obnovit

Online přenos

komentátor: Tomáš Železník   |   Začátek utkání: 06.05.16 v 19:15

Zobraz jen:
Druhý zápas na šampionátu sehrají Češi už zítra, od 19.15 bude jejich soupeřem Lotyšsko. On-line přenos utkání můžete samozřejmě sledovat na servisu iDNES.cz.
Nejlepší hráči zápasu: Dacjuk - Furch
Střely na branku ve 3. třetině: 5-8. Celkem: 27:25
Český tým má za sebou parádní vstup do mistrovství světa. V úvodním utkání na turnaji porazil po výborném výkonu domácí Rusko 3:0.
Konec utkání.
59:43
Vyloučen hráč Plekanec (Česko), 2 min. za podražení
59:04
Vyloučen hráč Dadonov (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
58:48
Další parádní zákrok Furcha, který si porazil s tutovkou Šipačova. Ruský útočník mířil mezi betony.
58:28
Birner (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Česko - Rusko 3:0

Birner ze středního pásma přesně trefil prázdnou branku a pojistil české vítězství.
58:18
Rusko to zkouší bez brankáře.
58:00
Pastrňák zahrozil z pravé strany, Bobrovskij odolal.
57:22
Kundrátek zbytečně zahrál na zakázané uvolnění, Bobrovskij přesto zůstává nadále v brance.
56:40
Češi dobře brání modrou čáru a nedovolují Rusku, aby se dostalo do pásma.
55:42
Plekancovo bekhendové nahození od bočního mantinelu skončilo až u Bobrovského.
55:11
Poslední komerční přestávka v utkání. Češi se můžou nadechnout na závěrečné minuty, v nichž Rusko bude chtít stav zvrátit.
53:45
Rusko je v pěti.
53:37
Přestože byl tísněn dvěma beky, stačil Birner vypálit. Bobrovskij vyrazil.
52:30
V oslabení hrozil Burmistrov, jeho ránu zablokoval Jeřábek.
51:45
Vyloučen hráč Šipačov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
51:08
Vojnov střílel zpoza beka, Furch vyrazil betonem.
49:27
Filippi poslal dopředu Jarůška, který ale v souboji s ruským obráncem ztratil rovnováhu a šel k zemi.
47:13
Kolář je na ledě, Češi stále drží čisté konto.
46:10
Ljubimov zblízka dorážel na Furcha, neuspěl ani nadvakrát.
45:49
V klasické přesilovce Šimek srazil ránu od modré do ochranné sítě.
45:29
Furch fantasticky zasáhl proti Dacjukovi, který zakončoval z pravé strany.
45:13
Vyloučen hráč Kolář (Česko), 2 min. za držení protihráče
Češi se 18 vteřin budou bránit ve třech.
44:56
V oslabení zahrozil Červenka, Bobrovskij jeho střelu vyrazil.
44:37
Panarin zůstal volný před Furchem, jeho jemná teč skončila až v ochranné síti.
43:56
Dadonov zakončoval z mezikruží, Furch včas secvakl betony.
43:31
Vyloučen hráč Šimek (Česko), 2 min. za podražení
43:20
Střelu Čudinova tečoval jeden z jeho spoluhráčů do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.
42:21
Zajcev byl volný ve střelecké pozici, trefil dobře postaveného Kundrátka.
41:24
Panaarin zůstal volný před brankou, ovšem dostal přihrávku na brusle.
40:59
Birner hledal od mantinelu Řepíka, který byl ovšem obsazený
40:00
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve 2. třetině: 13-9. Celkem: 22-17
Češi sehráli vynikající třetinu. V jejím úvodu zvýšili svůj náskok a pak měli dlouho převahu. Rusko se probralo až v závěru druhé části, ovšem jejiho mohutný tlak ke změně skóre nevedl.
40:00
Skončila druhá třetina.
38:39
Furch parádně zasáhl po chybě v české rozehrávce, vyrazil střelu Dadonova.
38:25
Kolářova vysoká střela skončila v brankářově rukavici.
38:03
V dobré střelecké pozici se objevil Řepík, Bobrovskij vyrazil.
36:39
Obrovský nápor Rusů, kteří dobré dvě minuty kombinovali v útočném pásmu, ke změně skóre nevedl. Zkoušeli to ze všech pozic, dvakrát prostřídali sestavu, Furch přesto odolal. V závěru měl i štěstí, když Burmistrov promarnil tutovku.
34:09
Furch zasáhl proti Mozjakinově zadovce.
33:10
Burmistrov a Širokov doráželi na Furcha, puk ovšem skončil vedle pravé tyčky.
31:50
Po rychlém přechodu do pásma střílel Pastrňák, Bobrovskij vyrazil.
31:39
Červenka už byl na ledě, když Mozjakin trefil horní tyčku.
30:08
Po dlouhé kombinaci puk doputoval na modrou k Vojnovovi, jehož ránu vyrazil Furch do ochranné sítě.
29:31
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
29:23
Po souboji u české střídačky zůstal na ledě Širokov, kterého trefil Kundrátek holí do obličeje. Ruský útočník je v pořádku, vhazuje se před Bobrovským.
28:50
Dacjuk po individuální akci uvolnil Jemelina, který zahrozil od modré.
28:29
Jarůšek udržel pásmo pro Filippiho, jehož ránu z pravé strany chytil Bobrovskij do lapačky.
27:29
Českou převahu ve druhé třetině potvrdil Řepík, který od modré vypálil na Bobrovského. Ruský brankář puk podržel ve výstroji, následuje komerční přestávka.
26:27
Parádní akce první české lajny. Pastrňák nejprve střílel, pak uvolnil Plekance, jenž netrefil odkrytou brankou.
25:43
Jarůšek dobře forčekoval, k přesnému zakončení se ovšem nedostal.
24:27
Kašpar dlouhou nahrávkou hledal Zohornu, který ovšem nezpracoval puk.
23:17
Hokej nahoru dolů uzavřela česká akce dva na jednoho. Plekanec nahrával Pastrňákovi, ovšem nenašel jeho volnou hokejku před brankou.
20:48
Červenka (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Jeřábek a Pastrňák
Stav zápasu Česko - Rusko 2:0

