obnovit

Online přenos

komentátor: Jan Daněk   |   Začátek utkání: 12.05.15 v 20:15

Zobraz jen:
Z Prahy se loučíme, hezké vítězné sny a ve čtvrtek při další smrští on-line přenosů se těšíme na viděnou.
Češi nakonec slaví vydřené vítězství 2:1 po samostatných nájezdech. Jejich čtvrtfinálového soka určí taktéž samostatné nájezdy v duelu mezi Finy a Rusy, kteří po 65 minutách hráli nerozhodně 2:2. Vyvrcholení šlágru skupiny B sledujte na sport.idnes.cz v podrobné reportáži.
Konec utkání.
2:1
Vondrka (Česko) nájezd proměnil (2 gól v sezóně)
A Vondrka překvapil Berru. Z poměrně vělké dálky decentně švihl, který podjel švýcarskému brankáři pod levým betonem. A Češi získávají do tabulky extra bod.
1:1
Löffel (Švýcarsko) nájezd neproměnil
Klička a zakončení mezi betony nebylo úspěšné. Češi mají mečbol.
1:1
Kovář (Česko) nájezd neproměnil
Puk chtěl zasunout pod padajícím Berrou, nepodařilo se.
1:1
Ambühl (Švýcarsko) nájezd neproměnil
Ránu k tyči Pavelec vystihl levým betonem.
1:1
Voráček (Česko) nájezd proměnil
Útočník hodně zpomalil, ale nakonec se mu bekhendová finta povedla, zavěsil pod víko.
0:1
Fiala (Švýcarsko) nájezd proměnil
Povedený forehend a Švýcaři vedou.
65:00
Začaly samostatné nájezdy.
Češi si poprvé na šampionátu vyzkouší dovednostní soutěž. Koho vybere trenér Růžička?
65:00
Skončilo prodloužení.
64:44
Nakládal šikovně vyhazuje tak, aby nespáchal zakázané uvolnění. A zdá se, že stejně jako odpoledne v duelu Lotyšska s Francií, uvidí diváci v Praze samostatné nájezdy.
64:30
Rozjetý Hertl obkroužil branku, ale Berra byl u přední tyče včas a nedovolil hbitému útočníkovi zasunout puk za čáru.
63:52
Zpackaná Jordánova rána končí českou přesilovku. Streit se vrací na led.
62:52
Geering v oslabení ujel a vyprášil Pavelcův beton, na tahu jsou opět Češi.
62:26
Švýcarské trojici se povedlo vyhodit.
61:52
Vyloučen hráč Streit (Švýcarsko), 2 min. za sekání
61:50
Voráček krásně obkroužil švýcarské pásmo, bekhendem ale poslal ránu těsně nad. Vymodlil si ale přesilovku.
60:58
Voráček posunul Jordánovi, rána českého beka letí vedle levé tyče.
60:27
Blum promeškal ideální možnost na střelu a po chvíli o kotouč i přichází.
60:00
Začalo prodloužení.
Ještě rychlá statistika před dalším buly. Češi přestříleli soupeře 28:25.
Čechům se povedlo v závěrečné třetině vyrovnat a vynutili si tak pětiminutové prodloužení.
60:00
Skončila třetí třetina.
59:33
Sobotka se vytočil kolem švýcarské klece, forehendem se snažil mířit nahoru, ale pokus mu příliš nesedl, Berra kotouč chytá.
58:41
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vypadá to, že oba celky si před čtvrtfinálovou partií vyzkouší ještě dnes prodloužení...
57:39
Červenka od levého mantinelu hezky nahazoval na rozjetého Voráčka, ten jeho pobídku přejel. I proto Berra opět vyráží.
57:10
Kratičkou přesilovku Švýcaři nevyužili, puku se zmocnili až pár vteřin před Hertlovým návratem.
56:20
Český pobyt v útočném pásmu končí Zaťovičovým pádem, který rozhodčí neposoudili jako faul.
55:11
Vyloučen hráč Hertl (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
A Hertl si opět počínal před brankovištěm zakázaným způsobem. Hokejkou omylem zasáhl obličej jednoho z bránících soupeřů.
54:37
Sudí přerušují hru. Hertl se ocitl ve švýcarském brankovišti.
54:19
Vyloučen hráč Fiala (Švýcarsko), 2 min. za krosček
Zbytečný faul mladíka s českými kořeny.
53:35
Z voleje pálí Kovář. Ránu z pravého kruhu, tedy podobného místa odkud před chvílí skóroval Zaťovič, si tentokrát pohlídala Berrova lapačka.
53:02
Novotný zprava nahazoval puk na rozjetého Erata, ten se k teči neprodral a Berra zasahuje betonem.
