Oxlade-Chamberlain dvakrát skóroval a jeho Arsenal je znovu první

19:18
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu ve 24. kole anglické ligy porazili Crystal Palace 2:0 a vrátili se na první místo v tabulce před Manchester City. Ten však má pondělní duel s Chelsea k dobru. Oba góly Arsenalu vstřelil Alex Oxlade-Chamberlain. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický odehrál za vítězné Kanonýry 18 minut.

Oxlade-Chamberlain střílí gól do sítě Crystal Palace. foto: Reuters

Arsenal po minulé remíze se Southamptonem přišel o pozici lídra tabulky, tentokrát si ji však vzal alespoň dočasně zpět. V první půli se však Arsenal s týmem bojujícím o záchranu trápil. Až v úvodu druhé půle našel Cazorla parádním pasem za obranu nabíhajícího Oxlade-Chamberlaina a mladý křídelník pohotově zakončil. Byl to pro něj první soutěžní gól za Arsenal od prosince 2012. Hráči Crystal Palace zároveň potvrdili, že dostávají nejvíce gólů v úvodu druhé půle ze všech týmů Premier League.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo

West Bromwich - Liverpool 1:1 (67. Anichebe - 24. Sturridge)

Arsenal - Crystal Palace 2:0 (47. a 73. Oxlade-Chamberlain).

V 72. minutě přišel do hry Rosický, který se vrátil na hřiště po zlomenině nosu a nemoci. Hned minutu nato se podílel na pojišťující brance: rozjel akci, při které si Oxlade-Chamberlain narazil míč s Giroudem a obstřelil hostujícího brankáře.

Arsenal vstřelil alespoň dva góly už v pěti ligových zápasech po sobě, což se mu naposledy povedlo v březnu 2012.

Fotbalisté West Bromwiche získali cenný bod v boji o záchranu za remízu 1:1 s Liverpoolem a právě tento zisk je dělí od sestupového pásma. V dresu domácích se radoval i Matěj Vydra, který od kouče Steva Clarka dostal teprve potřetí v sezoně šanci v základní sestavě.

Gólově se prosadil jeho spoluhráč z útoku Victor Anichebe, jenž mohl za svou vyrovnávací trefu děkovat obránci Kolo Tourému. Liverpoolský bek v 67. minutě nepochopitelně rozehrál míč u své branky přímo na volného Anichebeho a ten se z hranice šestnáctky nemýlil.

Obránce z Pobřeží slonoviny tak zhatil trvalou převahu Liverpoolu i práci svého spoluhráče Daniela Sturridge, jenž opět prokázal výbornou formu. Ve 24. minutě zakončil zblízka kombinační akci hostů a připsal si sedmou trefu v posledních šesti utkáních za Liverpool. Současně to byla jeho jubilejní 50. branka v Premier League. "Reds" zůstali na čtvrtém místě.