy DeBoer, jenž oslavil premiérové vítězství na ledě Montrealu v trenérské kariéře.

"Místo tréninku jsem dal hráčům v pátek volno, aby si odpočinuli a načerpali na utkání síly. Dnes nechali na ledě všechno," dodal spokojený DeBoer.

Národní hokejová liga

Toronto - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Boyle, 39. Callahan z trestného střílení. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.063.

Montreal - Florida 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 23. Darche - 13. Frolík, 32. Booth z trestného střílení, 57. Matthias. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 41 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,6 procenta. Střely na branku: 41:31. Diváci: 21.273.

Ottawa - Boston 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Krejčí, 34. Seguin, 39. Lucic (Krejčí), 50. Caron. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.959.

Philadelphia - NY Islanders 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 18. a 23. Carter, 25. a 30. Pronger, 3. Timonen, 36. Nödl - 29. Nielsen z trestného střílení. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.613.

Carolina - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. a 49. Dupuis, 23. Talbot. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.680.

Detroit - Nashville 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 13. a 39. Dacjuk, 19. Stuart, 45. Holmström, 47. Eaves - 28. Ward, 50. Klein. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.711.

San Jose - Anaheim 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Branky: 1. a 23. Heatley, 5. Couture, 33. Wallin, 36. Marleau - 45. Getzlaf, 52. Perry. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.562.

Minnesota - Chicago 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Židlický - 40. Brouwer, 44. Keith, 60. Dowell. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.376.

Dallas - Buffalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 8. Neal, 39. Morrow, 46. Ott, 52. Daley. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15.015.

Colorado - Columbus 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 5. Jones (Hejduk), 21. Stewart (Hejduk), 31. Liffiton, 31. Stastny, 47. McLeod - 49. Brassard. Střely na branku: 31:34. Diváci: 13.017.

Phoenix - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 36. Ritola, 45. Hall, 55. Stamkos. Střely na branku: 23:23. Diváci: 8.171.

Calgary - Washington 2:7 (2:1, 0:6, 0:0)
Branky: 1. O. Jokinen, 12. Glencorss - 24. a 24. Ovečkin, 16. Backström, 31. Green, 31. Bradley, 34. Sjomin, 39. Steckel z trestného střílení. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.289.

Los Angeles - New Jersey 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 7. Justin Williams, 30. Handzuš, 32. Stoll - 31. Taormina. Střely na branku: 23:40. Diváci: 18.118.

St. Louis - Atlanta 4:3 po sam. náj. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 12., 54. a 56. McClement, rozhodující sam. nájezd Oshie - 9. Peverley, 14. Antropov, 20. Bergfors. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.150.