Pardubice zdolaly na úvod ligy Spartu, Slavia přehrála Litvínov

21:08
PRAHA - Hokejisté mistrovských Pardubic vstoupili úspěšně do nového ročníku extraligy a zdolali pražskou Spartu 3:1. První hrací den nejvyšší české soutěže nabídl celkem sedm zápasů.

Vítkovice - Pardubice. foto: ČTK

Mistrovské Pardubice na úvod sezony vyhrály nad Spartou 3:1
Hokejisté mistrovských Pardubic vstoupili úspěšně do nového ročníku extraligy a zdolali pražskou Spartu 3:1. Eaton získal tříbrankové vedení ve druhé třetině díky trefám Jana Starého, Václava Kočího a Tomáše Zohorny. Spolehlivého gólmana Martina Růžičku, který zastoupil Dominika Haška po jeho odchodu do Spartaku Moskva, překonal jen v 49. minutě Radek Smoleňák. Vítězný návrat na extraligovou lavičku po dvou letech prožil nový kouč Pardubic Josef Jandač, který působil jako asistent u české reprezentace. Atraktivní souboj sledovalo 9320 diváků.

Statistiky zápasu 1. kola ligy

HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky
: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) - 49. Smoleňák (Vykoukal).

Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9320.

Navrátilec z NHL Krajíček rozhodl o třineckém vítězství v Brně
Hokejistům Komety Brno domácí extraligová premiéra nevyšla a po urputném boji prohráli s Třincem 2:3, když vítěznou branku Ocelářů vstřelil obránce Richard Krajíček, který hosty posílil až ve čtvrtek. Třinci vyšel lépe vstup do zápasu, po brankách Vojtěcha Poláka a Bonka už vedl 2:0. Kometa se vzchopila a srovnala. Poté se ale prosadila posila ze zámoří Krajíček a rozhodl.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Svoboda (Kvapil), 45. Stehlík - 2. V. Polák (Cartelli), 29. Bonk (V. Polák, Varaďa), 50. Krajíček (Peterek).

Rozhodčí: Hribík, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Hokejistům Vítkovic stačily k výhře 3:1 tři góly v úvodní části
Úřadující hokejoví vicemistři z Vítkovic vstoupili do nové extraligové sezony domácí výhrou 3:1 nad Českými Budějovicemi, o níž rozhodli třemi trefami v první třetině. Dvěma góly se o to zasloužila nová slovenská posila Rudolf Huna. Jistým výkonem k úspěchu přispěl rovněž gólman Roman Málek, kterého o čisté konto připravil až 14 minut před koncem Jakub Langhammer.

HC Vítkovice Steel - HC České Budějovice 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
: 11. Vrána (Pohl), 13. Huna, 17. Huna (Svačina, Malík) - 46. Langhammer z trestného střílení.

Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 5132.

Slavia porazila Litvínov po jednoznačném průběhu 5:1
Hokejisté pražské Slavie porazili v úvodním kole Tipsport extraligy Litvínov 5:1. Skóre otevřel z trestného střílení ve 14. minutě Tomáš Svoboda. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky vedli 4:0 již v polovině 23. minuty, hostujícího trenéra Roberta Reichela při trenérské premiéře v české nejvyšší soutěži jeho tým výkonem naopak vůbec nepotěšil.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
: 14. T. Svoboda z tr. střílení, 15. Vašíček (Micka), 22. Tomica (Holec), 23. Sklenář (Kadlec), 34. Vondrka (Kadlec, Holec) - 32. Bojer (Lukeš).

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4109.

Hokejisté Kladna na úvod extraligy prohráli s Boleslaví
Hokejisté Kladna prohráli v prvním extraligovém kole s Mladou Boleslaví 3:4. Hosté o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy překonali domácího brankáře Cikánka třikrát. Domácí poté dokázali ve třetí části již jen snížit na konečných 3:4. Vyrovnat se jim už nepodařilo.

Statisiky zápasu 1. kola ligy

HC Vagnerplast Kladno - BK Mladá Boleslav 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Kuchler (L. Procházka), 45. Valský (Kalla, Toman), 48. Eberle (Patera, Látal) - 31. Bahenský (Gajovský), 33. Boháč (Divíšek), 37. Pabiška (Fabuš, Macho), 43. Vrbata (Hay).

Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3124.

Gól Straky zajistil Plzni výhru v dramatickém duelu s K. Vary
Hokejisté Plzně vstoupili do nové extraligové sezóny vítězstvím nad Karlovými Vary 6:5. Dramatický duel plný branek rozhodli domácí až v samotném závěru. Nejprve v 59. minutě svým druhým gólem v zápase vyrovnal Nicholas Johnson, pětadvacet vteřin před koncem poté v přesilové hře rozhodl o výhře Indiánů kapitán Martin Straka.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 6:5 (2:1, 2:4, 2:0)
: 1. Jan Kovář (Vlasák), 3. J. Heřman (Jiří Hanzlík), 23. Johnson (Jiří Hanzlík, Vlasák), 30. Vlasák (Jiří Hanzlík, Straka), 59. Johnson (Straka, Slaney), 60. Straka (Jan Kovář, Vlasák)- 20. D. Hruška (Sailer, Gřegořek), 22. Gřegořek (Nosek), 25. Gřegořek (Pech), 26. Skuhravý (Kumstát), 30. D. Hruška (Dej, Košťál).

Rozhodčí: Husička, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváci: 8139.

Produktivní letní posily dovedly Liberec k výhře nad Zlínem
Hokejisté Liberce vstoupili do extraligy jasnou výhrou nad Zlínem 6:2. Domácí měli zápas od začátku pod kontrolou, mezi střelce se dvakrát zapsal Tomáš Vak. Prosadily se i další letní posily a jeho spoluhráči ve druhé formaci Jaroslav Kudrna a Miloslav Hořava.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) - 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík).

Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.