komentátor: Tomáš Zatloukal   |   Začátek utkání: 17.09.16 v 21:30

Stepan pálil z mezikruží, ale ve vyložené šanci selhal. Minul Halákovou branku.
Úporná obrana Evropy donutila Američany k ofsajdu.
Wheeler z pravého křídla trefil Halákovu vyrážečku.
57:28
Hokejisté USA promrhali další přesilovku, Evropané stále drží nulu.
56:27
Halák si připisuje přesný zákrok po další ráně od modré. Z přesilovky USA zbývá minuta.
55:29
Vyloučen hráč Gáborík (Evropa), 2 min. za hákování
Američané mají k dispozici další početní výhodu.
55:20
Evropané hrají v plném počtu.
54:53
Další dva jisté zákroky Haláka.
54:02
Do brankoviště se tlačil Pavelski, Halák zalehl puk a nenechal se dotírajícími Američany rozhodit.
53:29
Rušno před Halákem. Evropský gólman se ohnal po dotírajícím Kaneovi holí.
53:02
Vyloučen hráč Ehrhoff (Evropa), 2 min. za nedovolené bránění
Američané si zahrají přesilovou hru.
52:48
Tatar se prokličkoval před Quicka, nakonec neudržel rovnováhu a upadl.
51:48
Halák připisuje další zákrok. Jistě kryje ránu Wheelera od modré.
51:10
Kopitar střílel z vrcholu pravého kruhu, vysoko přestřelil.
50:46
Halák zvládl další nepřehlednou situaci, obránci Evropy posléze vyčinili Van Riemsdykovi za zbytečnou dorážku po odpískání.
50:19
Evropané dvakrát za sebou vyhodili na zakázané uvolnění.
49:55
Vanek tvrdě vypálil, Quick vyráží puk jen před sebe.
48:51
Gáborík zbytečně ztratil puk a hráči USA dlouho točili Evropany v jejich obranném pásmu.
48:39
Přemíra snahy v rozehrávce vedla k zakázanému uvolnění Američanů.
47:40
Halák si poradil ve skrumáži, výborně lapil dorážku Abdelkadera.
46:27
Američané hrají v plném počtu.
45:30
Tatara v obrovské šanci před americkou brankou vychytal Quick. Skvělým přesunem udržel skóre na 0:3.
45:04
Josi dvakrát vystřelil od modré, ke Quickovi se žádný projektil nedostal.
43:44
Nielsen jen těsně míjí klec Američanů. Lízl puk tyč? Nebo snad zasáhl Quick?
42:22
Vyloučen hráč Dubinsky (USA), 2+2 min. za hru vysokou holí
Dubinsky trefil Cháru do obličeje a Evropané mají čtyřminutovou přesilovou hru.
41:54
Hráči USA se tlačí přes Haláka, evropského gólmana ovšem zaměstnávají jen neškodnými pokusy.
41:01
Evropané jeli tři na dva, Zuccarello pálil z pravého křídla a Quick měl plné ruce práce.
40:44
Američané vstupují do třetí třetiny v přeskupených formacích.
40:00
Začala třetí třetina.
Američané jsou o krok pozadu v bojovnosti, přechodu přes střední pásmo i v defenzívě. A tak po dvou třetinách prohrávají 0:3. Přísnější měřítko snese snad jen obránce Suter.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:24
Američané vyhazují po nepovedené rozehrávce na zakázané uvolnění.
38:35
Bellemare (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Hansen a Ehrhoff
Stav zápasu USA - Evropa 0:3

Z třetího gólu Evropy se raduje Pierre-Edouard Bellemare po krásné teči v předbrankovém prostoru.
38:18
Evropané jsou v plném počtu.
37:25
Oshie střílel z mezikruží, Halákovu branku netrefil.
36:48
Pavelski dostal nabito na levý kruh, Halák se nestihl přesunout, jenže americký kapitán minul.
36:19
Vyloučen hráč Ehrhoff (Evropa), 2 min. za podražení
Po závaru před Halákovou kleci dostává dvě minuty Ehrhoff a Američané si podruhé zahrají přesilovou hru.
35:34
Suter výborným obranným zákrokem zastavil další rodící se šanci Evropy.
34:57
Halák opět obstál v další nepřehledné situaci před svou brankou.
33:59
Američané se nedočkali snížení, Van Riemsdyk se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a puk po teči Stepana doplachtil za Haláka, nicméně rozhodčí vyhodnotili jeho počínání jako úmyslné nasměrování puku tělem na branku.
32:47
Pavelski střílel z ostrého úhlu, Halák si poradil.
32:11
Trest týmu (Evropa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Evropané dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
31:48
Chára se připomněl u mantinelu, předvedl perfektní hit ve vlastním obranném pásmu.
30:20
Hra se přelévá ze strany na stranu, vše řeší až zakázaným uvolněním Chára.
29:17
Kane našel u pravé tyčky Keslera, Halák skvělým přesunem situaci řeší, byť neví, kde je puk.
28:33
Seidenberg si připisuje další ránu. Quickovy betony jen zaduněly.
27:48
Zuccarello zamotal Niskanena v útočném pásmu Evropy, ten jej posléze poněkud zápasnicky zahodil.
27:14
Halák bez obtíží kryl bekhendovou střelu Sutera.
26:39
Američané jsou kompletní, přesilovku Evropy přečkali bez větších problémů.
25:51
Američané zahrozili ve vlastním oslabení, Halák evropský výběr podržel.
24:26
Vyloučen hráč Kesler (USA), 2 min. za podražení
Na trestné lavici sedí za podražení Ryan Kesler.
24:02
Draisaitl (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Niederreiter
Stav zápasu USA - Evropa 0:2

