Osmnáctka prohrála ve čtvrtfinále MS s Kanadou 0:6

20:50
SOČI - Čeští hokejisté do 18 let prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa s favorizovanou Kanadou 0:6 a domů se vrátí bez medaile. Svěřenci trenéra Luďka Bukače mladšího splnili v Soči základní cíl v podobě postupu mezi nejlepší osmičku, do závěrečné části turnaje ale neprošli. Medaili získali Češi v této věkové kategorii naposledy v roce 2006, kdy byli třetí.

Národní tým doplatil v dějišti příštích olympijských her na inkasované góly v závěru třetin. První branku Kanaďané vstřelili 33 sekund před koncem první části, další dvě přidali v rozmezí 26 sekund ve 39. minutě. Ve třetí části Kanada duel v poklidu kontrolovala a navýšila svou výhru.

Česká reprezentace prohrála v generálce na MS s Kanadou 4:5 po samostatných nájezdech a také dnes měla šance na lepší výsledek. Na začátku úvodní části měli sice velké příležitosti McDavid, Klimchuk trefil horní tyč a otevřít skóre mohl Gauthier, ale poté se připomněl i Kaše a svou pozornost musel předvést i gólman Desrosiers.

Ve 20. minutě otevřel skóre pohotově dorážející Reinhart, a protože ve druhé části nedokázali vyrovnat ze slibných šancí aktivní Vrána, Kaše nebo Zacha, udeřili Kanaďané. Brankář Pacl sice předvedl také řadu vynikajících zákroků, ale McDavid a Baptiste posunuli svůj tým do semifinále.

Ve třetí části Češi nedokázali zápas zdramatizovat, naopak sami ještě třikrát inkasovali. Hattrick završil McDavid, který potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje po zápasech ve skupinách. Češi se vrátí ze Soči s bilancí jedné výhry a čtyř porážek.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Soči:

Čtvrtfinále:
Kanada - ČR 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) Branky a nahrávky: 20. Reinhart (Bowey, Bennet), 39. McDavid (Bennett, Theodore), 39. Baptiste (Theodore), 46. McDavid (Bennet, Baptiste), 49. 49. McDavid (Reinhart, Klimchuk), 56. Dauphin (Baptiste, Morin). Rozhodčí: Dremelj (Slovin.), Mayer - McIntyre (oba USA), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0.
ČR: Pacl - Klok, Štencel, Košťálek, Pyrochta, Kokeš, Dvořák, Němeček - Kämpf, Kaše, Vrána - Zdráhal, Kohout, Zbořil - Zacha, Pastrňák, Kubalík - Pokorný, Přikryl, Rob.

Finsko - Švýcarsko 7:4 (1:0, 2:3, 4:1) Branky: 11. a 45. Antonen, 21. a 23. Ikonen, 45. Mustonen, 46. Puhakka, 50. Tanus - 21. Högger, 24. Müller, 39. Suter, 49. Rathgeb.

Švédsko - USA 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Branky: 14. Butcher, 19. Motte, 47. McCarron, 56. Compher.

Rusko - Německo 8:4 (2:1, 4:0, 2:3) Branky: 2., 22. a 54. Ničuškin, 27. a 44. Galejev, 19. a 32. Tolčinskij, 28. Alexejev - 9. Bender, 42. Kahun, 43. Eder, 48. Vagner.

Semifinálové dvojice: Kanada - Finsko, Rusko - USA.