Česko - Finsko 4:5 (0:0, 3:3, 1:2), zápas skončil
Díky za sledování poslední on-line reportáže na iDNES.cz v roce 2015. Pěkný silvestrovský večer!
Češi v posledním utkání základní skupiny na MS předvedli solidní výkon, ve třetí třetině vedli 4:3, ale Finové pak díky skvělým přesilovkám skóre překlopili. Český tým v sobotním čtvrtfinále vyzve USA.
60:00
Zápas skončil, Finové vítězí.
59:51
Trest Vyloučen Kapanen (Finsko) na dvě minuty za podražení. Češi mají ještě jednu šanci, protože se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
59:46
Češi chtěli rychle rozehrát na dálku, což nevyšlo. Zakázané uvolnění. Teď už to tým kouče Petra bude mít ohromně těžké.
59:00
Puljujärvi z vlastního pásma mířil na prázdnou bránu, ale netrefil ji. Další finské zakázané uvolnění.
58:30
Český brankář zůstává na střídačce. Šest bojovníků v útočném pásmu půjde za vyrovnáním.
58:30
Důležitý moment Češi si vzali oddechový čas, zřejmě to zkusí v šesti.
58:30
Zakázané uvolnění finského týmu.
57:35
Zbořil chyboval v rozehrávce a Fin Rantanen našetřil pár vteřin v útočném pásmu.
56:57
Špaček chtěl překvapit finského gólmana a nahazoval puk do jeho brankoviště. Další vhazování.
56:46
Díky nahození Špačka Češi získali vhazování v útočném pásmu.
56:13
Mašínova rána od pravého mantinelu minula vzdálenější tyč.
55:38
A teď zasahuje Vaněček. Buly po jeho levici.
55:20
Domácí tým po vstřeleném gólu kontroluje puk.
54:13
Gól Finska Finové vstřelili gól, vedou 5:4. Už to vypadalo, že Češi přečkají dvě minuty v oslabení Stránský už skákal na led, ale nápor plynoucí z finské přesilovky pokračoval a Laine se prosadil od modré.
53:30
Ahovi nevyšel individuální průnik pravou stranou a Sklenička vyhodil k finské bráně.
52:45
Finská střela letěla mimo a puk se sklouznul po mantinelu až mimo české obranné pásmo.
52:12
Další těžká chvíle pro český tým, protože finské přesilovky jsou obvykle parádní a smrtící.
52:12
Trest Vyloučen Stránský (Česko) na dvě minuty za vysokou hůl.
50:34
Důležitý moment Češi se hned mohli vrátit do vedení, ale Pastrňák se Smejkalem nedotlačili puk do finské brány.
50:10
Gól Finska Finové vstřelili gól, vyrovnali na 4:4. Finové ukázali další parádní přesilovku, jejich souhra je učebnicová. Puljujärvi u levé tyčky po akci na jeden dotek doklepával do odkryté brány.
49:26
Trest Vyloučen Sklenička (Česko) na dvě minuty za hákování.
48:37
Gól Česka Češi vstřelili gól, vedou 4:3. Ščotka ve vlastním pásmu zastavil finskou kombinaci a Češi šli do přečíslení 2 na 1. Pastrňák přihrávkou křížem našel na levé straně Špačka, který parádní trefou posunul Česko do vedení.
48:25
Dlouhá přihrávka na útočnou modrou nevyšla, Pastrňák puk nezasáhl a Čechům je tak odpískáno zakázané uvolnění.
47:40
Češi jsou teď na bruslích silnější, mají lepší pohyb, znovu ohrožoval finskou bránu Zacha.
46:21
Šoustal u mantinelu dohrával souboj a moc nechybělo, aby ramenem trefil i hlavního rozhodčího.
45:40
Dobrá pasáž zápasu z pohledu českého týmu, který zůstává v náporu i po přesilovce.
45:12
Stránský udržel na zádech bránícího hráče, otočil se s pukem a poslal ho nad bránu.
44:20
V závěru přesilovky zblízka zahrozil Zacha, ale zblokovaný puk skončil v ochranné síti nad bránou.
43:32
Minuta z přesilovky je pryč a Češi se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu na delší dobu.
42:30
Zachova dravost vynesla českému týmu první přesilovku v utkání.
42:30
Trest Vyloučen Mikkola (Finsko) na dvě mintuy za podražení.
40:55
Důležitý moment Dobrou příležitost pak měl i Pastrňák, ale nezasunul puk mezi betony finského gólmana.
40:44
Češi zahájili třetinu ve stejném složení ve čtyřech jako při gólové akci na konci předchozí části hry, tedy Zacha, Pastrňák, Skleníčka, Mašín. Volný Zacha však dostal puk na levou stranu na brusle.
40:01
Třetí třetina začala.
Také ve druhé třetině se hrál atraktivní hokej a padlo šest gólů. Češi chvíli vedli 2:1, pak Finové znovu dostali skóre na svou stranu, ale v poslední minutě vyrovnal pohlednou střelou Sklenička.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:27
Gól Česka Češi vstřelili gól, vyrovnali na 3:3. Při hře ve čtyřech na obou stranách Pastrňák se Zachou zavezli puk do útočného pásma a na modré měl spoustu prostoru Sklenička. Dostal přihrávku, srovnal si kotouč a krásnou trefou srovnal.