Evropané jeli dva na nikoho, Leon Draisaitl si vyměnil puk s Niederreiterem a pohodlně zakončil.
22:13
Helmy zbavený Erik Johnson vyhazuje na zakázané uvolnění.
21:40
Kopitar ujížděl s Hossou v přečíslení dva na jednoho, nebezpečnou situaci uhasil obětavý Niskanen.
21:20
McDonagh od modré pouze trefil Halákovu náruč, který si zajistil dobrý výhled.
20:27
Gáborík těsně přestřelil americkou branku z levého křídla.
20:00
Začala druhá třetina.
Američané působili v první třetině bezradně. Žádný velký tlak si nevytvořili, naopak chybovali v obraně a nabídli Evropanům dvě gólové šance. Tu první Marián Gáborík využil.
20:00
Skončila první třetina.
19:48
Evropský výběr odehrál poslední minutu zkušeně, udržel puk mimo vlastní třetinu.
18:58
Před Halákem se v dobré pozici neprosadil Van Riemsdyk.
18:37
Kane kroužil v útočném pásmu, nabídl puk na střelu McDonaghovi, ten ovšem míjí.
16:56
Halák přerušuje hru po riskantních přihrávkách svých spoluhráčů (Josiho a Hossy).
16:27
Zakázané uvolnění Evropy.
15:38
Nielsen dostal výtečnou přihrávku mezi kruhy od Zuccarella, ale na Quicka si střelou těsně nad ledem nepřišel.
15:28
Ofsajd USA po skvělém zásahu Vaneka.
15:07
Evropané dobývají obranné pásmo Američanů.
14:56
Halák přerušuje po závaru hru. Vhazovat se bude před gólmanem Evropy.
14:01
Josi objel Quickovu branku, puk servíroval Nielsenovi, ale ten neměl připravenou hokejku.
13:19
Američané jsou kompletní, Evropany v druhé polovině jejich přesilovky k ničemu nepustili.
12:11
Gáborík se blýskl skvělou přihrávkou. Ke gólu ovšem nevedla, Quick se výborně přesunul a střelce vychytal.
11:19
Vyloučen hráč Kesler (USA), 2 min. za držení hole
Ryan Kesler fauloval Kopitar a nabízí Evropanům první přesilovou hru.
10:59
Čároví rozhodčí necitlivě odpískali zakázané uvolnění, Hossa měl přitom ke kotouči blíže.
10:39
Poprvé na sebe výrazněji upozornil Kane, z pravého kruhu ale pálil jen do Halákova klína.
9:32
Halák si poradil s ranou od modré, Američané ale dál tlačí evropský výběr v jeho obranném pásmu.
8:35
Tatar dostal nabídku zpoza branky, ale jeho rána byla ztečovaná mimo.
7:56
Další útok Evropy začíná od rozehrávajícího Haláka.
7:23
Evropané drží hokejisty USA v pevném sevření v jejich obranném pásmu.
6:15
Oshie si sjel mezi kruhy, jeho prudká rána zápěstím až na Haláka neprošla.
5:35
Wheeler střílel z dobré pozice přes Cháru, Halák si situaci pohlídal.
4:43
Quicka po obdržené brance hned zaměstnal Seidenberg. Tvrdou ránu americký gólman lapil.
4:19
Gáborík (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Nielsen
Stav zápasu USA - Evropa 0:1

Marián Gáborík si sjel na skvělou přihrávku před prázdnou branku od Nielsena a chladnokrevně zakončil. Quick bez šance.
2:06
Evropané si připisují první střelu, Quick snadno lapil lehké nahození.
1:43
Vhazovalo se před Halákem, Evropané rychle uklidnili situaci.
1:20
Po chybě Josiho se dostal k puku Van Riemsdyk, rána amerického útočníka ovšem byla sražena.
0:43
Jako první se do útočného pásma podívali Američané, vše ale řeší rychlým vyhozením z pásma Sekera.
0:00
Utkání začalo.
Hraje americká hymna, hráči, fanoušci i trenér Tortorella mají ruku na prsou. Úvodní vhazování se blíží, Evropané hymnu nemají.
Na lavičce evropského výběru stojí světoběžník Ralph Krueger, Američany vede John Tortorella, vítěz Stanley Cupu s pověstí rasa.
Právě se představují jednotliví hráči, úvodní buly bude následovat za pár okamžiků.