komentátor: Michal Miškovský   |   Začátek utkání: 14.05.13 v 16:15

Zobraz jen:
Díky za pozornost u on-line reportáže, pěkný večer.
Češi ve čtvrtfinále narazí na dosud neporažené Švýcarsko, hrát by se mělo ve čtvrtek od 14.45 hodin.
Do sestavy výborně zapadli Plekanec se Židlickým, útočník Montrealu asistoval u prvních tří gólů.
Český tým zvládl závěr v oslabení ve velkém stylu a platí to o celém zápase. Výsledek 7:0 hovoří za vše, Češi se v útoku bavili.
Konec utkání.
58:50
Češi vyhazují. Jedinou nezodpovězenou otázkou už je jen čisté konto Hadamczikova týmu.
58:23
Vyloučen hráč Plekanec (Česko), 2 min. za držení protihráče
57:28
Dva rychlé zákroky Francouze, náhradník v české brance musel řešit střelu a dorážku Thoresena.
57:01
Češi šli do přečíslení 3 na 2, ale Hubáčkova první přihrávka nebyla přesná.
56:35
Nakládal chtěl střílet od modré, ale Skröder ho zezadu vyrušil.
55:01
Francouz už si připsal první zásah.
53:32
Změna v české brance. Pavelec se v závěrečných minutách bude šetřit, nastupuje Francouz.
53:32
Irgl (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Novotný a Hubáček
Stav zápasu Česko - Norsko 7:0

Češi si dnes dopřávají opravdu kanonádu. Irgl dostal přihrávku před poloprázdnou branku, ale ještě si potáhnul puk, a pak s jistotou zakončil.
53:11
Vrbata (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Hanzal
Stav zápasu Česko - Norsko 6:0

Norové si vůbec nevšímali Vrbatova pohybu, útočník původem z Mladé Boleslavi mohl v klidu objet branku, vystřelit a ještě dorazit puk do sítě.
52:40
Tyč! Mathis Olimb se šikovně protáhl před branku, ale po manévru se zakončením hokejkou mezi bruslemi trefil konstrukci.
52:01
Nejtěžší zákrok Pavelce v utkání. Thoresen ho zblízka nepřekonal.
51:44
Irgl poblíž útočné modré přenechal puk Michálkovi, který počkal, až si čeští forvardi sjedou před branku. V tu chvíli nahodil puk, ale Irgl ho nedokázal tečovat.
50:45
Hanzalova formace rozpoutala v útočném pásmu snad minutový kolotoč, během něhož Norové jen stínovali pohyb českých hráčů. Nakonec zasáhl Volden.
49:17
Voráček zpoza branky přihrál Tenkrátovi, který zblízka zakončoval do Voldena.
48:30
Plekanec si na hranici levého kruhu zpracoval přihrávku Fleischmanna a pálil kolem masky gólmana Voldena.
47:45
Českou kombinaci v útočném pásmu zakončoval od modré Šmíd, ale branku minul.
46:59
Ofsajd Norů při nahození Forsberga.
45:56
Vrbatovu tvrdou střelu Volden dobře viděl a zblokoval puk v náruči.
45:23
Bastiansen před brankou špatně trefil puk, takže Pavelec nemusel zasahovat.
44:40
Ve třetí třetině se na ledě neobjevuje mladík Hertl, v sestavě ho nahradil třináctý útočník Tenkrát.
43:40
Tlustý na levé straně útočného pásma přenechal puk Plekancovi, po jehož následné přihrávce kolem mantinelu získali kotouč Norové.
42:32
Norové se prakticky nedostávají ke kombinacím v útočném pásmu. Tam nyní proniknul Mathis Olimb, ale všichni jeho spoluhráči byli obsazení.
41:30
Také Šmíd nemířil přesně.
40:50
Záhy ohrozil Voldena dnes produktivní Fleischmann, ale netrefil branku
40:40
Norové začali třetí třetinu v útočném pásmu, ale nevystřelili.
40:01
Začala třetí třetina.
"Výsledek mluví za vše. Vedeme 5:0 a čtvrfinále už si nesmíme nechat uniknout," vyhlásil před třetí třetinou útočník Martin Hanzal.
Třetí třetina už bude jen formalitou, český postup do čtvrtfinále je jistý. Tým Aloise Hadamczika v prostřední dvacetiminutovce ještě navýšil skóre. Vede už 5:0, a pokud Čechům vydrží chuť v útoku, stav může být na konci ještě tučnější.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Michálek (Česko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Šmíd a Hubáček
Stav zápasu Česko - Norsko 5:0

