Logo Synot FC Slovan Liberec
Udinese Calcio

Online přenos

komentoval: Michal Miškovský

Příjemný čtvrteční večer, vítejte u sledování on-line reportáže z odvety 4. předkola Evropské ligy Liberec - Udinese. Zápas startuje v 19 hodin.
Slovan bude hájit překvapivé vítězství 3:1, které uhrál před týdnem v Itálii. Trefy Rybalky, Delarge a Kušníra dávají Severočechům výrazné šance, ale předčasnou euforii krotí obraz hry z úvodního zápasu. Liberec dal ze čtyř střel tři góly a domácí třikrát trefili brankovou konstrukci.
Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý oproti prvnímu utkání musel udělat změnu sestavě. Čerstvý reprezentant Kušnír pyká za žluté karty, takže do obrany se na jeho místo stáhne Frýdek a v na pravém kraji zálohy nastoupí Šural.
Řecký rozhodčí Sidiropoulos přivedl oba týmy na hrací plochu. Liberečtí hráči oblékli bílé dresy s modrým pruhem, hosté budou hrát v kombinaci černé a šedé.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Udinese Calcio
Rozehráli domácí.
1
Po úvodním nepřesném výkopu Slovanu se hosté dostávají ke kombinaci.
2
Proti Murielovi vystoupil Kováč a do brejku spěchal Delarge. V obklopení tří protihráčů dokázal udržet míč na útočné polovině.
3
U středového kruhu padl na zem domácí Sackey a rozhodčí odpískal faul.
4
Frýdkův nákop propadl za hostující obranu a zdálo se, že míč směřuje do zámezí. Jenže Šural nevypustil sprint, ještě udržel balón na hrací ploše a centroval před branku. Chyběli jen nabíhající spoluhráči.
5
Důležité První náznak šance Udinese. Po nedůrazu Frýdka se dostal ke střele Di Natale, ale jeho rána zblízka z ostrého úhlu šla po zemi mimo.
6
Nepříjemná srážka Rybalky a Loureira ve středu hřiště. Oba hráči se po ošetření vrátili na trávník.
8
Šural měl na zádech bránícího Heurtauxe, ale přesto dokázal odcentrovat. Přízemní přihrávku hosté odvrátili do zámezí a po dlouhém autu Frýdka si vyskočil pro míč gólman Kelava.
10
Po liberecké ztrátě u půlící čáry hosté rozjeli rychlou kombinaci na útočné polovině, ale centr z levé strany nebyl přesný.
11
Pavelka v rychlosti přihrával na levou stranu k pomezní čáře, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený. Vhazování pro Udinese.
12
Zbytečná ztráta. Sackey chtěl posunout hru na pravou stranu k Frýdkovi, na přihrávku měl dost času, ale míč poslal do autu.
12
Roh pro Udinese.
13
Centroval Di Natale, Kovář se k centru nedostal a na zadní tyči zůstal volný Muriel. V nefotbalové pozici nedokázal zakončit na branku.
15
Rabušic svým rychlým náběhem narušoval rozehrávku gólmana Kelavy, ale další liberečtí hráči nenapadali na útočné polovině, takže hosté neměli žádný problém.
16
Rabušic pouštěl míč za sebe, ale Delarge k němu měl daleko.
18
Důležité Delarge narušil hostující rozehrávku u půlící čáry a poslal Rabušice do úniku! K němu už se po čtyřicetimetrovém sprintu blížil Domizzi, takže liberecký útočník jen špičkou kopačky píchnul do míče, s čímž si gólman poradil.
19
Po mizerné standardce Lazzariho, jehož centr neškodně přeletěl pokutové území, jásá liberecké publikum.
20
Sackey u půlící čáry vrazil do Muriela, který zrovna zpracovával míč. Rozhodčí odpískal faul.
22
Důležité Po další standardce Di Nataleho se hosté dostali do přečíslení 3 na 2, Rabušic přihrál na pravou stranu Šuralovi, ale jeho střelu zblokoval jeden ze dvou obránců.
23
Góly Delarge (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Udinese Calcio 1:0
Teď už Liberec vede! Dlouhý aut Frýdka proskočil až na zadní tyč, kde se Delarge vykroutil ze souboje s Bastou a prostřelil brankáře.
