Volný Plekanec? Palát nahrával na vítězný gól vteřinu před koncem

7:03
NEW YORK - Hokejisty Tampy Bay a Washingtonu dělí v play off NHL jediná výhra od postupu do finále Východní konference. Lightning zvítězili ve středečním utkání 2. kola nad Montrealem 2:1 a vedou v sérii 3:0 na zápasy, Capitals porazili stejným výsledkem New York Rangers a zvýšili svůj náskok na 3:1.

Hráči z Tampa Bay slaví vítězný gól. foto: APČTK

Tampa vstřelila vítězný gól pouhých 1,1 sekundy před koncem základní hrací doby a podílel se na něm i český útočník Ondřej Palát. Čtyřiadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku při rychlém protiútoku zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál jej na levou stranu Victoru Hedmanovi, jenž zajel až na úroveň brankové čáry, položil si jednoho z obránců a pak puk předložil před branku Tyleru Johnsonovi, který pohotově skóroval.

Hrdinou Washingtonu se stal švédský útočník André Burakovsky, který zařídil výhru nad Rangers dvěma premiérovými trefami v play off. Dvacetiletý nováček v NHL, který se narodil v rakouském Klagenfurtu, nejprve ve 37. minutě vyrovnal na 1:1, po 24 sekundách třetí třetiny pak zařídil vedení 2:1, které Capitals udrželi až do konce.

Tampa si může postup vybojovat hned ve čtvrtek, kdy se na Floridě hraje čtvrtý zápas, páté utkání mezi Washingtonem a Rangers je na programu v pátek v newyorské Madison Square Garden.

VÝSLEDKY NHL:

Východní konference - 3. zápas:
Tampa Bay - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 13. Killorn, 60. Johnson (Palát) - 51. Gallagher. Střely na branku: 19:31. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Bishop (oba Tampa), 3. Price (Montreal). Stav série: 3:0.

Východní konference - 4. zápas:
Washington - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Branky: 37. a 41. Burakovsky - 27. Brassard. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Burakovsky, 2. Holtby (oba Washington), 3. Lundqvist (Rangers). Stav série: 3:1.