Michálek to stihl! Jeho lehká střela od modré překvapila Voldena, který už se možná viděl v kabině.
39:59
Gól, anebo ne? Michálek se sirénou zakončil do branky, situaci bude konzultovat sudí s kolegou u videa.
39:38
Michálkův pokus z hranice pravého kruhu proletěl vedle branky.
39:28
Čáslavova střela od modré vytvořila zmatky před norskou brankou, Volden nakonec zasáhl.
39:01
Podruhé v krátkém čase si Češi neporadili s rozehrávkou. Další zakázané uvolnění.
37:55
Zakázané uvolnění českého týmu po příliš rychlé rozehrávce.
37:30
Plekanec šikovně posunul puk na Fleischmanna, který najížděl z druhé vlny. Jeho střelu vyrazil gólman Volden nad branku.
36:55
Nakládalovo nahození od modré nešlo na branku.
36:10
Ze spolupráce Hubáčka s Irglem mohl těžit Novotný, ale před poloprázdnou brankou byl dobře pokrytý, takže nezakončil jinak povedenou kombinaci.
34:42
Thoresen se v útočném pásmu šikovně vyhnul Židlickému, ale další příhrávka už nebyla přesná.
33:40
Zatímco Tollefsen u vlastní branky strkal do Plekance, norský útok táhl Holös a střelou od modré minul Pavelcovu svatyni.
32:35
Skröder si v útočném pásmu našel prostor pro střelu, před Pavelcem stálo několik hráčů, ale český gólman dokázal vyrazit puk mimo.
31:52
Šmídova přihrávka mířila na Irgla, ale Ask vystihl dráhu puku a zblokoval ho na střídačku.
31:33
Vrbata vedl český protiútok, který sám zakončil od modré. Stínující obránce srazil puk do ochranné sítě.
30:50
Hertl využil v útočném pásmu zaváhání Bonsaksena, ale přes několik hokejek nedokázal přihrát na Hudlera.
30:13
Kutlákovu střelu od modré vyrazil Volden do ochranné sítě.
29:40
Irgl na modré šikovně posunul puk k najíždějícímu Novotnému, který trefil gólmana Voldena do masky. Rozhodčí přerušil hru.
29:08
Od modré nahazoval puk Holös, ale Pavelec dobře viděl a spolehlivě zasáhl.
27:56
Hanzal (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Voráček a Hudler
Stav zápasu Česko - Norsko 4:0

Češi ani nepotřebovali přesilovku, prosadili se hned při ponechané výhodě. Voráček střílel od modré, dojel ke gólmanovi a ten nešťastně posunul puk k Hanzalovi, který už zakončoval do poloprázdné branky.
27:30
Češi mají signalizovanou výhodu.
27:05
Hertl na levém křídle sprintoval za pukem, ale blíže k němu měl norský obránce Trygg.
26:01
Thoresen na chvíli dostal prostor v útočném pásmu, ale po jeho přihrávce před branku Pavelec nemusel zasahovat.
25:15
Novotný přihrál na hranici kruhů Irglovi, jehož střela však neměla gólové parametry a Volden v klidu vyrazil puk betonem.
25:00
Vrbata na levé straně vyzval ke střele Kutláka, který od modré opravdu napřáhl. Jenže kotouč skončil v ochranné síti nad brankou.
24:30
Voráčkův průnik přes útočnou modrou čáru vedl jen do ofsajdu.
23:58
Hudlerovo nahození z pravé strany na norskou branku neprošlo.
23:11
Elitní české útočné trio si vyměnilo puk v útočné třetině a akce vedla až k velké šanci Fleischmanna, který zblízka neuspěl.
22:40
Vyloučený Tlustý se vrací do hry.
21:50
Holtet nahodi puk do útočné třetiny, ale překvapivě pro něj nikdo z Norů nedojížděl.
21:15
Z Novotného práce u mantinelu těžil Šmíd, který znovu vyhodil kotouč z českého obranného pásma.
20:45
Češi hned vyhodili k norské brance.
20:40
Vyloučen hráč Tlustý (Česko), 2 min. za podražení
Druhý trest pro Tlustého v tomto utkání.
20:15
Röymark posílal puk před českou branku, ale Čáslava ho zblokoval.
20:01
Začala druhá třetina.
"Cítím se dobře. Jsem rád, že se nám povedlo dát rychlý první gól. To vždycky povzbudí," řekl v přestávkovém rozhovoru Tomáš Plekanec.
Češi v první třetině udělali velký krok směrem ke čtvrtfinále. Nad Norskem vedou 3:0, pod všechny branky se asistencí podepsal Tomáš Plekanec a jeho formace s Tlustým a Fleischmannem působí výborným dojmem.
20:00
Skončila první třetina.
19:40
Hertl na levé straně zkusil stahovačku proti Holösovi, ale norský obránce nepustil českého mladíka za svá záda.
18:32
Vyloučený Tlustý je zpátky na ledě.
18:10
Po střele Aska gólman Pavelec ztratil hokejku, vlastní hůl mu podal Plekanec a sám bránil bez ní. Češi zvládli nepříjemnou situaci a přerušili hru zblokováním puku mimo ledovou plochu.
17:33
Nahození ze středního pásma sebral ve vzduchu Pavelec.
17:16
Norové po českém vyhození k brance Voldena nezvládli přechod zpět do útočného pásma. Ofsajd.
16:32
Vyloučen hráč Tlustý (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Tlustý nešikovně fauloval v útočném pásmu.
15:30
Další velká šance českého týmu. Po chybné rozehrávce Norů se Vrbata dostal do nájezdu, ale bekhendový blafák už nedokázal zvednout nad beton gólmana Voldena.
15:01
Voráčkova zadovka mezi kruhy na Hertla neprošla.
14:43
Zakázané uvolnění Norska.
14:06
Češi jsou kompletní a zase mohou útočit.
13:00
Haugen dostal tři góly z deseti střel a pokazil si statistiky. Současný výsledek napovídá, že šanci na opravu už zřejmě na mistrovství nebude mít.
12:06
Střídání v norské brance. Haugena nahradi Volden.
12:06
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za krosček
11:27
Tlustý (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Plekanec
Stav zápasu Česko - Norsko 3:0

