Pardubice se vzpamatovaly a na druhý pokus vyloupily Vítkovice

20:39aktualizováno  20:53
OSTRAVA/PRAHA - Šestnáctizápasová vítězná šňůra sice v sobotu skončila, nyní ale možná hokejisté Pardubic začali další. Obhájci titulu ve druhém semifinále dokázali po vítězství 3:2 vyloupit ostravskou ČEZ Arénu a do Pardubic se tak série stěhuje za stavu 1:1. Na východě Čech bude souboj loňských finalistů pokračovat ve středu a ve čtvrtek. V pondělí startuje druhá semifinálová série v Třinci mezi Oceláři a pražskou Slavií.

Vítkovice - Pardubice (radost hostí). foto: ČTK

V sestavě hostů se neobjevil od začátku útočník Kůrka, místo kterého dostal příležitost Radil. Do první šance se dostal ve třetí minutě vítkovický kapitán Burger, který po Káňově přihrávce vypálil z mezikruží do hrudi gólmana Růžičky. Domácí pak dvakrát zahrozili i při svém oslabení. V sedmé minutě na druhé straně nepřekonal zblízka Málka útočník Kolář. V následných minutách se ale stupňoval nápor Vítkovic a gólman Růžička měl plno práce.

VÍCE ČTĚTE

Neuspěli Vosátko, Klimek, Pohl, při přesilovce prověřil pardubického gólmana Vrána. Vzápětí po špatné rozehrávce domácích ujel v oslabení Somík, ale s blafákem do bekhendu na Málka nevyzrál. Také domácí mohli při přesilovce soupeře otevřít skóre, když po srážce Klimka s Růžičkou za brankou nestihl zakončit do prázdné klece Vrána. Vedení se ujaly Pardubice. Po Nakládalově střele se trefil z levého kruhu 29 vteřin před pauzou kapitán Koukal a Málek tak poprvé v sérii inkasoval.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Ujčík (Burger, Malík), 60. Ujčík - 20. Koukal (Nakládal), 22. Píša (Zohorna), 50. Starý (Koukal, Kaberle). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 8325. Stav série: 1:1.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Pineault, Rákos, Špirko - Radil (41. Kůrka), Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

I vstup do druhého dějství vyšel Východočechům. Po vhazování vystřelil za pravým kruhem Píša a po 75 sekundách hry zvýšil na 2:0. Pak se hosté ubránili při trestu Buchteleho, ale při Pineaultově vyloučení se Vítkovice dočkaly. Po Burgrově přihrávce se trefil z pravého kruhu kanonýr Ujčík. Nešťastná vyhození kotouče mimo hřiště Pineuaulta a Kaberleho nabídla domácím na 94 vteřin početní výhodu pěti proti třem, ale hosté velkému tlaku odolali. Následně po průniku po levé straně těsně minul vzdálenější tyč Pohl.

Před pauzou se dostali do velkého náporu hosté, ale útočník Kolář ztroskotal na Málkovi, následně přestřelil znovu on i bek Píša. V závěrečném dějství nasadil trenér Jandač zpět Kůrku za Radila a novic na ledě se dostal hned do dvou šancí, Málek jeho pokusy kryl. Vyrovnat mohli v 46. minutě Káňa a hlavně Ujčík, ale neusměrnil puk u levé tyče.

Rostoucí snahu o vyrovnání uťal v 50. minutě Starý, který se protlačil středem hřiště mezi beky před Málka, jenž jeho první pokus vyrazil, ale napodruhé inkasoval. Domácím se podařilo 27 sekund před koncem v power play díky Ujčíkovi snížit.