Ostrava se proti oslabenému Slovácku protrápila ke šťastné výhře

21:28
OSTRAVA - I když fotbalisté Ostravy hráli v dnešním utkání proti Slovácku hodinovou přesilovku, s velkým štěstím dosáhli na vítězství 2:1. O výhře rozhodl v 73. minutě Adam Varadi. Baník nebyl lepším, ale šťastnějším týmem.

Baník Ostrava - Dněpr Mogilev / Josef Hušbauer (vpravo) a Radim Řezník foto: ČTK

Hosté byli i o desíti aktivní, v oslabení dokázali srovnat a za stavu 1:1 trefili břevno. Po třech výhrách za sebou však vyšli bodově naprázdno, zatímco Ostrava se před nedělními duely posunula hned o šest míst na devátou pozici.

Zahřívací desetiminutovka se obešla bez vzruchu. Když nepřišel úvodní tlak Ostravy, hosté vycítili šanci a začali se tlačit dopředu. Jejich aktivita však končila před pokutovým územím.

Přítrž snaze Slovácka učinili domácí v třetí desetiminutovce. Nejpilnější ostravský ostřelovač Frejlach se opřel do míče z 18 metrů a Filipko jedovatou bombu s námahou vytlačil nad břevno.

Jenže už o pár sekund později přišla na hosty hned dvojitá pohroma.

Lukešovu dorážku totiž před brankovou čárou rukou zastavil Košút, dostal červenou kartu a Neves navíc z penalty poslal Baník ve 26. minutě do vedení. Gólman Filipko kapituloval po dlouhých 316 minutách.

Početní výhodu však Ostrava spíše promarnila. Dále hrála zakřiknutě a nepřesně. Slovácko se ani v deseti nemuselo bát útočit a pět minut po pauze se dočkalo vyrovnání. Trestný kop Volešáka spadl ve vápně na nohu Reinberkovi, který placírkou po zemi trefil opačný kout.

Baník Ostrava - Dněpr Mogilev / smutná lavička Baníku

Až poté domácí proti oslabenému soupeři více rozhýbali hru a přitlačili na hostující obranu, ale z brejků bylo opět nebezpečnější Slovácko. Valentova rána v 59. minutě skončila na břevnu, po gólu záhy volala i možnost Volešáka, který však po vyražené střele Szmeka v těžké pozici nedokázal přehodit Baránka.

Námitka proti vyloučení

Fotbalisté Slovácka podali hned po prohře s Baníkem Ostrava námitku proti vyloučení obránce Tomáše Košúta ve 25. minutě a následnému pokutovému kopu, po kterém inkasovali první branku. Utkání řídil rozhodčí Zelinka.

I když Baník nebyl ve své kůži, nakonec bral všechny body. Zeher v 73. minutě ošálil celou soupeřovu obranu překvapivým řešením situace a patičkou na Varadiho, který vběhl do pokutového území a bombou uklidil míč k tyči mimo Filipkův dosah.

Namlsaný Zeher měl ještě další světlý moment: deset minut před koncem šel jeho nádherný volej přímo šibenice, ale parádní zákrok vytáhl i Filipko.

Ten v závěru podpořil závěrečnou snahu Slovácka dokonce až v šestnáctce Baníku, domácí však výhru ubránili a jejich minisérie bez prohry trvá tři kola.

Fotbalová Gambrinus liga - 11. kolo

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 26. Neves z pen., 73. Varadi - 50. Reinberk. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Marek. ŽK: Lukeš - Filipko, Kubáň. ČK: 25. Košút (Slovácko). Diváci: 4094.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Marek - Lukeš, Greguš (67. Hušbauer), Frejlach (83. Bolf) - Koukal (60. Pilík), Varadi, Zeher. Trenér: Koubek.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Volešák, Kordula, Kubáň, J. Valenta (76. Fujerik) - Szmek, Ondřejka (84. Hlúpik). Trenér: Soukup.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 59. Pleško, 90.+2 Šlapák. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Moláček. ŽK: Klesa - Lencevič. Diváci: 2080.
Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Klesa, Macek (74. Borek), Tarczal, Pleško (86. Šlapák) - Huňa, Jurdík (63. Wágner). Trenér: Kopač.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš (46. Rakovan), Lencevič, Riegel - Hudson, Černák (88. Kaňák), Lengyel, Mezlík (64. Pecka) - Otepka - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.