Pastrňák dvěma góly pokořil Floridu, za kterou skóroval Jágr

7:29
David Pastrňák zařídil v pondělním utkání NHL dvěma góly výhru hokejistů Bostonu 4:3 v prodloužení nad Floridou, v jejímž dresu jednou skóroval Jaromír Jágr. Na dvě branky Bruins přihrál další český útočník David Krejčí.

David Pastrňák (vlevo) střílí přes Milana Michálka. foto: AP/ČTK

Pastrňák, který byl vyhlášen první hvězdou večera, nejprve ve 37. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1. Po závaru v útočném pásmu si před brankou počíhal na přihrávku Brada Marchanda od zadního mantinelu a pohotovou střelou překonal Roberta Luonga. V 62. minutě byl pak autorem vítězného gólu, když u modré útočné čáry převzal puk od Krejčího, nádherně se protáhl kolem obránce Mathesona, položil si brankáře Luonga a efektně zavěsil do odkryté branky.

Pro Pastrňáka to byl už 15. zásah v sezoně a v tabulce střelců ho dělí dvě trefy od lídra Sidneyho Crosbyho, jenž se jednou trefou podílel na triumfu Pittsburghu 8:5 nad Ottawou. Jágr skóroval popáté, když ve 30. minutě přesnou střelou z mezikruží vyrovnával na 1:1. Čtyřiačtyřicetiletý veterán tak zaznamenal svůj 1881. bod v NHL a už jen šest bodů ho dělí od druhého nejproduktivnějšího muže v historii NHL Marka Messiera.

top

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...