5. listopadu 2016 16:30 | Karjala Cup 2016 2.kolo

obnovit

Online přenos

komentátor: Michael Langr   |   Začátek utkání: 05.11.16 v 16:30

Zobraz jen:
Češi vyhráli i druhý duel na Karjala Cupu a v nedlěi budou hrát s Ruskem o vítězství na turnaji.
Konec utkání.
59:30
Zlomení Finové vyklidili pole, zápas směřuje k české výhře.
59:01
Radil (Česko) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 3:5

Radil se ocitl v situaci jeden na jednoho a ještě objel beka, který ho fauloval. Přesto v pádu poslal Radil puk do prázdné branky a vstřelil klasický gól, jenž by jinak nejspíš byl stejně Čechům připsán jako technický.
58:33
Domácí hrají v šesti, brankář Finů je na střídačce.
58:00
Dvě minuty před koncem třetiny a možná i zápasu je obrázek stejný: Finové drží puk, snaží se dostat před branku, ale Češi akce zachytávají a posílají puky ven.
57:20
Češi už nebruslí tak svižně. proto se stáhli a spokojí se s tím, že posílají zachycené puky zpět do středního pásma.
56:15
Hrubec vůbec neviděl, ale v poslední chvíli vyrazil puk po teči Aaltonena. Finové přidali a kouč Jandač si vzal raděšji oddechový čas.
55:31
Češi pokazili rozehrávku a sami nabídli Finům obrovskou šanci. Jormakka se tak nakrátko ocitl sám před brankou, ale Hrubec mu dobře povyjel a nenechal útočníka přesně zakončit.
55:00
Češi dobře napadají a drží puk vepředu. Kubalík se obtočil kolem beka, ale vystřelil vedle.
54:13
Češi zlepšili pohyb a sami útočí, což je nejlepší odpověď na předešlý finský tlak. Jejich akce jsou zajištěné, takže soupeře nehrozí žádnými brejky.
53:30
Češi hrají dobře takticky. Dostávají puky do rohů v útočném pásmu a tam šetří čas. Otázka je, zda to není za jednobrankového rozdílu příliš brzy.
51:30
Finové dlouho drželi útočné pásmo, ale do šance se nedostali.
49:19
Lajunen V. (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Filppula a Melart
Stav zápasu Finsko - Česko 3:4

Lajunen se po zmatku před Hrubcem dostal ke střele od modré a bez přípravy propálil Hrubce. Finsko je znovu ve hře.
49:00
Krátký finský tlak zastavil Horák vyhozením puku do středního pásma.
47:49
Jeřábek (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 2:4

Novopečený kapitán Jeřábek svým druhým gólem a třetím bodem v zápase opět pomohl Česku odskočit. Plachtící puk ztlumil jeden z útočníků a nahrál na kruh Jeřábkovi, jenž s přispěním finského beka dopravil puk do branky.
46:00
Domácí tým drží od snížení na 2:3 téměř výlučně puk. Český val na modré však funguje poměrně dobře a do šancí obrana soupeře nepouští.
43:52
Kemppainen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lajunen V. a Filppula
Stav zápasu Finsko - Česko 2:3