51:56
A národní tým je při chuti. Červenka a spol. zaměstnávají hostující beky v rohu kluziště.
50:44
Zaťovič (Česko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Kovář a Kolář
Stav zápasu Česko - Švýcarsko 1:1

A arénu zaplavil gejzír euforie. Kovář od mantinelu vybídl křižným pasem Zaťoviče a útočník z pravého kruhu parádně vymetl vzdálenější šibenici. V Praze je srovnáno.
49:56
Dobrý pokus mladého Simona z pravého křídla, Berra vyrazil betonem. Potom mu pomohli odvrátit nebezpečí důrazní švýcarští beci.
49:11
Voráček z první zkusil před brankou najít Červenku, ten skákavý puk minul a Češi musí rychle spěchat dozadu.
48:47
A další dělovka Nakládala. Tentokrát po teči končí mimo led. Hra má nyní spád, diváci ženou své oblíbence za vyrovnáním. Češi si však nedokázali zatím vypracovat žádnou vyloženou příležitost.
48:09
Nakládalova rána trefuje jen Erata, kotouč je v rohu kluziště.
46:42
Blum si odvážně vyjel středem k Pavelcovi, ten si připisuje další zásah.
45:44
Druhý polovina přesilovky se ale domácímu týmu moc nepovedla a Geering se vrací na led.
44:47
Jordánova pumelice ukončuje český nápor, Švýcaři se ve čtyřech přes minutu pouze bránili.
44:02
Eratova rána z pravého kruhu a k tomu Hertlova dorážka. Berra stále odolává.
43:44
Vyloučen hráč Geering (Švýcarsko), 2 min. za hákování
43:10
Zaťovičův průnik a zakončení. Blum ji ale dokázal zblokovat mimo švýcarskou branku.
42:37
První přerušení ve třetím dějství, když Pavelec raději uklidňuje hru.
41:58
Vondrka se snažil na levém křídle překvapit Berru. Místo přihrávky volil ránu na přední tyč, rameno švýcarského brankáře bylo připraveno.
40:26
Tísněný Bieber vyjel zpoza české branky, ale jeho bekhendovou střelu na přední tyči vystihl Pavelec, který dobře ucpal všechny skuliny.
40:00
Začala třetí třetina.
Češi se snažili ve druhé třetině vyrovnat, ale v ofenzivě chybí národnímu týmu moment překvapení. I proto po 40 minutách musí dotahovat Růžičkova družina ztrátu 0:1. Češi poprvé na šampionátu odcházejí po druhé třetině do kabin, aniž by alespoň jednou v zápase rozjásali natěšenou O2 Arénu.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:50
Voráček zapracoval v defenzivě, Češi tak utnuli závěrečný švýcarský nápor. Do konce třetiny se už nic zajímavého nestane...
38:43
Streitova zblokovaná střela se šourala nebezpečně blízko české branky. Nakonec skončila za klecí, kde si ji našli domácí zadáci.
38:04
Fiala si nalevo hledal místo na zakončení. Nakonec si ho našel, ale Pavelec byl ve střehu a puk ukryl do výstroje.
37:23
Pavelec nejprve vyrazil betonem Josiho ránu od modré. Brunner z úhlu mířil do prázdné klece, ale obětavě se do střely vrhl obránce Jordán a zabránil jistému gólu.
36:57
Vyloučen hráč Kovář (Česko), 2 min. za držení protihráče
36:17
Streitova rána od modré, ale Pavelec předvedl dobrý zákrok.
35:55
Trochu hluchá pasáž hry. Švýcaři během ní vyzkoušeli Pavelce ranou ze středního pásma.
34:36
Simon si našel místo v přelidněném pásmu, ale jeho ztečovaný pokus zamířil do ochranné sítě.
33:44
Nenápadné nahození od mantinelu a švýcarský golman opět zasahuje, Červenka zkoušel marně puk ještě tečovat.
33:08
Pumelice Kováře z levého kruhu a Berra opět perfektní. Strážce se dobře přesunul a kryje ránu výstrojí.
32:34
Voráček pálí z těžké pozice na pravém křídle, ale rána míjí švýcarskou klec a kotouč vyklouzal do středního pásma.
32:08
Voráček křižným pasem chtěl oslovit Erata, tomu podjel puk pod holí.
31:29
Vyloučen hráč Josi (Švýcarsko), 2 min. za krosček
Obránce to v rohu kluziště přehnal s důrazem. Po faulu na Němce čeká Česko další přesilovka.
30:55
Bieberův pozdrav z levého křídla skončil v Pavelcově lapačce, vhazuje v českém obranném pásmu.
