Berdych prohrává s Del Potrem 2:1, utkání je přerušeno

19:51aktualizováno  21:31
PAŘÍŽ - Český tenista Tomáš Berdych bude osmifinále na French Open dohrávat v pondělí. Sedmý nasazený prohrává s Argentincem Juanem Martínem del Potrem 6:7, 6:1 a 3:6 a zápas byl kvůli tmě přerušen.

Tomáš Berdych. foto: ČTK

V pondělí se tak v boji o čtvrtfinále představí tři čeští zástupci. Vedle dohrávky Berdycha s Del Potrem jsou v plánu zápasy Petry Kvitové s Američankou Varvarou Lepchenkovou a Kláry Zakopalové s ruskou favoritkou Marií Šarapovovou.

V utkání plném tvrdých úderů od základní čáry nastřílel Berdych v první sadě více vítězných míčů, ale udělal také více chyb. A v prvním setu nedokázal využít ani jeden ze šesti brejkbolů, a tak rozhodl v tie-breaku důraznější Argentincův forhend.

Na začátku druhé sady málem Berdych prohrával 0:2, ale dva brejkboly odvrátil, když si musel v gamu vyměnit raketu kvůli prasklé struně.

Vynucená výměna jako by ho polila živou vodou, téměř nechyboval a následně získal šest her v řadě.

Na vítěze čeká Federer

Del Potro hrál s obvázaným pravým kolenem, ale nevypadal, že by ho zranění limitovalo. Berdych dlouho úspěšně bránil vlastní servis, až při desátém brejkbolu v utkání kapituloval a v třetí hře třetího setu podání ztratil.

Za stavu 2:3 diskutoval český hráč s hlavním rozhodčím, že už začíná být poměrně šero, ale neuspěl.

Argentinec stupňoval svůj tlak, jeho míče z forhendu i bekhendu měly razanci i dostatečnou délku a Del Potro rozproudil i prořídlé publikum.

Ještě dvakrát vzal českému hráči podání a i když jednou přišel o své, dostal se do vedení 2:1 na sety. Poté přišel na kurt supervisor turnaje Wayne McEwan a zápas byl přerušen.

S Del Potrem šestadvacetiletý Berdych letos hraje již potřetí, v Rotterdamu hladce prohrál a na modré antuce v Madridu ve dvou tie-breacích zvítězil.

Ve čtvrtfinále se vítěz zápasu Berdycha s Del Potrem střetne s třetím nasazeným a vítězem antukové Paříže z roku 2009 Rogerem Federerem ze Švýcarska.