Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

13:48
ST. LOUS - Byť se mohl jen těžko bránit, ani se o to nepokusil. Hokejový brankář Ondřej Pavelec, který dostal v St. Louis laciný gól ze středního pásma, odmítl po zápase vyjít z útrob šatny mezi novináře. Píší o tom zámořská média.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec. foto: ČTK/AP

Těžko se Pavelcově frustraci divit, když člověk posoudí okolnosti. Gól inkasoval minutu a tři vteřiny před koncem, takže se nestihl oklepat, jeho chyba navíc rozhodla o prohře Winnipegu 4:5.

Kanadský tým přitom bojuje o postup do play-off a proti silnějšímu soupeři se snažil o zázrak: ač po dvou třetinách prohrával 1:4, povedlo se mu ve třetí části vstřelit tři góly a vyrovnat.

Jenže pak přišel Pavelcův kiks, který může Winnipeg v konečném účtování přijít hodně draho. Klub je momentálně v Západní konferenci na sedmém místě, jenže se na něj zespoda tlačí Calgary, Los Angeles nebo San Jose, a proto je pro něj každý bod dobrý.

Ondřej Pavelec z Winnipeg Jets při zákroku.
Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec.

Kouč Paul Maurice přesto Pavelce na přímý dotaz ohledně inkasovaného gólu nepotopil. „Jak jste viděl ten moment?“ zněla otázka. „Padlo to tam,“ reagoval trenér a nakláněl se přitom k reportérovi s nazlobeným výrazem. „Nebylo na tom nic mimořádného,“ dodal nakvašeně.

Nebylo pochyb, že i Maurice těžce skousával zbytečnou ztrátu.

Byl to veterán Barret Jackman, který celkem bezradně nahodil puk na bránu od mantinelu zpoza modré čáry. Ten však k překvapení všech skončil v síti. Pavelec přitom v utkání nechytal špatně, zámořští reportéři ho dokonce chválili za výborný výkon. Tenhle moment ale všechno pokazil.

„Musel ten puk chytit, byl ke střele čelem, byl soustředěný na hru, nikdo mu neclonil. Byla to neodpustitelná chyba,“ píše se v zámoří.

Pavelec musel být po zápase nazlobený ještě z jednoho důvodu: ve Winnipegu poslední dobou jeho pozice slábne a do branky se nedostává příliš často.

Teď to vypadá, že na další šanci bude muset zase čekat. Což pro něj není dobrá zpráva ani s ohledem na případnou účast na mistrovství světa v Praze.