16:54
KRANJ/PRAHA - Český lezec Adam Ondra si připsal do sbírky další cenný triumf. Ve slovinské Kranji vyhrál finálový závod Světového poháru ve sportovním lezení na obtížnost a celý seriál v letošní sezoně celkově ovládl.

Nejlepší český lezec Adam Ondra. foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Ondra byl letos na stupních vítězů v SP v lezení na obtížnost celkem čtyřikrát, další dvě medailová umístění vybojoval v disciplíně bouldering.

Je zároveň úřadujícím mistrem světa v lezení na obtížnost i v boulderingu a ve veleúspěšném roce získal též titul Athlete of the Year udělovaný organizací IWGA nejlepšímu sportovci planety v neolympijských disciplínách.

Nejlepší český lezec Adam Ondra.
Nejlepší český lezec Adam Ondra na boulderové stěně.

V Kranji byl druhý za Kanaďanem Seanem McCollim, třetí místo obsadil Rakušan Jacob Schubert. Závod žen ovládla Slovinka Mina Markovičová.

Dvaadvacetiletý Ondra si ve finálovém závodě vybral slabší chvilku snad jen v závěru, kdy se při složitém přelezu pár vteřin zdržel.

Adam Ondra - finále SP v obtížnosti, Kranj

Ve slovinském Kranji se 15.11. konal poslední, sedmý závod Světového poháru v lezení na obtížnost. Náš reprezentant Adam Ondra dokázal v tvrdé konkurenci zvítězit před Kanďanem McCollem a Rakušanem Schubertem a získal tím i celkové vítězství v seriálu SP za rok 2015.Podívejte se na Adamův elegantní přelez finálové cesty, ve které ho zastavilo až pár závěrečných kroků, se kterými si ale poradil ze všech finalistů nejlépe.Adam Ondra je úřadujícím mistrem světa v lezení na obtížnost i v boulderingu a za dvojité vítězství na obou MS v roce 2014 (je prvním, komu se podařilo vyhrát oba tituly současně), získal letos titul Athlete of the Year udělovaný organizací IWGA nejlepšímu sportovci planety v neolympijských disciplínách. Zde by mohla brzy nastat změna, protože sportovní lezení s velkou pravděpodobností zamíří na program LOH 2020 v Tokiu.Celé video ze závodu SP v Kranji můžete vidět zde: http://bit.ly/1kXCvGt