Online přenos

komentátor: Michal Miškovský   |   Začátek utkání: 14.05.14 v 15:45

Zobraz jen:
Z on-line reportáže je to vše, pěkný zbytek dne.
Tým Vladimíra Růžičky tedy zapsal do tabulky první tříbodovou výhru, dalš příležitot bude mít v sobotu proti Dánsku.
Češi splnili tříbodovou povinnost, ale k vítězství 2:0 nad Itálií se protrápili.
Konec utkání.
59:41
Italové jsou v šesti, ale zbývá jim minimum času.
59:12
Italové si přece jen vzali oddechový čas, ale vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
59:12
Místo plánů na odjezd z brány měl Bellissimo práci na brakovišti se zakončením zblízka.
58:50
Vyloučený Larkin se vrací do hry. Zkusí ještě Italové hru bez brankáře?
58:20
Po Hudlerově nepřesné přihrávce Češi musí vyklidit útočné pásmo.
57:42
Italové vyhodili.
57:21
Po Němcově nepřesné střele od modré nebyl nikdo připravený na dorážku.
56:50
Vyloučen hráč Larkin (Itálie), 2 min. za držení protihráče
56:24
Po druhé inkasované brance se Italové natlačili do útočného pásma, ale Saláka neohrozili.
55:34
Jágr (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Červenka
Stav zápasu Česko - Itálie 2:0

Uklidňující gól! Rozhodčí signalizoval českou výhodu, ale na vyloučení už nedojde. Červenka vrátil přihrávku Jágrovi, který z pravého kruhu švihem nedal Bellissimovi šanci.
54:55
Sekáč si chtěl zopakovat gólový moment. Sjel si před Bellissima, ale přihrávka zpoza brány k němu neprošla.
53:44
Češi jsou v pěti, ale italská přesilovka rozhodně snesla přísné parametry.
53:31
Borgatello v útočném pásmu podklouznul a umožnil Rolinkovi, aby vyhodil.
53:00
Češi po nebezpečných italských kombinacích protlačili puk do středního pásma.
52:04
Po Johnsonově nahození se Kostner natahoval po teči, ale na puk nedosáhl.
51:44
Vyloučen hráč Hudler (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Český tým čekají dvě nepříjemné minuty.
51:10
Novotný se od mantinelu uvolnil ke střele z levého křídla, ale Bellissimo měl dobrý výhled.
49:55
Kovář s Herlem si vyměnili přihrávku, nakonec mohl střílet Zaťovič z levého kruhu, ale kotouč mu sklouznul z čepele.
49:04
Salák pomohl obráncům zastavením Scandellova nahození za bránou. Český protiútok však skončil na útočné modré.
48:07
Po nebezpečných střelách Sekáče a Ševce byl Bellissimo rád, že puk opustil italskou obrannou třetinu.
47:41
Po Nicolettiho nahození od modré Salák stihl rozehrát holí.
47:20
Nebezpečný útok Italů. Zatímco Kindl podstoupil sérii těžkých soubojů za bránou Saláka, českému brankáři dělal problémy Ihnačák. Ital s česko-slovenskými kořeny natlačil puk na brankoviště, kde ho už si ho český strážce brány pohlídal.
46:47
Hudler nečekal Červenkovu zpětnou přihrávku a puk měl za sebou. Italové pak vyhodili na zakázané uvolnění.
46:21
Po rychlé výměně puku střílel Jordán. Bez efektu.
45:55
Gander nepřesnou přihrávkou na útočnou modrou vyhnal Italy z útočného pásma.
45:11
Petružálek si v útočném pásmu vybral složitou cestu podél modré a musel s kotoučem do střední třetiny.
44:34
Také Italové si vypracovali mimořádnou příležitost. Salák měl puk nejprve za sebou, ale pak ho ukryl mezi betony a odolal při následném závaru ve svém brankovišti.
44:10
Další Jágrova práce vynesla velkou šanci Herlovi, na jehož kličky však Bellissimo nereagoval a udržel puk před vlastním betonem.
43:44
Jágr dravým přístupem vybojoval puk v útočném pásmu, zpoza brány ho tlačil k Bellissimovi, ale jednoruč nedokázal důrazněji zakončit.
42:28
Sekáč zavezl puk do útočného pásma a poblíž modré ho přenechal Jordánovi, jehož střelu Bellissimo vyrazil.
41:22
Italové vstoupili do třetí třetiny aktivně, ale Scandellovo zakončení z nulového úhlu Saláka neohrozilo.
40:33
Rocco z rohu útočného pásma posílal puk před Saláka, ale tam nebyl připravený nikdo z Italů.