Hrubec neudržel puk po střele Lajunena od modré, propadl mu pod betony a Kemppainen ho jednoduše dorazil do branky.
43:26
Vyloučen hráč Doudera (Česko), 2 min. za podražení
Česko se bude opět bránit ve čtyřech.
42:50
Finové vlétli do třetí třetiny s velkým pohybem a častěji drží puk. Před Hrubce je však česká obrana nepouští. Naopak na druhé straně se snažil prosadit Hyka, jenž v brejku z levého kruhu mířil do prsou připraveného gólmana.
41:39
Češi hráli v šesti, rozhodčí to přehlédli nebo pustili.
40:59
Jormakka najel v pádu do Hrubce, ale neudělal to úmyslně. Rozhodčí nevylučují.
40:00
Začala třetí třetina.
Češi sehráli výbornou třetinu. Dobře se pohybovali a i když inkasovali jako první, dokázali rychle odpovědět a dvěma přesilovkovými trefami z holí beků vytáhnout skóre do dvoubrankového náskoku.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:55
Finové nesehráli dobrou přesilovku. Přihrávali si nepřesně a i když byli většinu času pásmu, Hrubce ohrozili až v závěru Aaltonenovou střelou z úhlu. A Česko je v pěti.
38:49
Hanzl se Zohornou jeli v oslabení dva na jednoho, ale Hanzlova přihrávka neprošla přes bránícího beka.
37:55
Vyloučen hráč Radil (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
37:55
Pěknou kombinaci Čechů zakončoval zblízka Kubalík, jenž trefil břevno. Jenže v tu chvíli už se stejně pískalo, protože Radil půjde ven za nájezd do gólmana.
36:05
Češi špatně rozehráli a sami nabídli Finům velkou šanci. Salminen byl chvíli sám před Hrubcem, ale prováhal ideální moment a Joensuu se k dorážce nedostal.
35:38
Sebevědomí Češi sehráli velmi dobrou přesilovku. Celé dvě minuty drželi soupeře v pásmu, Kvapil zásoboval spoluhráče nápaditými přihrávkami. Chyběla však přesnější střelba. Finsko se tak pro tentokrát ubránilo.
33:38
Vyloučen hráč Savinainen (Finsko), 2 min. za nesportovní chování
Tak přece rozhodčí finského útočníka vyloučili. Češi budou hrát další přesilovku.
33:38
Savinainen schválně zasekl před Hrubcem a vyslal na něj sněhovou spršku. Rozhodčí, zdá se, nevylučují a Češi se tak vydali potrestat Fina sami.
33:25
Rutta (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 1:3

Česko opět využívá přesilovku! Rutta dostal parádní křížnou přihrávku na levý kruh a trefil se do horního růžku finské branky.
33:20
Vyloučen hráč Melart (Finsko), 2 min. za zdržování hry
Melart vyhodil puk na tribunu z vlastního pásma. Další přesilovka Česka.
32:30
Obrany zpevnily, ani jeden tým se teď navzdory dobrému pohybu nedistává do šancí.
31:16
Finové jeli chvíli do přečíslení dva na jednoho, ale Aaltonen nakonec musel střílet a Hrubec puk vyrazil.
30:29
Polášek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radil a Jeřábek
Stav zápasu Finsko - Česko 1:2

Podle úsloví nedáš-dostaneš udeřili Češi. V přesilovce si vyměnili puk Radil s Jeřábkem a nabili na modrou Poláškovi, který na nic nečekal a propálil chumel těl i s finským gólmanem.
30:10
Pihlström ujel do sólového úniku ve vlastním oslabení, ale Hrubec jeho nájezd zlikvidoval.
29:14
Vyloučen hráč Filppula (Finsko), 2 min. za hákování
Obrovský tlak Čechů vedl k vyloučení soupeře. Při výhodě nebezpečně pálil Hyka a Bulíř se snažil prosadit před brankou, ale Finové situaci ustáli.
28:45
Zohorna a spol. dělají skvlěým pohybem Finům velké problémy. Ani po dvou střelách Šimka od modré a dorážce Hanzla se však skóre nemění.
27:04
Hra se na chvíli otevřela, po finské kombinaci jeli Češi tři na dva, ale Jarůšek zakončil akci neslanou nemastnou střelou.
25:12
Holík (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jeřábek a Zohorna
Stav zápasu Finsko - Česko 1:1

Zohorna s Jeřábkem vypracovali šanci pro Holíka, který se prosadil střelou z levého kruhu. Jeřábek se uvolnil kolem beka a bekhendem křížně ideálně našel střelce vyrovnávací branky.
24:57
Jormakka mohl jet sám na branku, ale nezpracoval prudký pas.
24:30
Češi dostali soupeře pod tlak. Filippiho nahození však skončilo na zadním mantinelu.
23:29
Koskiranta dotíral na Hrubce a vypíchl mu puk z lapačky. Rozhodčí jsou v klidu.
23:00
Finové povzbuzeni gólem jsou ve druhé třetině jasně lepší. Teď dlouho mačkali český tým, který s obtížemi vyhodil.
21:11
Savinainen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jormakka
Stav zápasu Finsko - Česko 1:0

