ONLINE: Kvitová i H+H jdou dál, Hradecká a Rosol vypadli. Končí i Choupenitch

17:00aktualizováno  8. srpna 2:09
RIO DE JANEIRO/PRAHA - Petra Kvitová vstoupila do olympijského turnaje v Riu de Janeiro pohodově, Maďarku Timeu Babosovou v 1. kole porazila 6:1, 6:2. Ve druhém kole si zahraje proti Dánce Caroline Wozniacké, kterou trénuje její bývalý kouč David Kotyza. Wozniacká porazila 6:2 a 6:2 Lucii Hradeckou, jež se do soutěže dostala na poslední chvíli jako náhradnice.

Petra Kvitová si počínala v prvním kole na jedničku. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Topinková Knapková se opět zlobí. V Riu ji lovili z vody záchranáři, její loď je poškozena

Hradecká si spravila chuť ve čtyřhře po boku Andrey Hlaváčkové, když porazily Ukrajinky Olgu Savčukovou a Elinu Svitolinovou 7:6, 1:6 a 6:4, a postoupily do 2. kola.

Vypadl naopak Lukáš Rosol, který podlehl Francouzi Benoitu Pairemu po setech 6:3, 3:6 a 4:6.

Fleretista Alexander Choupenitch vypadl na olympijském turnaji v Riu de Janeiro hned po prvním zápase. S obhájcem stříbra Aláldinem Abúelkásimem z Egypta prohrál v souboji o postup mezi nejlepších šestnáct šermířů 8:15.

Dvaadvacetiletý Choupenitch držel se světovou devítkou krok do stavu 3:3, pak se africkému šampionovi povedlo získat tři body za sebou a českému talentu se začal sen o úspěchu rozplývat.

Egypťan odskočil až do šestibodového vedení (10:4) a to už si s přehledem pohlídal.

Choupenitch, který měl stejně jako jeho soupeř v prvním kole volný los, byl prvním českým šermířem v akci na olympijských hrách po 20 letech. V úterý se na planši v Riu představí ještě kordista Jiří Beran, kterého na úvod čeká Brazilec Athos Schwantes.

Během třetího dne olympijských her v Riu de Janeiro se rozdělí čtrnáct medailových sad. Celkem mělo být v akci osmnáct českých sportovců v šesti různých sportech.

Veslaři kvůli větru nezávodili

Jenže...

Opravy měli mít na programu veslaři, kvůli silnému větru byl ale celý jejich nedělní program zrušen.

Nepředstavila se tak ani jedna z českých dvou posádek. Na start měl jít dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník.

Dvoudenní soutěž v trapu zahájil střelec David Kostelecký. V první kvalifikační „rundě“ trefil 23 z 25 možných, následně byl bezchybný a ve třetí sadě udělal jednu chybu. Před druhým dnem mu patří pátá postupová příčka.

Čínské skokanky do vody Š' Tching-mao a Wu Min-sia, olympijské vítězky.
Nepokazit dojem. Americká gymnastka Simone Bilesová použila na závody výrazné...

Podobně jako v sobotu, ani tentokrát se českým plavkyním v Riu nedařilo. V rozplavbě na 100 metrů znak se představila Simona Baumrtová, které ale postupmezi nejlepších 16 nejlepších plavkyň o 19 setin sekundy těsně unikl.

Ve třetí rozplavbě závodu na 100 metrů prsa se následně představila Martina Moravčíková, ale ani ona dál nepostoupila, skončila pětadvacátá.

Globální pozornost dnes poutá start americké plavkyně Katie Ledecké na 400 metrů volně či začátek soutěží sportovních gymnastek.

Prskavec i Gebas postupují do semifinále

Kajakář Jiří Prskavec byl v kvalifikaci vodních slalomářů na OH sedmý. Postup do semifinále si zajistil hned první jízdou, ve druhé chyboval.

Kanoista Vítězslav Gebas těsně postoupil do semifinále olympijského závodu vodních slalomářů. V kvalifikaci byl čtrnáctý, což byla poslední postupová příčka.