25
Důležité Pozor na Di Nataleho! Ikona Udinese zůstala nepokrytá na hranici šestnáctky, míč pro ni zpracoval Pereyra a zkušený útočník pálil tvrdě nad branku.
26
U půlící čáry chtěli získat míč obětavě skuzem Sackey i Lazzari. Hosté dál pokračují v kombinaci.
27
Úspěšná spolupráce Pereyry a Basty na pravé straně. Odtamtud centroval druhý jmenovaný, domácí se ubránili.
28
Před Libercem se na chvíli otevřela útočná polovina, ale chyběla podpora nabíhajících hráčů.
29
Další dlouhý Frýdkův aut do pokutového území. Na rozdíl od gólové situace si hostující obrana dala pozor.
30
Pereyra dotíral na Fleišmana, ale ten se nenechal odstrčit a pustil míč do zámezí, aby Kovář mohl odkopávat od své branky.
31
Střídání Střídání: Udinese Calcio: ze hřiště odešel Domizzi, nahradil ho de Matos.
32
Další potlesk pro střelce libereckého gólu. Delarge se protáhl levou stranou a centroval. Gólman Kelava na zemi stáhl přihrávku do rukavic.
33
Fleišman posunul míč po levé straně na Rybalku, jemuž utekl balón do zámezí.
34
Důležité Di Natale rozvlnil síť v brance, ale pomezní rozhodčí už dávno signalizoval ofsajd. V něm se ocitl přihrávající Muriel.
36
Udinese kombinuje na útočné polovině.
37
Sérii přihrávek hostů završil centr z levé strany, který v pokutovém území přeletěl Di Nataleho a míč už nestihl ani Basta.
38
Muriel si chtěl na hranici šestnáctky obhodit Frýdka, ale ten mu vypíchnul míč.
39
Centr Lazzariho z levé strany zblokovali domácí, ale míče se vzápětí zbavili bezmyšlenkovitým odkopem.
40
Hosté se dostali až do pokutového území, Pereyra už možná mohl střílet, ale nadýchaným centrem chtěl ještě vylepšit palebnou pozici pro své spoluhráče. Di Natale měl zase k míči daleko a Lazzari ho u druhé tyče netrefil ideálně.
41
Góly Lazzari (Udinese Calcio) vstřelil gól. Liberec - Udinese Calcio 1:1
Udinese krátce před přestávkou vyrovnává. Po pohotovém centru Basty vznikl závar na hranici pokutového území, míč proskákal až k Lazzarimu a ten z první překonal Kováře.
43
Rybalka na levé straně sprintoval za míčem, ale v průniku mu zabránil Basta, který skluzem posunul balón do zámezí.
45
Muriel se chtěl obtočit kolem Rybalky, ale fauloval ho.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
45
Italské Udinese v odvetě 4. předkola Evropské ligy začalo aktivně, ale navzdory soupeřově území převaze měli více šancí domácí. Jednu z nich proměnil Delarge, hosté vyrovnali tři minuty před přestávkou ze své jediné střely na branku.
45
I stav 1:1 je pro Slovan před druhým poločasem příznivý. Aby Udinese vybojovalo alespoň prodloužení, musí vstřelit ještě dvě branky.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Udinese Calcio
Rozehráli hosté.
46
Muriel se protáhl až před pokutové území, ale při střele podklouznul, takže míč se otřel pouze o boční síť.
47
Muriel měl na pravé straně na chvíli volný prostor, ale než si připravil míč na centr, přišel o něj.
48
V akci opět Muriel. Poblíž šestnáctky se otáčel s míčem, takže dobře viděl, že pomezní rozhodčí mává ofsajd.
49
Rabušic napadal gólmanovu rozehrávku, takže Kelavův nepřesný výkop šel do zámezí.
50
Karty Žlutou kartu dostal Rybalka (Liberec)
52
Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Italský tým převážně drží míč, domácí se brání a případně vyrážejí do brejků.
53
Důležité Rybalka mohl napodobit gólovou trefu z úvodního duelu proti Udinese. Na prsou si zpracoval míč, napřáhl ze třiceti metrů, ale tentokrát nemířil tak přesně a gólman zasáhl.
54
Roh pro Udinese po obranném zákroku Šurala.
55
A další.
56
Karty Žlutou kartu dostal Pereyra (Udinese Calcio)
za faul na Delarge, který se rozběhl do brejku proti rozhozené hostující obraně.
58
Murielův centr odvrátil z bezprostředního nebezpečí Kováč.