Finové se prosadili po poměrně nenápadné akci. V situaci dva na dva schoval Savinainen puk za obránce a střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Hrubce.
20:00
Začala druhá třetina.
Češi byli v první třetině lepším týmem, největší šanci však měli Finové, kteří trefili tyčku. Dobrý pohyb a dravost Jandačova výběru je však příslibem do další fáze zápasu.
20:00
Skončila první třetina.
19:27
Holík tečoval Dietzovo nahození, Säteri byl v pohybu na opačnou stranu. Puk však doklouzal mimo branku.
18:37
Filippi se proháčkoval do šance, avšak z pozice mezi kruhy zamířil svou střelu skrz les hokejek mimo.
18:03
Dlouhý úsek bez přerušení zakončila až přihrávka rukou. Češi soupeře v těchto fázích přehrávají, ale do šancí se nedostali.
15:39
Češi měli zatím největší šanci. Po chybě domácích jeli ve třech na jednoho, ale Doudera se rozhodl střílet a trefil jen bránícího beka, navíc od něj pak inkasoval ukázkový bodyček.
15:03
Finové po delší době zahrozili. Aaltonen tečoval mezi kruhy nahození od modré, ale puk ztlumil až příliš.
14:30
Češi mají více ze hry a mačkají soupeře. Radil a Rutta pálili, ale jejich střely byly zblokované.
11:56
Kvapil se vytočil v rohu a nabil Šimkovi, jenž z první vypálil. Säteri se stihl přesunout a puk chytil.
11:39
Rutta zbrzdil Joensuua bez puku, koledoval si o nedovolené bránění, ale rozhodčí byli benevolentní. Filippi pak projel do pásma a střelou do výstroje gólmana vybojoval buly.
10:59
S akcí dvojice Filppula - Jormakka si česká obrana poradila.
10:30
I když se přesilovka Česku moc nepovedla, herně tým pozvedla. Další akci táhl Bulíř, ale Hyka nahozený puk netečoval a Säteri si poradil.
9:41
Až po přesilovce se česká pětka prosadila. Po střele od modré dorážel bekhendem v tísni Holík, ale finský brankář stačil zalehnout puk, i když sám ani neví, jak.
9:15
Až v závěru se Češi udrželi v pásmu, ale nic většího z toho nebylo a Finové jsou v pěti.
8:20
Po prvním krátkém tlaku a střele od modré, kterou vyrazil Säteri, Finové dvakrát vyhodili a Češi marně dobývají pásmo.
7:15
Vyloučen hráč Joensuu (Finsko), 2 min. za hákování
Češi se dostali do přečíslení tři na dva, Kvapil chtěl z druhé vlny střílet, ale byl hákovaný. Přesilovka pro výběr kouče Josefa Jandače.
6:36
Čechy přesilovka herně srazila, i když neinkasovali. Finové jsou v tempu, lépe bruslí a tlačí se dopředu.
6:25
Češi měli štěstí. Aaltonen dostal přihrávku před branku a zblízka bez přípravy trefil tyčku!
5:52
Hrubec zachránil české oslabení, když zlikvidoval finskou střelu i s dorážkou a následně i Jormakkův pokus z kruhu bez přípravy. Češi jsou v pěti.
4:45
Finové dlouho mleli českou čtyřku, ale Zohornovi se nakonec povedlov yhodit a Češi střídají.
3:52
Vyloučen hráč Dietz (Česko), 2 min. za držení protihráče
3:03
Radil se dral před branku a prosadil se jeden proti jednomu. V tísni však už bekhendem nezvedl puk a gólman Finů si poradil.
1:57
Lenc se dostal k nebezpečné střele, mířil však těsně vedle.
1:30
Po úvodním oťukávání se snažili Finové dvakrát pálit od modré, ale hráči před Hrubcem obě střely zblokovali.
0:00
Utkání začalo.
Oba celky jsou na ledě a vše je připraveno k začátku utkání v zaplněné Hartwal Areeně.
Podle předchozího plánu není v sestavě první centr a dosavadní kapitán Jan Kovář. Céčko za něj převzal obránce Jakub Jeřábek, post elitního středního útočníka Roman Horák.
Po vydařeném vystoupení na domácím ledě v Plzni proti Švédsku, kde vyhráli 6:3, se hokejoví reprezentanti přesunuli na víkend do finské metropole. V Helsinkách se za pár minut střetnou s domácími Finy. Vítejte u sledování on-line reportáže ze druhého duelu Česka na Karjala Cupu 2016.