Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Padá Jágr do průměru? Nahrál na dva góly, ale herně nestačil

12:54
BOSTON (Od zpravodaje v USA) - Nahrál na dva góly, ale jinak nebyl výkon českého hokejisty Jaromíra Jágra ve čtvrtém finále play off NHL nikterak oslnivý. V bitvě o Stanley Cup upadá legendární útočník spíš do průměru.

Český hokejista Bostonu Bruins Jaromír Jágr foto: Reuters

V osobních soubojích ztrácí puky, při rychlých výpadech přímočaré dvojice Marchand - Bergeron často zůstává jako třetí vzadu zcela mimo hru. V play-off ještě nedal gól, od jeho poslední trefy uplynou v pátek dva měsíce. Soudě podle jeho vystoupení v bitvách o Stanley Cup se zdá, že ve 41 letech už zběsilému tempu finále Stanley Cupu přestává stačit.

Přispívá k tomu jak herní styl Bostonu (jenž při vší úctě k někdejšímu nejlepšímu útočníkovi světa bude během své úspěšné cesty kvůli němu sotva něco měnit), tak i bruslařsky náročná hra Chicaga, založená na bleskových akcích a přechodech středního pásma.  "Drželi puk trochu víc než jindy a snažili se s ním hrát častěji, tím si vypracovali hodně šancí. Taky proházeli útoky, i to bylo znát. Dali své nejlepší hráče dohromady a ti vstřelili skoro všechny góly, takže se jim to povedlo," chválil Jágr po svém 200. zápase v play-off soupeře.

Sorry, někdy jindy... Mluvit s novináři se mu nechce

Byl to kratičký rozhovor, navíc v angličtině. Po něm od novinářů odešel. Sorry, někdy jindy...  Skoro jako by byl naměkko, do řeči mu rozhodně nebylo. Boston prohrál 5:6 v prodloužení a Jágr spálil ve druhé třetině obrovskou šanci. Kdyby ji proměnil, mohlo se všechno vyvinout jinak. Přesto nemusí být vyhlídky tak chmurné. Bruins mají ke Stanley Cupu pořád stejně blízko jako před středečním duelem - chybí jim dvě výhry. A když český mazák - byť ve většině herních situací už zdaleka nedominuje jako dřív - dostane trochu prostoru, pořád umí vytvořit nebezpečné situace.

K TÉMATU

Ukázal to ve třetím finále, kdy v přesilovce nádherně našel Patrice Bergerona, i ve čtvrtém, v němž hbitě vykonanou příhrou vybídl svého centra ke skórování. Navíc přidal přesilovkovou asistenci díky přiťuknutí střílejícímu Chárovi, jehož pokus dorazil opět kdo jiný než Bergeron. "Nejsem už tak rychlý, ale pořád vidím. A ty ruce mám pořád jemné," říkal Jágr s úsměvem po třetím utkání, kdy na facebookovém profilu hovořil o tom, že skládá hokejovou maturitu.

Po tom čtvrtém už mu do smíchu nebylo. Finálové zápasy však stále zbývají minimálně dva a tenhle český umělec už během své skvostné kariéry napsal tolik krásných hokejových příběhů... Sotva se chce věřit tomu, že do závěru letošní velké hokejové knihy už nepromluví. Dost možná si všechno "schovává" do grandiózního finále, v němž se zapíše i do bostonské historie. Co třeba vítězný gól v prodloužení šestého finále, kterým na domácím ledě vystřelí Stanley Cup?

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...