59
Přes Šurala a Frýdka se dostal míč k Rabušicovi, který místo možnosti útoku volí podržení balónu.
60
Fleišmanovu střelu ze střední vzdálenosti doprostřed branky zneškodnil Kelava.
61
Hodina odehrána, Liberec stále bezpečně drží postupový stav.
62
Di Natale z trestného kopu centroval na Loureira, který nedokázal hlavou usměrnit míč pro své spoluhráče.
63
Důležité Po faulu Silvy na Rabušice se postavil k přímému kopu z pravé strany Fleišman a po jeho centru hlavičkoval Kováč těsně nad branku.
65
Delarge hraje výborný zápas a hodnocení se neodráží se jen od jeho gólu. Nezalekne se žádného souboje, a přestože teď jeho kombinace s Rabušicem nevedla k zakončení, diváci tleskají.
66
Další standardka Fleišmana. Tentokrát byl centr snadným soustem pro gólmana Kelavu.
67
Karty Žlutou kartu dostal Fleišman (Liberec)
za zdržování hry.
68
Domácí už se rozebíhali proti soupeřově otevřené obraně, ale rozhodčí na poslední chvíli odpískal zákrok Pavelky na Loureira.
69
Delarge si na pravé straně našel prostor k centru a Rabušic v tísni hlavičkoval nad branku.
71
Než si Silva na levé straně zpracoval míč, doběhli k němu Delarge s Frýdkem a vytlačili ho do zámezí.
72
Karty Červenou kartu dostal Pereyra (Udinese Calcio) a musí opustit hřiště.
Pereyra se ohnal po Šuralovi, dostal druhou žlutou kartu a je vyloučen.
73
Karty Žlutou kartu dostal Šural (Liberec)
74
Domácí se hnali do brejku, Fleišman dostal přihrávku na hranici šestnáctky do druhé vlny, ale chtěl se ještě vyhnout bránícímu hráči a klička mu nevyšla.
76
Víc než na hru už se hosté soustředí na hádky s rozhodčím. Podle toho vypadala i následná rozehrávka do autu.
78
Karty Žlutou kartu dostal Allan (Udinese Calcio)
za stažení Rybalky.
79
Šural v pokutovém území zpracoval míč pro Delarge, jemuž odskočil balón do zámezí.
80
Počet diváků 9 700 (98 % z kapacity 9 900)
80
80
Střídání Střídání: Udinese Calcio: ze hřiště odešel Di Natale, nahradil ho Lopez.
Hvězdný Di Natale dnes nezářil.
81
Lazzariho roh liberecká obrana odvrátila.
82
Důležité Střídající Lopez mohl zdramatizovat závěr. Do pokutového území k němu propadl míč, ale na poslední chvíli mu ho odkopnul od nohy Frýdek.
83
Domácí se po dlouhých minutách na chvíli nastěhovali na útočnou polovinu, ale Rybalka zakončil kombinaci střelou ze střední vzdálenosti vysoko nad branku.
84
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Šural, nahradil ho Kolár.
85
Slovan v závěru zůstává zatažený i proti deseti, ale diváci se i tak baví a stadionem obíhají mexické vlny.
86
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Rabušic, nahradil ho Kalitvincev.
87
Střídající Kalitvincev se okamžitě zapojil do hry, centroval po zemi z levé strany, ale Pavelka nezakočnil.
88
Důležité Výborný zákrok Kováře! Maicosuel pálil technicky z 26 metrů přesně pod břevno a liberecký brankář vytáhl míč na roh.
90
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Rybalka, nahradil ho Hušek.
Taktické střídání.
90
Liberec dělí o postupu do základní skupiny Evropské ligy už jen tři minuty. Právě tolik nastavil rozhodčí ve druhém poločase.
90
Hosté ještě kombinují na útočné polovině, ale už nezbývá ani celá minuta.
90
Důležité Liberec mohl vyhrát i odvetu! Kalitvincev z úhlu běžel sám na brankáře, ale přízemní střelou na zadní tyč těsně minul.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Liberec na domácím hřišti dokonal senzaci a postupuje do základní skupiny Evropské ligy. Po šťastné venkovní výhře 3:1 dnes Slovanu bohatě stačila remíza 1:1. Domácím pomohlo, že Udinese dohrávalo v závěrečných dvaceti minutách bez vyloučeného Pereyry.