Oslabené Teplice smetly Příbram 4:0, dva góly dal Mahmutovič

20:06aktualizováno  21:14
PŘÍBRAM - Fotbalisté Teplic v dohrávce 9. kola první ligy deklasovali Příbram na jejím hřišti 4:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Liberec. Severočechy poslali do dvoubrankového vedení během tří minut v prvním poločase kapitán Matula a nejlepší střelec soutěže Mahmutovič.

Tepličtí Franci Litsingi a David Jablonský oslavují gól foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

František Straka (Příbram)
"Pro mě je to nepochopitelné, protože jsme utkání celkem dobře zahájili, měli jsme tam šanci Petra Švancary. Ale soupeři jsme dovolili dvakrát skórovat z ničeho. První dvě střely na bránu a byly to góly, to je pak těžké. V kabině si všechno řekneme, že na ně vlétneme. A co se stane? My máme balon pod kontrolou, první ztráta, hned 3:0 a je po zápase. Soupeř hrál o desíti a my to schytali se vším všudy. Já se můžu jenom omluvit všem fanouškům tady. Tým byl připravený na utkání, přitom to dopadlo takovým způsobem."

Zdeněk Ščasný (Teplice)
"Samozřejmě ohromná spokojenost. Zaprvé, že máme tři body z venku, zadruhé, že to bylo v podstatě zasloužené a zatřetí, že jsme hráli drtivou část zápasu o deseti hráčích. Dostali jsme se rychle do vedení, i když výkon v prvních dvaceti minutách nebyl úplně optimální. Po vyloučení jsme přežili gólovou hlavičku Zápotočného, což bylo strašně důležité. Druhý moment byl, že jsme na začátku druhé půli dali třetí branku, která už víceméně rozhodla. Pak jsme až do konce zápasu hráli výborně a Příbram do ničeho nepouštěli, ještě jsme mohli branky přidat. Kluci podali vynikající výkon, je potřeba jim poděkovat, ale zároveň se připravit na další domácí zápas."

Po půl hodině hry byl sice vyloučen jejich spoluhráč Lüftner, ale po změně stran korunovali triumf hostů Konžan Litsingi a svou druhou trefou Bosňan Mahmutovič. Příbram nevyhrála počtvrté za sebou a klesla na dvanáctou příčku. První minuty ale patřily domácímu Švancarovi. Zkušený útočník nejprve obral chybujícího Lüftnera a běžel sám na branku, teplický stoper se ale ještě stačil vrátit a míč odkopnout. Krátce poté Švancara trefil hlavou jen rukavice připraveného gólmana Grigara.

Teplice o sobě daly vědět při akci Ljevakoviče, kterou tísněný Mahmutovič zblízka zakončil do připraveného Hrušky. Ve 20. minutě už šel favorit do vedení, když Krobův tečovaný centr z levé strany zakončil na zadní tyči nehlídaný Matula. Už za tři minuty Severočeši svůj náskok zdvojnásobili. Ljevakovičova zblokovaná střela se odrazila k Mahmutovičovi a ten se bez problémů trefil do odkryté branky. Teplický útočník si osmým zásahem v sezoně pojistil vedení v tabulce střelců.

"Soupeři jsme dovolili dvakrát skórovat z ničeho. První dvě střely na bránu a byly to góly, to je pak těžké," řekl trenér Příbrami František Straka. Hosté si ale zápas sami zkomplikovali. Ve 29. minutě Lüftner znovu chyboval v souboji se Švancarou, poté ho stáhl a rozhodčí Královec mu okamžitě ukázal červenou kartu. "Nevyplynulo to z jeho nezkušenosti, ale spíš takového pocitu, že se mi nemůže nic stát. Dovolil bych si tvrdit až namachrovanosti a to mně strašně vadilo. Nepoučil se z té první chyby, takže pak jsem se rozčílil hodně," přiznal kouč Teplic Zdeněk Ščasný.

Příbram ožila a soupeře zatlačila. Největší šanci v podobě Zápotočného hlavičky vyrazil Grigar. Teplicím se dokonale povedl vstup do druhé půle a asi po dvaceti vteřinách vedly už 3:0. Po příbramské ztrátě ve středu hřiště se dostal k míči Litsingi a zhruba ze třiceti metrů propálil Hrušku. "V kabině si všechno řekneme, že na ně vlétneme atd. A co se stane? My máme balon pod kontrolou, první ztráta, hned 3:0 a je po zápase," litoval Straka.

Po Švancarově centru mohl duel zdramatizovat Jugas, ale na zadní tyči minul. V 69. minutě se počtvrté radovali hráči ve žlutomodrých dresech. Litsingi našel povedeným pasem za obranu Mahmutoviče, který udělal kličku Hruškovi a připsal si devátý gól v ročníku, svůj jubilejní padesátý v první lize. Teplice s 25 vstřelenými brankami dotáhly nejofenzivnější celek soutěže Spartu. V Příbrami naplno bodovaly poprvé od října 2009. "Kluci podali vynikající výkon, je potřeba jim poděkovat, ale zároveň se připravit na další domácí zápas," uvedl Ščasný.

"Soupeř hrál o desíti a my to schytali se vším všudy. Já se můžu jenom omluvit všem fanouškům tady, protože jsme si tolik předsevzali, tým byl připravený na utkání, přitom to dopadlo takovým způsobem, "dodal Straka.

1. FK Příbram - FK Teplice 0:4 (0:2)

Branky: 23. a 69. Mahmutovič, 20. Matula, 46. Litsingi. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Blažej. ŽK: Řezníček (Příbram). ČK: 29. Lüftner (Teplice). Diváci: 2168.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Andrejevič (33. Mašán) - Mareš (46. Řezníček), Tarczal, T. Pilík, Danoski - Švancara (70. Brandner). Trenér: Straka.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Kaufman, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (83. Táborský) - Litsingi, Salami (31. Jablonský), Nivaldo - Mahmutovič (80. Jindráček). Trenér: Ščasný.