Kadeřábek: Nemám slov. Jen, že Plzeň vyhrála, protože měla více štěstí

7:00
PRAHA - Po minulých dvou zápasech byl spokojený: s Brnem přihrál na tři góly, v Boleslavi obstaral vítěznou trefu. Tentokrát ale sparťanský obránce Pavel Kadeřábek těžko hledal slova, kterými by vysvětlil porážku s Plzní 0:2. Po ní Sparta zřejmě definitivně přišla o šanci na obhajobu titulu.

SKLESLÍ SPARŤANÉ. Pavel Kadeřábek (vpravo) v pozadí za brankářem Markem Štěchem. foto: ČTK

Úplně hotovo sice ještě není, ale sparťanům je po prohraném šlágru jasné, že Plzeň už si šestibodový náskok tři kola před koncem vzít nenechá. „Nemám slov. Ztratili jsme tady titul, v kabině panuje smutek,“ hlesl Kadeřábek.

Rozhodl boj o mistrovský pohár tenhle zápas?
Teď to tak možná vypadá. Ale když si vzpomenu na utkání s Ostravou doma nebo na Dukle... Asi jsme to spíš ztratili tam. V dvojzápase s Plzní to nebylo, i když jsme v obou případech prohráli.

Jak to teď v kabině vypadá?
Kluci jsou skleslí, všichni tam sedí... Jsou zklamaní, to se dá čekat. Slavit takový výsledek asi nebudeme.

Marek Štěch marně plachtí vzduchem, střela Jana Holendy byla tečovaná a...
Kapitán Sparty David Lafata z losu Ligy mistrů nebude skákat nadšením.

Co tentokrát zápas s Plzní rozhodlo?
V první půli jsme na ně dobře vlezli, myslím, že moc nevěděli, jak na nás hrát. Měli jsme nějaké gólové šance, nedali jsme, oni pak dvakrát vystřelili na bránu a dali dva góly. Měli prostě dneska víc štěstí.

Bylo to opravdu jen o štěstí?
Asi jo. Bojovali jsme, běhali... Fakt k tomu nemám slov. Prostě asi opravdu byli šťastnější.

Byla klíčovým momentem neproměněná šance, kterou chvíli před poločasem nedal Ladislav Krejčí?
Myslím, že jsme tam měli víc šancí, nejen Krejda. Ale on to měl asi řešit z jedné, Kozáčik mu hodně zmenšil střelecký úhel, pak už to měl těžké. Kdyby to dal z první, mohl to být gól a mohli jsme vést 1:0. Ale to je prostě kdyby.

Potěšit vás mohli aspoň fanoušci, kteří povzbuzovali i za nepříznivého stavu.
Ano, fanoušci byli skvělí. I když jsme prohrávali 0:2, tak až do 90. minuty fandili. Bylo vidět, že je takové zápasy strhnou. Kdyby takových bylo víc, tak to bude jedině dobře.