Plekanec na útočné modré šikovně vyhrál vhazování, obhodil si soupeře na buly a hned pádil do útočného pásma. Rychle přistrčil kotouč k Tlustému a ten se trefil k tyči.
11:20
Už poněkolikáté Norové nedokázali zachytit český pohyb zpoza branky. Tentokrát si odtamtud vybruslil ke střele Voráček a Haugen zasáhl.
10:58
K Haugenovi rychle dojížděl Voráček, takže si norský gólman netroufnul na rozehrávku.
9:46
Druhou část přesilovky Norové strávili v útočném pásmu, od modré střílel Tollefsen, ale Pavelec nemusel vážněji zasahovat.
8:55
Češi vyhodili k Haugenovi.
8:00
Ještě doplňující informace k prvnímu gólu: také úvodní branka je správně přisouzena Fleischmannovi.
7:46
Vyloučen hráč Koukal (Česko), 2 min. za podražení
7:18
Fleischmann (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Plekanec a Tlustý
Stav zápasu Česko - Norsko 2:0

Fleischmanna neuhlídal Tollefsen, český útočník vyjel zpoza branky a bekhendem trefil prostor mezi betony Haugena. Teď už se Fleischmann zapsal do střelecké listiny bez jakýchkoliv pochyb.
6:40
Spets ze středního pásma nahodil puk za Pavelcovu branku a odešel střídat.
6:12
Pro Michálkovo nahození do útočného pásma dojížděl Hudler, ale souboj u mantinelu prohrál.
5:21
Norský obránce znovu ve snaze ohrozit Pavelce. Jeho zblokovaná střela skončila v ochranné síti.
5:10
Mathis Olimb nahazoval od modré, ale trefil jen Koukala.
4:37
Plekanec na levém křídle nabral velkou rychlost, u volného kotouče byl jako první, ale přihrávka na pokrytého Fleischmanna před branku neprošla.
4:15
Norové rozehrávají za vlastní brankou.
3:30
Hudler na útočné modré na chvíli vyšťoural puk, ale vzápětí ho Norové odzbrojili.
1:45
Oficiálně je gól připsán Fleischmannovi. Také on u branky šťouchal do puku, dokud neskončil v brance.
1:45
Fleischmann (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Plekanec
Stav zápasu Česko - Norsko 1:0

Výborný začátek českého týmu. Napoprvé ještě Fleischmann po vyjetí zpoza branky neprotlačil puk do branky, ale česká akce v útočném pásmu pokračovala a důrazem se na brankovišti prosadil právě Fleischmann.
1:26
Vyloučen hráč Olimb 40 (Norsko), 2 min. za hákování
0:33
První střídání mají za sebou i zámořské posily Židlický s Plekancem.
0:27
Neuplynulo ani třicet vteřin a Češi měli první šanci. Před brankou zůstal volný Fleischmann, ale puk šel mimo branku.
0:01
Utkání začalo.
A nyní také norská.
Oba týmy už jsou nastoupené na ledě. Zní česká hymna.
Norové mohli odstřihnout české šance na čtvrtfinále už v neděli večer, ale se Švýcarskem prohráli po matném výkonu 1:3. Češi ve stejný den navzdory zlepšené hře podlehli Kanadě 1:2
Týmu kouče Aloise Hadamczika pomůžou i zámořské posily Marek Židický a Tomáš Plekanec. Kapitán loňského týmu naváže na kladenskou spolupráci z úvodu sezony s Jiřím Tlustým. Na pravém křídle budou mít Tomáše Fleischmanna.
Češi nemají na Norsko dobré vzpomínky z mistrovství světa 2010, kdy podlehli outsiderovi 2:3 a vážně hrozilo vyřazení ještě před play-off. Tehdy situaci zvládli. A letos?
Za čtyřicet minut začne duel proti Norsku, jehož výsledek rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále. Kdo vyhraje, ten narazí na dosud neporažené Švýcarsko.
Příjemné úterní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z klíčového utkání českých hokejistů v základní skupině mistrovství světa.