40:01
Začala třetí třetina.
Zdaleka to není jasná záležitost. Češi po dvou třetinách vedou nad Itálií pouze 1:0, skóre otevřel Sekáč ve 23. minutě.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:41
Po Rolinkově zavezení puku do útočného pásma zakončoval Jordán, ale Bellissimo drží přijatelný stav pro Itálii.
38:19
Přesilovka českému týmu nevyšla. Největší šanci měl Ital Ihnačák.
36:30
Novotný pracoval před Bellissimem, rozhodčí odpískal hru v brankovišti.
36:19
Vyloučen hráč Di Casmirro (Itálie), 2 min. za hákování
36:04
U puku znovu Zaťovič. Tentokrát zakončoval z levého kruhu, ale Bellissimo vykryl prostor.
35:33
Zaťovič udržel puk pro Sekáče, který na slepo hledal spoluhráče na modré. Ale tam nikdo nebyl.
35:12
Italové v tísni poslali puk o mantinel z vlastního pásma a kotouč vyskočil na českou střídačku.
34:10
Italská šance na vyrovnání. Tudin pálil z mezikruží, Salák měl po dlouhých minutách práci.
34:01
Po vhazování v útočném pásmu pálil Zámorský a tečovaný puk proletěl do rohu.
33:26
Italové naznačili útok, ale Kostnerovu přihrávku z rohu Češi pokryli.
32:55
Ševc střílel od modré, Bellissimo zasáhl a Zaťovič už se k dorážce nedostal.
32:30
Od Sekáče doklouzal puk až k Bellissimovi, který ho ukryl pod lapačku a přerušil hru.
31:57
Kindlova střela po vhazování byla nepřesná.
31:51
Současně s návratem vyloučeného Johnsona pálil Klepiš od modré, Bellissimo zasáhl.
30:23
Dobrá zpráva: do přesilovky se zapojuje i obránce Němec.
29:46
Italové srazili puk do střendího pásma.
29:28
Zámorského střelu od modré tečoval Hudler mimo italskou bránu.
28:47
Vyloučen hráč Johnson (Itálie), 2 min. za podražení
28:31
Opora české obrany však nakonec odjíždí po svých. Zdá se, že bude v pořádku.
28:31
Nepříjemnost pro český tým. Němec při dojíždění za pukem za vlastní bránu podklouznul a praštil se o mantinel.
28:15
Místo zákroku na Červenku rozhodčí odpískal postavení českých hráčů v italském brankovišti.
27:28
Na druhé straně se Češi dostali do přečíslení 2 na 1, Sekáč přihrál Petružálkovi, ale Bellissimo se stihl přesunout.
26:55
Těžký zákrok pro Saláka. Ramoser dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, ale český brankář zasáhl lapačkou.
26:11
Italové jsou v pěti.
26:02
Hudlerova rána z pravé strany neprošla na italskou bránu.
25:21
Druhá minuta české přesilovky už vypadá nadějněji, ale Bellissimo pokryl střely Ševce i Zámorského.
24:40
Ani na druhý pokus Češi nezaložili přesilovkovou kombinaci v útočném pásmu.
24:16
Italové hned po vhazování vyhodili puk k Salákovi.
24:11
Vyloučen hráč Borrelli (Itálie), 2 min. za sekání
23:50
Z pravé strany pálil Klepiš, ale Bellissimo měl dobrý výhled.
22:53
Sekáč (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Česko - Itálie 1:0

Italům se nepovedl brejk a do středního pásma se vraceli pozdě, takže puk snadno prošel až na útočnou modrou k Sekáčovi, který otevřel skóre přesnou střelou švihem z hranice levého kruhu.
22:15
Aktivní Hertl se nedokázal vytočit zpoza brány před Bellissima.
21:32
Ale také Jágr už se vrátil z trestné lavice na led.
21:19
Začala velmi krátká přesilovka Italů.
20:47
Po Herlově nahození na Bellissima opět převzali kotouč Italové.
20:35
Hra ve čtyřech se zatím více daří Italům. Češi zahráli zakázané uvolnění.
20:01
Začala druhá třetina.
Češi si v první třetině podle předpokladů vytvořili územní převahu, ale nejblíž k otevření skóre byl Ital Borgatello, jenž trefil tyč.
20:00
Skončila první třetina.
19:58
V závěru třetiny ještě střílel od modré Kindl, ale minul bránu Bellissima.
19:43
Ofsajd českého týmu. Klepiš se před modrou s pukem na chvilku zdržel, zatímco Červenka už najel do pásma.
