Palát a Vrbata si připsali v NHL podruhé za sebou dva body

7:12
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát podpořil v nedělním utkání NHL gólem a asistencí výhru Tampy Bay 5:3 nad Bostonem. Rodák z Frýdku-Místku zaznamenal dva body ve druhém utkání za sebou stejně jako Radim Vrbata, který se dvěma přihrávkami podílel na výhře Vancouveru 3:1 v Arizoně, kde český útočník působil předchozích pět sezon.

Oslavy Vrbatova gólu. foto: ČTK

Za jeden ze zlomových utkání Tampy Bay s Bostonem byla označena bitka domácího kanonýra a kapitána Stevena Stamkose s Bradem Marchandem z poloviny první třetiny. Lightning poté do minuty soupeři odskočili z 1:1 na 3:1. U první ze slepených branek asistoval Palát, který z vlastního pásma našel na útočné modré rozjetého Vladislava Naměstnikova. Ruský útočník těžil ze své rychlosti, prosmýkl se mezi dvěma beky a skóroval. Palát se trefil až v závěru utkání, kdy zvyšoval střelou z mezikruží na 5:2.

David Pastrňák si připsal jednu asistenci za Boston, který hazarduje se svou účastí v play off. Bruins stále drží ve Východní konferenci poslední postupové místo do vyřazovací části, ale jejich náskok na devátou Ottawu je jen jednobodový, přičemž tým z kanadské metropole má oslnivou formu a dva zápasy k dobru.

Po akcích Vrbaty, který si v obou případech připsal druhé asistence, skórovali vždy obránci. Ve druhém případě se prosadil Alexandr Edler, jenž zlomil v 57. minutě nerozhodný stav 1:1. Pod vítězný gól se v neděli podepsal i český obránce Marek Židlický, jehož střelu dorazil Justin Abdelkader a zařídil Detroitu výhru 2:1 v prodloužení nad St. Louis.

Výsledky NHL:

Detroit - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 41. Cole, 61. Abdelkader (Židlický) - 30. Steen. Střely na branku: 25:24. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Quincey (Detroit).

Tampa Bay - Boston 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Naměstnikov, 11. Brown (Palát), 12. Stralman, 28. Garrison, 54. Palát - 1. Bergeron, 51. Chára (Pastrňák), 60. Paille. Střely na branku: 19:28. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Stamkos, 3. Naměstnikov (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - Anaheim 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 6. a 37. Stepan, 2. Kreider, 11. Hagelin, 23. Miller, 47. Fast, 49. Brassard - 3. a 12. Perry. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Yandle, 3. Miller (všichni NY Rangers).

Arizona - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Ekman-Larsson - 15. Weber (Vrbata), 57. Edler (Vrbata), 59. H. Sedin. Střely na branku: 27:44. Diváci: 12 405. Hvězdy zápasu: 1. Edler (Vancouver), 2. Smith (Arizona), 3. Weber (Vancouver).