19:54
NEW YORK - Hokejový brankář Ondřej Pavelec dovedl Winnipeg ve svém prvním startu v probíhající sezoně NHL třiceti zákroky k výhře 6:3 nad Arizonou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ve středečním programu soutěže naskočil do hry i druhý český gólman Petr Mrázek, který v deváté minutě střídal Jareda Coreaua za stavu 0:3. S ostravským rodákem v zádech Detroit otočil duel s Bostonem a zvítězil 6:5 po samostatných nájezdech.

Český gólman Ondřej Pavelec přijímá gratulace od spoluhráčů po výhře Winnipegu nad Arizonou. foto: Reuters

Pavelec míří nejspíš na farmu. Přednost ve Winnipegu dostali jeho konkurenti

Pavelce poslalo vedení klubu na farmu do Manitoby po přípravném kempu a poprvé ho zpět do hlavního týmu povolalo až před dvěma dny. Tah je reakcí na poslední výkony brankářské dvojky Connora Hellebuycka a Michaela Hutchinsona, kteří v posledních čtyřech utkáních inkasovali 19 branek. Ale ani Pavelec nezačal dobře. Kladenský odchovanec inkasoval z první střely a po rychlém vyrovnání Jets lovil puk v deváté minutě podruhé.

Spektakulární zákrok Ondřeje Pavelce:

Klíčovou pasáží byla prostřední třetina, ve které domácí otočili vývoj zápasu třemi góly na 4:2. Za tohoto stavu se navíc český brankář blýskl senzačním zákrokem, kterým sebral jistou trefu Radimovi Vrbatovi. Mladobolesavský rodák střílel do odkryté klece, ale jeho krajan holí vytlačil puk do ochranné sítě a diváci ho za to odměnili skandovnáním „Pavy, Pavy.“ Vrbata se ale nakonec do statistik zapsal, po jeho asistenci upravila Arizona v závěru na konečných 3:6. V sestavě hostí chyběl z rodinných důvodů Martin Hanzal.

Ondřej Pavelec zpátky v prvním týmu Winnipegu.
Hráči Winnipegu se radují z branky.

Mrázek si připsal první výhru od 17. prosince, o kterou se zasloužil 23 zákroky. Český gólman inkasoval v obou případech po tečovaných střelách, kterými se Boston dostal do vedení 4:1 a 5:4. Detroit si vynutil pokračování zápasu až v 57. minutě a v rozstřelu potvrdil, že je v této dovednostní disciplíně nejlepší v sezoně (bilance 6:0). V nájezdech se prosadil za domácí Thomas Vanek a Frans Nielsen, Petr Mrázek ze tří pokusů nechytil jen střelu Brada Marchanda mezi betony.

Výsledky NHL

Winnipeg - Arizona 6:3, Montreal - Pittsburgh 1:4, Detroit - Boston 6:5 po sam. nájezdech, Los Angeles - San Jose 2:3 a Edmonton - Florida 4:3 v prodl.