Bobrovskij vyrazil Jeřábkovu střelu jen před sebe, kde byl volný Červenka, který zvýšil český náskok.
20:10
Kašpar najel po levé straně do pásma, zkoušel to mezi Bobrovského betony. Ruský brankář tam ale škvíru nenechal.
20:00
Začala druhá třetina.
Český tým začne druhou část v minutové početní výhodě.
Střely v 1. třetině: 9:8
Vstup do utkání českému týmu vyšel. Díky trefě Tomáše Kundrátka jde do šaten s jednobrankovým náskokem.
20:00
Skončila první třetina.
19:20
Červenkova teč těsně minula ruskou branku.
19:01
Vyloučen hráč Čudinov (Rusko), 2 min. za podražení
18:01
Češi první oslabení v utkání ustáli, hraje se pět na pět.
17:50
Kousal zblokoval ránu Vojnova.
17:25
Po chybě Antipina vyhodil puk z pásma Řepík.
16:38
Furch vyrazil Mozjakinovu střelu z levého kruhu do ochranné sítě.
16:01
Vyloučen hráč Kempný (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
15:53
Po střele Doudery měli Rusové štěstí. Puk prolétl mezi tělem a rukou Bobrovského a skončil těsně vedle branky.
15:36
Jarůšek po přechodu do pásma vyzkoušel pozornost Bobrovského, který přidržel puk v lapačce.
14:48
Kundrátek (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Kovář a Kempný
Stav zápasu Česko - Rusko 1:0

Ve chvíli, kdy už byl Kalinin na ledě. Češi udeřili. Kundrátek z pravého kruhu se trefil mezi Bobrovského betony. Jeho ránu tečoval Ljubimov, na což ruský brankář nedokázal zareagovat.
13:45
Kovář po šikovné kličce zakončoval bekhendem, jenže netrefil branku.
12:43
Vyloučen hráč Kalinin (Rusko), 2 min. za podražení
Po faulu Kalinina budou Češi hrát druhou přesilovku v utkání.
11:10
Panarin a spol uzamkli soupeře, v koncovce dvakrát neuspěl bek Marčenko.
9:43
Jeřábek parádně zblokoval Mozjakinovu nahrávku za zcela volného Vojnova.
8:58
První ruská lajna se usadila v pásma, puk ovšem nedokázala dostat na delší dobu od mantinelu.
7:59
Furch dokázal přesně zareagovat na teč Šipačova.
7:50
Dadonov z otočky ohrozil Furcha, který jeho pokus vyrazil betonem.
7:31
Rusko je kompletní.
6:37
Další rána Kempného, tentokrát do valu před brankou. Puk zachytil ruský hráč a vyhodil ho z pásma.
6:15
Kempný od modré pálil nepřesně.
5:31
Trest týmu (Rusko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
5:31
Plekanec si vyměnil puk s Červenkou, jenž z úhlu vystrašil Bobrovského.
5:03
Po hezké individuální akci se Plekanec protlačil po pravé straně do pásma, jenže vystřelil nepřesně.
4:42
Jarůšek dobře forčekoval, ovšem útočnou snahu českého týmu zastavila ochranná síť, do níž jeden z beků tečoval puk.
2:49
Furch vyrazil střelu Ljubimova z pravého kruhu, Kolář si málem srazil puk do branky.
2:19
Dadonov zablokoval střelu Pastrňáka, k následnému přečíslení se Rusové nedostali.
2:00
Filippi srazil střelu Vojnova do ochranné sítě.
1:38
Furch dobře zasáhl proti individuální akci Burmistrova, kterou zkoušel protlačit puk k tyčce.
1:21
Birner z dobré pozice netrefil branku, neuspěl ani Řepík z dorážky.
0:47
Panarin dlouho držel puk v rohu a marně zkoušel najít prostor na přihrávku.
0:17
První přerušení, protože Češi zahráli zakázané uvolnění.
0:00
Utkání začalo.
Kapitáni Tomáš Plekanec a Pavel Dacjuk si vyměnili vlaječky, zápas může zažít.
Ruský premiér Dmitrij Medveděv slavnostně zahájil mistrovství světa.
Ruský tým má k dispozici pouze tři kompletní útoky + další dva útočníky.
Jedná se o druhé utkání skupiny A. V tom úvodním překvapili Lotyši, kteří získali bod. Švédsku podlehli 1:2 v prodloužení.
Tajenku, kdo nastoupí v české brance, už trenér Vladimír Vůjtek odhalil. Turnaj začne Dominik Furch.
Hezký podvečer z úvodního utkání českých hokejistů na mistrovství světa v Rusku. Jejich úvodním soupeře v Moskvě bude domácí reprezentace.