Palát pomohl vyrovnat sérii. Tampa Bay porazila Islanders 4:1

8:00
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl ve druhém utkání semifinále Východní konference asistencí k výhře Tampy Bay 4:1 nad New Yorkem Islanders, po níž je série vyrovnaná 1:1. Stejný stav panuje i mezi Washingtonem a Pittsburghem, který po minulé prohře v prodloužení tentokrát uspěl na ledě soupeře 2:1.

Tampa Bay zdolala New York Islanders 4:1 foto: Reuters

Palát vstřelil v play off druhý gól, Tampa Bay i přesto s Islanders prohrála

Trenér Tampy Bay Jon Cooper se po nezdaru 3:5 v úvodním utkání série rozhodl dát dohromady útočnou formaci Palát, Tyler Johnson a Nikita Kučerov, která při loňské jízdě do finále zařídila nejvíce branek týmu. Tah se kouči vyplatil, když už v sedmé minutě Johnson dostal puk od Paláta do gólové pozice a bekhendovým blafákem otevřel skóre.

Zanedlouhou přidal druhý zásah domácích Jonathan Drouin a Islanders, kteří v úvodní třetině přestříleli soupeře 12:5, vytěžili ze své aktivity trefou Nikolaje Kuljomina alespoň kontaktní gól. V dalším průběhu už ale dávala branky jen Tampa Bay. V polovině prostřední třetiny zvyšoval v přesilové hře střelou od modré čáry Victor Hedman a výhru pečetil druhým gólem v utkání Johnson.

Ve Washingtonu se na první změnu skóre čekalo do 28. minuty, kdy Nick Bonino skvělou přihrávkou zpoza branky našel úplně volného Carla Hagelina. Lídr základní části vyrovnal v úvodu třetí třetiny v přesilové hře díky dorážce Marcuse Johanssona. Vedení ale vrátil na stranu Pittsburghu v čase 55:32 Eric Fehr, který usměrnil do branky přihrávku Jevgenije Malkina.