19:32
Vyloučen hráč Jágr (Česko), 2 min. za sekání
19:19
Vyloučen hráč Kostner (Itálie), 2 min. za hákování
18:33
Zaťovičův zblokovaný pokus z hranice kruhů neohrozil Bellissima.
18:08
Ševc na modré s problémy udržel puk v útočném pásmu, ale pak o něj Češi stejně přišli.
17:25
Jeden z mála zásahů Saláka v první třetině. Ukryl do lapačky nahození ze středního pásma.
16:49
Jágr v útočném pásmu bleskově předal puk Herlovi, jehož však Italové před kruhy zastavili.
16:22
Novotný neprošel přes útočnou modrou, zastavil ho Felicetti.
15:42
Kovář dělal kličku na útočné modré, což nečekal Zaťovič a vjel do ofsajdu.
14:40
Z protiakce se dostal do zajímavé pozice Hudler a zkoušel bekhendovou kličku, jenže proti byl poskakující puk.
13:44
Ramoser si dost troufal za českou bránou, ale Jordán jeho kličky zarazil.
13:18
Další zákrok pro Bellissima. Italský gólman u tyče chytil bekhendový pokus Novotného.
12:22
Českou kombinaci v útočném pásmu zakončoval Němec. Dostal přihrávku na pravý kruh a vyčkával na správný okamžik pro střelu. Ale i tak poté zasáhl Bellissimo.
11:15
Po italských nepřesnostech se před Červenkou otevřel zajímavý prostor, ale nedokázal zpracovat puk mezi třemi Italy.
10:40
Italové se drželi v útočném pásmu, ale na Borrelliho přihrávku zpoza brány si nikdo v modrém nesjel.
9:52
Teď už Češi zase zmáčkli soupeře a Jordánovu střelu od modré Bellissimo zneškodnil.
8:41
Český tým zachránila tyč! Borgatello ji trefil střelou od modré.
8:22
Gander v souboji trojek udržel puk před Zámorským, ale k výraznějšímu zakončení se Italové nedostali.
7:40
Další zákrok Bellissima. Klepiš dobře clonil před italským brankářem, který tak měl velké problémy se střelou Hudlera od modré.
6:55
Hudler vybojoval puk ve středním pásmu, jeho zpětná přihrávka mířila na modrou na Klepiše, ale po jeho střele už Červenka nedokázal dorážet.
6:20
Jágr po spolupráci s Rolinkem vyjel zpoza brány před Bellissima, ale byl pokrytý a jednou rukou nedokázal výrazněji ohrozit italského brankáře.
5:45
Zatímco Italové střídali, Jordán rychle přihrál na pravé křídlo Novotnému, jehož tvrdou střelu Bellissimo chytil.
5:01
Po Petružálkově nahození a Bellissimově zásahu betonem se dostal k dorážce Kovář, ale kotouč se k němu odrazil z bezprostřední blízkosti, takže český útočník nestihl zareagovat.
3:44
Klepiš od mantinelu přihrál do gólové pozice Hudlerovi, ale ten dostal puk na bekhend, takže místo zakončení ještě posunul kotouč k Červenkovi. Před ním brankář Bellissimo ucpal prostor u bližší tyče.
3:07
Ihnačák sice prošel do útočného pásma, ale byl pod tlakem a čárový rozhodčí navíc odpískal ofsajd.
2:35
Petružálek posílal přihrávku podél útočné modré na Sekáče, ale tam Italové obsadili prostor a zblokovali puk.
1:55
Italové rozehrávají zpoza vlastní brány.
1:15
Klepiš z rohu útočného pásma přihrával na modrou Ševcovi, ale Italové úmysl přečetli a spěchali do brejku. Scandellu vychytal Salák.
0:11
První česká střela hned po 11 vteřinách. Jágr získal volný puk ve středním pásmu a po najetí do útočné třetiny hned pálil zleva. Bellissimo kotouč vyrazil.
0:01
Utkání začalo.
Italové překvapili vítězstvím 2:1 nad Francií, která přitom o dva dny dříve zdolala Kanadu po nájezdech. Proti Norsku a Dánsku nebodovali.
Problémy se zády odsunuly Vitáska na pozici sedmého obránce.
Trenér Růžička původně chtěl vyzkoušet útočníka Sobotku v elitní formaci s Jágrem a Herlem, ale nachlazení Sobotku do zápasu nepustí. Podobné zdravotní komplikace měl prý i obránce Ševc, ale ten proti Itálii nastoupí.
Pěkné středeční odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže ze čtvrtého utkání české reprezentace na hokejovém mistrovství světa. Po duelech proti Slovensku, Švédsku a Kanadě dnes svěřence Vladimíra Růžičky čeká papírově slabší Itálie.