Pardubice si s chutí zastřílely, třetí Třinec smetly vysoko 9:2

21:07
PARDUBICE - Hokejisté Pardubic deklasovali v dohrávaném utkání 15. kola extraligy Třinec 9:2 a ukončili sérii pěti domácích porážek. Obhájci titulu potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Oceláře porazili pošesté za sebou, nastříleli nejvíce branek v sezoně a už nejsou nejhorší v produktivitě. Hattrickem se na jasné výhře podílel kapitán Petr Koukal.

Pardubice - Třinec (zleva: Petr Koukal, Jan Starý, Jan Kolář a Petr Hořava) foto: ČTK

Utkání přitom nezačalo pro domácí příliš šťastně. V 5. minutě využil zaváhání pardubické obrany i brankáře Svobody Květoň a zajistil Třinci vedení. Inkasovaný gól však Pardubice nepoznamenal a domácí útočníci se rychle snažili vyrovnat. Špirkovi se to ještě nepodařilo, ale Kolář už byl v 7. minutě úspěšný.

Ofenzivní hokej pokračoval i po vyrovnání. V hostujícím týmu měli šance Květoň a Polák, za domácí Kočí, Nakládal a Buchtele. Prosadil se však až Koukal, jenž přešel před Lojka a prostřelil Hamerlíka. Zlepšenou koncovku potvrdil i Somík, který svého krajana překonal z prostoru mezi kruhy.

Od druhé třetiny Hamerlíka nahradil Vojtek, trenér Marek nasadil i dalších pět nových hráčů do pole, Třinci to ale nepomohlo. V polovině zápasu se po rychlém přečíslení gólově uvedl Buchtele, který se prosadil poprvé v extraligovém ročníku a střelecké maximum Eatonu v sezoně vyrovnal ve 36. minutě trefou na 5:1 Zohorna.

Domácí držel i pozorný Svoboda, který v závěru druhé třetiny vychytal osamoceného Polanského. Nadšení fanoušci v ČEZ areně nemuseli na překonání sezonního rekordu dlouho čekat. Už ve 42. minutě potrestal laxně bránící hosty Bartek a postaral se o šestou pardubickou branku v zápase. Ani to však nebylo vše, domácí se prosadili ještě třikrát. Koukal zkompletoval hattrick, Kolář I přidal druhou trefu a domácí nakonec nemusel mrzet ani druhý inkasovaný gól.

Pardubice si připsaly druhou domácí výhru v sezoně a posunuly se na deváté místo tabulky. Třinec je i nadále třetí.

Pardubice - Třinec 9:2

Dohrávka 15. kola hokejové extraligy:
HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 7. Kolář I (Koukal, Starý), 14. Koukal (Starý), 18. Somík (Nakládal, Špirko), 30. Buchtele (Mezei, Rákos), 36. Zohorna (Somík), 42. Bartek (Pivko, Zohorna), 47. Koukal (Kolář I, Rákos), 54. Kolář (Rákos), 59. Koukal (Rákos) - 5. D. Květoň (Peterek, Vágner), 59. Varaďa (Krajíček, Bonk).

Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 8761.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, od 41. navíc Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele, od 41. navíc Nahodil. Trenéři: Jandač a Votruba.

Třinec: Hamerlík (21. Vojtek) - Lojek, P. Hořava, Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, od 21. navíc Kania - Polák, Bonk, Varaďa - Kohn, McGregor (21. Polanský), M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský, od 21. navíc Hrňa, Ostřížek, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.