Palát gólem jen zmírnil prohru Tampy Bay s Pittsburghem

7:30aktualizováno  12:19
TAMPA BAY/PRAHA - Ondřej Palát zmírnil gólem v poslední minutě porážku Tampy Bay 2:4 s Pittsburghem, který se ve finále Východní konference NHL ujal vedení 2:1 na zápasy. Český hráč skóroval v sérii podruhé, navíc si připsal přihrávku i u první branky domácích.

Ondřej Palát foto: ČTK

Pittsburgh srovnal sérii s Tampou, v prodloužení rozhodl Crosby

„Začali jsme dobře, zatlačili jsme je, měli jsme několik dobrých střídání. V prostřední části ale rozpoutali bouři (poměr střel 21:6),“ uvedl obránce Tampy Bay Anton Stralman.

„Málem jsme to přežili, jenže jsme na konci inkasovali gól, který byl pro ně velkou vzpruhou. Udělali jsme tam chybu, ztratili puk a oni toho využili. Celkově ale v našem pásmu trávili hodně času a takhle ofenzivní tým je pak těžké ubránit,“ dodal.

První hvězdou utkání byl vyhlášen Phil Kessel, po jehož akcích se Penguins dostali na přelomu druhé a třetí třetiny do trháku 2:0. První trefa zápasu padla až v čase 39:50, kdy Kesselovu střelu dorazil Carl Hagelin.

Brent Burns skóruje.
Po čtyřiceti vteřinách rozhodl zápas v prodloužení kapitán Sidney Crosby.

Po přestávce hlavní hrdina utkání Kessel zužitkoval skvělou přihrávku Nicka Bonina zpoza branky a puk poslal nad lapačku Andreje Vasilevského.

Lightning snížili zásluhou Tylera Johnsona o čtrnáct sekund později, ale Sidney Crosby nekompromisní ranou z pravého kruhu vrátil Pittsburghu v přesilové hře dvoubrankový náskok.

Po zmatcích v obraně domácích přidal čtvrtý gól Chris Kunitz a v závěru už jen střelou z mezikruží upravil na konečných 2:4 Palát.

Palát dal v úvodním semifinále v Pittsburghu vítězný gól a stal se první hvězdou

„Odehráli jsme skvělou druhou třetinu. Vypracovali jsme si v ní spoustu šancí a to, že jsme se v závěru gólově prosadili, nás povzbudilo,“ uvedl kapitán Pittsburghu Crosby, který rozhodl minulý zápas v prodloužení a i tentokrát zaznamenal vítězný zásah.

Přitom v předchozí sérii proti Washingtonu nedal ani gól. „Je dobré, že máme široký kádr kvalitních hráčů a že nespoléháme jen na pár jedinců. Bez toho nemůžete pravidelně vyhrávat,“ dodal Crosby.

Právě zranění klíčových hráčů trápí floridský klub. Do hry už se vrátil Stralman, ale tým stále postrádá svého lídra Stevena Stamkose a od 13. minuty úvodního duelu s Pittsburghem i brankářskou jedničku Bena Bishopa.

Finále Vých. konference - 3. zápas

Tampa Bay - Pittsburgh 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky: 46. Johnson (Palát), 59. Palát - 40. Hagelin, 46. Kessel, 51. Crosby, 54. Kunitz. Střely na branku: 28:48. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Hagelin, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Stav série: 1:2.

„Postupně se zlepšuje každým dnem. Je to na hraně, ale není žádná záruka, že příště bude chytat,“ komentoval Bishopův zdravotní stav trenér Jon Cooper. Vasilevskij si ale podle něj počíná dobře, tentokrát kryl 44 z 48 střel.

Tampa Bay prohrála v letošním play off poprvé dva zápasy za sebou, ale ze současného stavu si v klubu nedělají těžkou hlavu. „Za poslední tři roky jsme zažili spoustu stavů. Ten aktuální není nic, co bychom neznali,“ podotkl Cooper.

„Nikdo nechce v sérii prohrávat, je to frustrující. Ale všichni věříme, že náš tým je schopen sérii otočit,“ doplnil Johnson, spoluhráč z Palátovy formace. Právě jejich pětka včetně Adreje Šustra byla jedinou, která v utkání svůj minisouboj nad soupeřem vyhrála.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...