29:59
Sobotkova šikovná skrytá střela měla zamířit mezi Berrovy betony, ty však zaklaply včas.
29:14
Voráček se snaží v přesilovce něco změnit a zkouší střílet z uctivé vzdálenosti. Rána zase zaduněla o zadní mantinel, ale Češi zůstávají nadále u puku.
28:39
Pavelec si pro další zákrok musel povyskočit. Kryje tak slabý pokus bekhend Ambühla.
28:21
Vyloučen hráč Brunner (Švýcarsko), 2 min. za sekání
28:06
Sám na Pavelce se řítil Brunner. Jeho bekhendová klička mu ale zcela nevyšla a český golman jeho zakončení mezi betony vystihl.
27:58
Koukalova lajna výborně forčekovala a získala puk pro Krejčíka, který bez přípravy pálí. Následný závar řeší brankář Berra, jenž vychytal i dotírajícího Koukala.
26:31
Na druhé straně hrozí první český útok a diváci se dostávají do varu.
26:06
Traschler pálí do Pavelcova betonu, Schäppiho dorážka je nepřesná.
25:10
Teď arbitři odpustili Švýcarům faul, když Brunner podrazil za Pavelcovou klecí Čáslavu.
24:22
Prudká rána Nakládala netrefila cíl. Hertl stínil před švýcarským brankovištěm marně.
23:32
Ambühl proti přesile se proháčkoval k zakončení, jeho forehend vyráží do rohu český golman.
22:54
Fiala žabičkou se snažil žabičkou oslovit rozjetého parťáka. Tomu však přeskočil puk čepel a zasahuje Pavelec.
22:28
Pěkná střela Kolář, švýcarský golman si ale dobře odstoupil a na ráně si slupl. Kotouč chytil do lapačky.
22:09
Hertlův pokus kryje Berra, puk si poté nahrnul hokejkou pod lapačku.
21:23
Ambühl využil chybu v české rozehrávce, jeho švih ale proletěl těsně kolem pravé Pavelcovy tyče. Národní tým působí hodně nesourodě.
20:25
Švýcaři začínají druhou část duelu v početní výhodě, ale domácí výběr dokázal kotouč odpálit až k brankáři Berrovi.
20:00
Začala druhá třetina.
Co však může stratéga trápit víc, je zdravotní stav Jaromíra Jágra. Hvězdný útočník po několika minutách odešel ze střídačky, zřejmě má svalové problémy.
Máme za sebou první dějství závěrečného duelu skupiny A. Čechy ve druhé polovině úvodní třetiny srážela vyloučení. Dvojnásobnou přesilovku dokázal využít Fiala, a proto Růžičkův tým ztrácí 0:1.
20:00
Skončila první třetina.
19:31
Brunner zachytil české vyhození, ale jeho rána trefila jen zadní mantinel. Poté se domácí výběr osvobozuje.
18:37
Vyloučen hráč Čáslava (Česko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Tak to se nepovedlo... Čáslava se vracel z trestné lavice na střídačce, zamotal se ale do hry. Přitom už Kovář skočil na led. A Češi se zase budou bránit.
18:14
Josiho nahození od modré srazil jeden z hráčů daleko mimo nebezpečnou zónu Čechů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
17:26
A Češi se ještě minutu budou bránit se čtyřmi hráči.
Příběh švýcarského střelce najdete zde.
16:55
Fiala (Švýcarsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Brunner
Stav zápasu Česko - Švýcarsko 0:1

Švýcaři nakonec potrestali české fauly. Po křižném pasu pálí z pravého kruhu Fiala, Pavelcovi projel puk mezi betony a Češi prohrávají 0:1.
16:46
Sobotka dobře vypíchl puk letící k Fialovi.
16:26
Vyloučen hráč Čáslava (Česko), 2 min. za podražení
A domácí reprezentaci čekají perné chvilky ve třech...
16:12
Vyloučen hráč Koukal (Česko), 2 min. za sekání
16:01
Po Fialově akci se k odraženému puku dostal Ambühl, který tísněný netrefil odkrytou klec.
15:34
Po Zaťovičově teči končí puk v hledišti.
15:02
Zprava zakončoval Voráček, Berra se dobře roztáhnul. Na gól diváci v Praze stále čekají.
14:43
Na ledě se objevil Radek Smoleňák, jenž nahradil Jágra, který zmizel do kabiny.
14:09
A zase pálí Němec a opět mimo. Švýcaři zatím oslabení hrají velmi aktivně a Čechům v početní výhodě toho příliš nepovolili.
13:39
Němec si sjel na přihrávku hluboko do švýcarského pásma, jeho pumelice ale letěla nad Berrovu svatyni.
