Palát dvěma góly režíroval výhru Tampy. Zářil i Hemský

7:54aktualizováno  11:26
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát se v úterním utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru Tampy Bay 3:0 nad Torontem. Vzhledem k vítězství Columbusu nad Phoenixem 4:3 v prodloužení tak Maple Leafs definitivně přišli o šanci na postup do play off, která se znovu výrazně zmenšila i pro New Jersey.

Hokejový útočník Ondřej Palát se v úterním utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru Tampy Bay 3:0 nad Torontem. foto: Reuters

Povedený večer prožil také Aleš Hemský, jenž gólem a dvěma přihrávkami přispěl k výhře Ottawy 4:1 na ledě New Yorku Islanders. Na třináctý gól v sezoně mu přihrál další český útočník Milan Michálek. Senators nicméně rovněž ztratili šanci na účast ve vyřazovacích bojích.

Sestřih z utkání NY Islanders - Ottawa

Palát, který aspiruje na ocenění pro nejlepšího nováčka sezony, si připsal svůj 21. a 22. zásah v sezoně. Nejprve ve 30. minutě otevřel skóre utkání, když si nabruslil do prostoru mezi kruhy a překonal brankáře střelou švihem nad lapačku.

O šest minut později v přesilovce zvýšil na 2:0 poté, co se k němu odrazil puk od zadního mantinelu. Třetí gól Lightning přidal až v poslední minutě při power play Victor Hedman.

V kanadském bodování nováčků Palát dál ztrácí pět bodů na vedoucího Nathana MacKinnona, který dvěma asistencemi pomohl k výhře Colorada nad Edmontonem 4:1. MacKinnon má bilanci 24 gólů a 38 přihrávek.

Čisté konto v brance Tampy vychytal Anders Lindback, který v 6. minutě nahradil týmovou jedničku Bena Bishopa, jenž se zranil při jednom zákroku lapačkou. Zůstává otázkou, co se mu přesně stalo a zda stihne začátek play off.

"Počkejme a uvidíme. Nemá cenu spekulovat. Lindback celou sezonu poctivě maká a jeho dnešní výkon nás přesvědčil, že není proč panikařit. Máme dva kvalitní brankáře," uvedl trenér Tampy Jon Cooper.

Toronto prohrálo podesáté z posledních dvanácti zápasů, kleslo na 11. příčku v tabulce Východní konference a na osmý Columbus ztrácí pět bodů, přičemž už mu zbývá sehrát jen dva zápasy. Stejný odstup mají i desátí New Jersey Devils, kteří však mají jedno utkání oproti Maple Leafs k dobru.

"Obrovské zklamání, rozčarování, smutek. Tohle všechno teď cítím," přiznal trenér Toronta Randy Carlyle, který stále nemůže pochopit, jakým sešupem jeho tým za poslední měsíc prošel. "Zatím nemáme odpověď na to, proč se to stalo.

Prostě jsme nedokázali podávat tak kvalitní výkony, jaké bylo třeba. Přijde mi to už jako hrozně dávno, co se to celé zvrtlo. Máme za sebou velmi náročné období plné stresu a frustrace," dodal Carlyle.

Sestřih z utkání Tampa Bay - Toronto

Na devátou pozici se vyhoupl Washington po výhře 4:1 v St. Louis a na osmé místo ztrácí čtyři body. Svým jubilejním 50. gólem přispěl k výhře nejlepší střelec ligy Alexander Ovečkin.

V důležitém zápase mezi Columbusem a Phoenixem se v dresu hostů potřetí v sezoně prosadil Martin Erat, který po přihrávce Radima Vrbaty vyrovnal ve 14. minutě na 1:1.

Phoenix dokonce po první třetině vedl 2:1, domácí hokejisté ale skóre otočili a Coyotes zachraňovali zisk bodu gólem při power play 15 sekund před koncem třetí třetiny. O výhře Blue Jackets rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Ryan Johansen.

"Jsme hrozně zklamaní. Dneska jsme chtěli urvat dva body," prohlásil kapitán Phoenixu Shane Doan, jehož tým prohrál pátý zápas v řadě.

"Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Ten zápas byl jako jízda na horské dráze. Jednou jsme byli nahoře, pak dole. Bohužel rozhodl jeden brejk v prodloužení, dnes jsme jich soupeři nabídli až příliš," uvedl trenér poražených Dave Tippett.

Sestřih z utkání Columbus - Phoenix

Přímý konkurent Phoenixu v boji o play off Dallas naopak porazil 3:2 po samostatných nájezdech Nashville a na osmém místě Západní konference odskočil svému pronásledovateli na rozdíl dvou bodů. Oběma celkům zbývá odehrát tři zápasy, včetně vzájemného klání v poslední den základní části.

Výsledky NHL

Buffalo - Detroit 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 22. a 58. Girgensons - 33. B. Smith, 44. Helm, 56. Legwand, 60. Dacjuk. Střely na branku: 27:37. Diváci: 18.710.

NY Islanders - Ottawa 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky: 41. Nielsen - 33. a 53. Spezza (na obě Hemský), 55. Hemský (M. Michálek), 60. Kassian. Střely na branku: 46:32. Diváci: 12.922.

NY Rangers - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 16. a 34. B. Richards, 21 Pouliot, 45. Stepan - 4. Dwyer. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.006.

Columbus - Phoenix 4:3p (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 9. Jenner, 26. Letestu, 54. Comeau, 64. Johansen - 14. Erat (Vrbata), 18. Doan, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.289.

Edmonton - Colorado 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 17. Perron - 5. Stastny, 18. Johnson, 48. Barrie, 57. McGinn. Střely na branku: 23:33. Diváci: 16.839.

Florida - Philadelphia 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)

Branky: 42. Gudbranson, 46. Huberdeau - 27. a 29. Giroux, 23. Lecavalier, 36. Couturier, 56. McGinn. Střely na branku: 40:27. Diváci: 12.487.

St. Louis - Washington 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 23. Lapierre - 39. a 41. Bäckström, 18. Ovečkin, 29. Grabovskij. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17.447.

Minnesota - Boston 4:3sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. a 11. Pominville, 59. Suter, rozh. nájezd M. Koivu - 4. R. Smith, 11. Bergeron, 37. Eriksson. Střely na branku: 24:24. Diváci: 18.893.

Dallas - Nashville 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 3. Goligoski, 29. Jamie Benn, rozh. nájezd Seguin - 22. a 51. Bourque. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16.219.

Tampa Bay - Toronto 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 30. a 36. Palát (na první Gudas), 60. Hedman. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.896.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...