13:14
Vyloučen hráč Almond (Švýcarsko), 2 min. za podražení
Švýcarská 89 podrazila štírka Hertla za Berrovou brankou.
12:34
Kovář z levého kruhu vysílá přízemní pokus. Berra si s ním nadvakrát poradil a nedal šanci dotírajícímu Červenkovi.
11:40
Grossmann vyčkává za švýcarskou brankou a číhá, až vystřídají jeho spoluhráči.
11:02
Zatím se hraje svižné utkání bez zbytečných prostojů. Chyby však šance a více střel.
9:21
Čtvrtý útok Švýcarů dělá nerozhodné české obraně problémy.
8:20
Zručnost předvedl klečící Suri, ve středním pásmu zabránil českému ataku a povedlo se mu i rozehrát.
7:47
Obránce Němec se příliš s parťáky nepochopil, puk končí na zakázaném uvolnění.
6:38
Simon posunul puk volnému Koukalovi, který se chystal vypálit. Jeho úmysl mu překazil jeden ze soupeřových obránců.
5:46
Němcova dělovka z levé strany, švýcarskému golmanovi rána vypadla z lapačky, poté mu ale pomohli jeho zadáci, kteří nedovolili Čechům zasunout puk do odkryté branky.
4:55
Hala si žádá gól, Češi mezitím střídají.
4:29
Kovář si sjel z pravé strany do středu, ale jeho pokus prosvištěl kolem zadní tyče.
3:49
Vyloučen hráč Bodenmann (Švýcarsko), 2 min. za hru vysokou holí
Nemotorný Bodenmann oslabuje Švýcary.
2:55
Jako by si Švýcaři zakázali střílet. Puk si vyměňují v útočném pásmu ale Pavelec je bez práce.
1:54
Hejdova propagační střela od mantinelu. Berra ji chňapl do lapačky a okamžitě rozehrává.
1:36
Streitova dělovka od modré zaduněla o zadní mantinel. Poté se české čtveřici podařilo vyhodit.
1:12
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Úvodní nápor domácích brzdí faul beka Nakládala.
1:04
Češi začali aktivně, na ledě je druhá formace s Jágrem.
0:30
Berra si připisuje první zákrok, kapitán Voráček se obtočil kolem branky, jeho přízemní pokus ale švýcarský brankář kryje betonem.
0:00
Utkání začalo.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu. Češi budou hrát v červených dresech, Švýcaři volí bílou variantu ošacení.
Poprvé se na turnaji představí švýcarský bek Löffel. Češi si naopak nechávají na soupisce stále dvě volná místa, do hry dnes nezasáhne ani útočník Jakub Klepiš, jenž léčí pochroumané rameno.
Švýcaři však nebudou pro domácí výběr před vyprodanou halou snadným soustem. Na hokejisty z alpské země Češi nevyzráli na velkém turnaji už sedm let. Naposledy reprezentace prohrála se Švýcary na olympiádě v Soči 0:1.
Dnešní soupeř Čechů v šesti duelech posbíral devět bodů. Hráči ze země helvétského kříže dokázali porazit Francouze a Němce. Třikrát vytěžili ze zápasů bod, což jim v pohodě stačí na čtvrté místo ve skupině za favorizovanou trojicí Kanada, Švédsko, Česko.
Jediný útok, který nedoznal změn, je čtvrtá formace Zaťovič - Koukal - Simon.
Růžička rovněž rozdělil i dvojici Jágr - Kovář, která spolu nastupovala od začátku šampionátu. Hvězdná 68 bude mít dnes v útoku parťáky Romana Červenku a Jiřího Novotného. Kovář je centr třetího útoku.
Víc než čtvrtfinálového soka ale hlavní kouč opět hledá ideální složení sestavy. Do prvního útoku se ke kapitánovi Voráčkovi s centrem Sobotkou vrací Martin Erat.
O soupeři výběru Vladimíra Růžičky se rozhodne v souběžně hraném zápase Finsko - Rusko, ze kterého rovněž připravujeme online reportáž.
Češi bez ohledu na dnešní výsledek se umístí ve skupině na třetí příčce, jejich dnešní vyzyvatel skončí čtvrtý a v play-off narazí na Spojené státy, které ovládly "ostravskou" skupinu B.
Kdo se naladí na vítěznou vlnu před čtvrtečním čtvrtfinále? Duel domácí reprezentace se Švýcary už v tabulce nemůže nic změnit.
Maraton duelů v základních skupinách dospěl do finále. Hezký večer při sledování on-line reportáže ze závěrečného duelu "pražské" skupiny A mezi Českem a Švýcarskem.